Šimtamečiai medžiai Klaipėdoje ir Klaipėdos rajone
Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija jau vienuoliktą kartą 8–12 klasių uostamiesčio moksleiviais organizuoja renginį, skirtą Žemės dienai paminėti. Gamtosauginio forumo „Klaipėda – miestas, kuriame gyvenu“ atidarymas prasideda Žemės vėliavos iškėlimu, aplinkos ministro Simono Gentvilo ir uosto direkcijos generalinio direktoriaus Algio Latako sveikinimais forumo dalyviams. Gamtosauginiame moksleivių forume „Klaipėda – miestas, kuriame gyvenu“ pranešimus įvairiomis Klaipėdai aktualiomis gamtosaugos, ekologijos temomis skaitė ir savo įžvalgas apie aplinkosaugines problemas pristatė 15 moksleivių.
Tarptautinė socialinio emocinio ugdymo diena
Kovo 10 d. – tarptautinė socialinio emocinio ugdymo (SEU) diena. SEU diena skirta vienyti viso pasaulio žmones, kurie tiki SEU svarba mokinio asmenybės ūgčiai. SEU padeda kurti geresnes bendruomenes ir supantį pasaulį. Šiais metais ją pirmą kartą paminėjo rajono mokyklos. SEU diena siekta atkreipti ir mokinių, ir mokytojų dėmesį į savo ir kito asmens emocijų pažinimą ir tinkamą jų raiškos svarbą bendravime. Dėkojame rajono mokykloms pasidalinusioms šios dienos paminėjimo akimirkomis ir kviečiame visus aplankyti virtualią parodą, skirtą tarptautinei SEU dienai.
Stažuotė Vienoje (Austrija)
Vasario 27 —kovo 3 dienomis įvyko Nacionalinės švietimo agentūros projekto „Bendrojo ugdymo mokytojų bendrųjų ir dalykinių kompetencijų tobulinimas“ (projekto kodas 09.4.2-ESFA-V-715-02-0001) tiksliųjų mokslų mokytojų trumpoji stažuotė Vienoje, Austrijoje, kurioje dalyvavo 10 laimėjusių konkursą, matematikos mokytojų iš skirtingų Lietuvos regionų progimnazijų ir gimnazijų.
Stažuotės metu aplankėme septynias Austrijos švietimo institucijas: mokytojų rengimo centrą,Vienos universitetą, mokyklą Mittelschule Grundäckergasse, Vienos universitetinę mokytojų rengimo kolegiją (Pädagogic Highschool Vienna), organizaciją mokyklų, kurias vienija programa MINT, (MINTSCHULE Austria), Švietimo ir mokslo bei mokslinių tyrimų ministeriją, SCHOTTEN gimnaziją, nepriklausomą, pelno nesiekiantį institutą EDUCULT.
Kuršaičių nuopelnai lietuvybei ir Mažosios Lietuvos kultūrai
Klaipėdos rajono Dituvos pagrindinėje mokykloje vyko konferencija „Kuršaičių nuopelnai lietuvybei ir Mažosios Lietuvos kultūrai“, kuri skirta lietuvių kalbos dienoms ir Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui paminėti. Šioje konferencijoje dalyvavo lituanistai, istorikai, mokyklos ir kaimo bendruomenės atstovai. Mokykla yra gatvėje, kuri pavadinta Kuršaičių vardu. O kas gi tie Kuršaičiai? Istorija išties įdomi. Kretingoje gyvenęs Gustavas Kuršaitis su sūnumi Aleksandru Teodoru dar XIX amžiuje atsikėlė gyventi į Dituvą. Kiek pamokytojavęs, Gustavas Kuršaitis mirė, o Aleksandrą Teodorą toliau globojo jo dėdė, Priekulėje mokytojavęs Liudvikas Kuršaitis (palaidotas Senosiose Dituvos kapinėse), o vėliau mokymąsi finansavo lietuvių – vokiečių kalbos žodyno ir lietuvių kalbos gramatikos sudarytojas Frydrichas Kuršaitis.