Metodinė veikla

virtuali metodu mugeSausio 4 d., pirmąją Naujųjų metų darbo dieną, Klaipėdos rajono anglų kalbos mokytojai rinkosi į virtualią metodų mugę.

Sonata Mineikienė, Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos anglų k. mokytoja metodininkė, pristatė internetinę programą  MENTIMETER, kurios pagalba galima kurti prezentacijas su realaus laiko atsiliepimais. Jei nereikia prezentacijos, ji gali būti naudojama tiesiog trumpai apklausai atlikti. Be to, mokytoja pasidalino patirtimi, kaip dirbant nuotoliu, naudoja LIVE WORKSHEETS. Ši programa suteikia galimybę „popierinį pratimą“ pakeisti internetiniu. Be to, mokytojas gauna mokinio darbą jau ištaisytą.

gimnazistai tirinejo atrado ir buvo pastebetiGargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos mokiniai dalyvavo respublikinė nuotolinėje gamtos mokslų konferencijoje „Tirk, atrask ir būsi pastebėtas“, kurią organizavo Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija. Konferencijos tikslas: skatinti mokinių domėjimąsi gamtos mokslais, stiprinti mokinių projektinio, tiriamojo, kūrybinio darbo rengimo kompetencijas bei padėti mokiniams sėkmingai pasirengti ateities karjerai. Gimnazistai neabejingi aplinkos taršai, jaučia atsakomybę už savo elgesį gamtoje ir ieško ekologinių problemų sprendimo būdų. Mokiniai pristatė ekologinio visuomenės švietimo ir tiriamuosius aplinkosaugos darbus.

Kas galėjo pamanyti, kad šiame rajono etnoprojekto pavadinime bus tiek raktinių simbolių, vedančių į bendrystę, į pajautimo vienovę, į bendras šaknis...

Projektas, gimęs iš vidinės paskatos gilintis į slapčiausius ženklus ir ieškant minčių sesių ir brolių.

rajono mokyklu mokiniu kurybiniu darbu paroda kaledu belaukiantKlaipėdos rajono dailės ir technologijų mokytojai ir mokiniai sveikina visus artėjančių švenčių  proga ir dalijasi savo darbais, kuriuos kūrė laukdami Kalėdų...

biomedicinos inzinerija naujas issukis gimnazistamsBiomedicinos inžinerija – tai tarpdalykinė disciplina, apimanti mechanikos inžinerijos, biologijos ir medicinos mokslų žinias. Viena pagrindinių biomedicinos inžinerijos užduočių – gerinti sveikatos paslaugų kokybę techninėmis priemonėmis, kuriant ir projektuojant techninę  medicinos įrangą, skirtą žmogaus sveikatai gerinti, palengvinti kasdienį asmens sveikatos priežiūros specialistų darbą, padėti diagnozuoti ligą.

veivirzenu pradinukai dalyvavo matematikos konkurseVeiviržėnų Jurgio Šaulio  gimnazijos 2 klasės mokiniai spalio ir lapkričio mėnesį dalyvavo konkurse „Matematikos ekspertas", skirtame 1-4 klasių mokiniams iš visos Lietuvos. Konkurso tikslas – skatinti vaikus mokytis matematikos ir gebėti naudoti skaitmeninius mokymosi įrenginius. Tai yra smagus būdas mokytis matematiką, kai tuo pat metu galima laimėti ir šaunių prizų, Šis konkursas lavina gebėjimą logiškai mąstyti, įtvirtina matematines žinias. Užduotys parengtos taip, kad kiekvienas mokinys galėtų išbandyti savo jėgas.

tolerancijos dienai ruosemes draugeŠiais metais antroji Vakarų Lietuvos 5–8 klasių mokinių matematikos olimpiada Klaipėdos universiteto Taurei laimėti įvyko lapkričio 13 dieną. Dar spalio pradžioje buvo pradėta mokinių, t. y. rajonų ir miestų nugalėtojų, registracija, kad jie galėtų dalyvauti olimpiadoje. Klaipėdos universitetas priėmė sprendimą, jog šiemet olimpiada gyvai vykti negalės, tad buvo sutelktas organizacinis komitetas, kuris nusprendė olimpiadą rengti nuotoliniu būdu. Klaipėdos universiteto Taurės  tikslas išliko nepakitęs — skatinti mokinius domėtis matematikos mokslu, tobulinti ir plėsti jų dalykines žinias.

tolerancijos diena veivirzenu jurgio saulio gimnazijojeTarptautinė Tolerancijos diena buvo paminėta  Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – DĖLIONĖ. Žodis Tolerancija - pakantumas kitam, kitokiam. Naudojant šį simbolį tolerancijos dienai buvo daromos įvairiausios dėlionės. Per pirmą pamoką dalykų mokytojai, klasių vadovai su mokiniais aptarė nepakantumo, netolerancijos atvejus gimnazijoje, klasėje, panaudojant mokytojo parinktus pavyzdžius iš to istorinio laikotarpio, su kuriuo mokiniai yra susipažinę pamokose. Dėlionės tema reiškia nedideles detales, kurias sujungus į vieną visumą, gauname piešinį ar paveikslą tam tikra tema.

visi iki vieno esame svarbusKlaipėdos r. Kretingalės pagrindinėje mokykloje buvo minima Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Kaip ir kasmet aktyviai įsitraukėme į garsinius tikslinės literatūros skaitymus, pažintį su šiaurės šalimis, jų literatūra ir istorija. Pagrindinė šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja ir mintis – pasaulis gali mums pasirodyti neaprėpiamas arba visai mažytis, bet viena yra tikra – visi beveik septyni su puse milijardo žmonių gyvena ir kuria savo unikalų pasaulį, savo unikalią istoriją.

gargzdu lopselio darzelio naminukas mokytojos sekmingai gilina skaitmeninio rastingumo kompetencijasPavasarį dėl COVID-19 pandemijos karantino nuotolinis ugdymas buvo iššūkis kiekvienam mokytojui. Mokytojos dalyvavo švietimo centro ir kitų įstaigų organizuojamuose nuotoliniuose kvalifikacijos tobulinimo  renginiuose. Vienoms mokytojoms sekėsi geriau, kitoms dar reikėjo pagalbos kokybiško nuotolinio darbo srityje: kuriant įvairias užduotis dienai ar veiklos planą savaitei, kuris būtų įdomus, informatyvus, motyvuojantis veikti, tinkamai pasirinkti programą ar platformą ir pan.

kurybiniu darbu paroda zoliu svajosŠvietimo centrą pasiekia vis nauji reportažai iš mokyklų, kuriose įgyvendinamas tęstinis Švietimo centro projektas „Etninių simbolių raktas bendrystei“. Kviečiame susipažinti su Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinio ugdymo skyriaus 5–9 kl. mokinių darbais. Projektą mokykloje įgyvendino dailės ir technologijų mokytoja Edita Jurkaitienė.

Eiti į parodą >>>

tautinis paveldas musu turtasTautodailės savitumą  privalu perduoti  jaunajai kartai, kuri, vedama šiuolaikinių technologijų, pamiršta savo ištakas, lietuvišką prigimtį ir tradicijas. Vėžaičių pagrindinėje mokykloje buvo vykdomas Tautodailės metams skirtas  Klaipėdos rajono savivaldybės iš dalies finansuojamas etnoprojektas „Tautinis paveldas – mūsų turtas“. Projekto veiklomis mokiniai buvo supažindinti su vietos tautodailininkais, tautodailės menu, kultūriniu turizmu bei suorganizuota kūrybos darbų paroda.

etnokulturos vertybes siekiant sveikos visuomenes ateityjeGargždų lopšelio-darželio „Naminukas“ etnokultūros projekto „Iš lobių skrynelės į vaikų širdeles ir stiprią sveikatą“ veikla prasidėjo kovo mėnesį. Grupių „Drugeliai“ ir „Ežiukai“ ugdytiniai, tėveliai, seneliai ir mokytojos nuotoliniu būdu dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro ekologiniame konkurse „Mano žalioji palangė“, skirtame Eugenijos Šimkūnaitės metų paminėjimui.

Nors buvo karantino metas, bet veikla vyko sklandžiai. Priešmokyklinio ugdymo mokytojų Virginijos Martyšienės ir Raimondos Bubliauskienės motyvuoti ugdytiniai kartu su šeimos nariais sėjo, sodino, prižiūrėjo vaistažoles, įvairius vaistingus augalus namuose ant palangių. Puikus rezultatas:  grupės „Ežiukai“ komanda - II turo nugalėtojai.

popieriaus gamybos ir srifto istorijos atspindziai kretingales pagrindines mokyklos mokiniu darbuoseŠvietimo centre eksponuojama Kretingalės pagrindinės mokyklos 5 klasių mokinių integruoto projekto „Žvilgsnis į popieriaus gamybos ir šrifto istoriją“ kūrybinių darbų paroda. Projektas buvo vykdomas istorijos, gamtos ir žmogaus bei dailės pamokose. Projekto vadovės – mokytojos Reda Miltenienė (dailė) ir Lilija Skinkienė (gamta ir žmogus).

Jei projekto idėja pasirodė patraukli ir Jums, galite su Kretingalės pagrindinės mokyklos mokinių darbais iš arčiau susipažinti Švietimo centre iki spalio pabaigos.

etnokulturinis projektas pelytes pyragas veivirzenu jurgio saulio gimnazijojeŠiuolaikiniame informaciniame amžiuje etnokultūra suspindi kiek kitomis spalvomis. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje domėjimąsi krašto tradicijomis, liaudies dainomis, šokiais galime ugdyti nuo pat ikimokyklinukų.

mokykla kvepejo koseKretingalės pagrindinės mokyklos koridoriai nuo pat ryto viliojo gardžiausiais kvapais. Pradinių klasių mokiniai su savo mokytojomis minėjo Košės dieną. Tai edukacinis projektas Lietuvos moksleiviams, kurio tikslas skiepyti vaikams sveikatai palankius mitybos įpročius.

Pokategorės