Metodinė veikla

2017 m. kovo mėn. Gargždų „Minijos“ progimnazijoje vyks metodinė savaitė „Kolega – kolegai“. Vyresnysis technologijų mokytojas  Darius Gruzdys kviečia technologijų mokytojus į atvirą pamoką „Audimo skietelio gamyba 7-ose klasėse“, o technologijų mokytoja metodininkė Ramunė Našlėnienė kviečia kolegas dalyvauti seminare-praktikume „Audimas senoviniu skieteliu – žiočių keitėju“. Mokytojai integruotų pamokų patirtį ir būsimo renginio anonsą  pristato filmuotoje medžiagoje.

2017 m. kovo mėn. Gargždų „Minijos“ progimnazijoje vyks metodinė savaitė „Kolega – kolegai“. Vyresnysis technologijų mokytojas  Darius Gruzdys kviečia technologijų mokytojus į atvirą pamoką „Audimo skietelio gamyba 7-ose klasėse“, o technologijų mokytoja metodininkė Ramunė Našlėnienė kviečia kolegas dalyvauti seminare-praktikume „Audimas senoviniu skieteliu – žiočių keitėju“. Mokytojai integruotų pamokų patirtį ir būsimo renginio anonsą  pristato filmuotoje medžiagoje.

Sausio 29 dieną Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko tarptautinė konferencija „Raštingumas skaitmeniniame amžiuje“. Konferencijos tikslas – profesionalų, tarptautiniu lygiu pripažintų mokslininkų, tyrėjų, mokytojų iš Europos šalių ir Jungtinių Amerikos Valstijų diskusija apie raštingumą šiandien – galimybė apsikeisti idėjomis, pasidalyti geraisiais pavyzdžiais ir patirtimi bei įvairių raštingumo tyrimų rezultatais.

Gruodžio pradžioje  Gargždų ,,Vaivorykštės’’ gimnazijoje svečiavosi ypatinga asmenybė –  poetas, publicistas, teatro ir kino režisierius, vaikų rašytojas Vytautas V. Landsbergis. Klaipėdos rajono bendruomenė buvo kviečiama dalyvauti vienoje iš skaitymo skatinimo projekto ,,Skaitymo patirčių spalvos’’ veiklų. Žymus kultūros žmogus dalijosi įspūdžiais, kaip skaitymo patirtis padeda gyventi sėkmingiau.

Saugokime ir puoselėkime savo istoriją, papročius ir kalbą, - skambėjo raginimas literatūrinėje popietėje „Iš lobių skrynelės – į vaikų širdeles“.

Gargždų lopšelyje-darželyje „Naminukas“ vykusi etnokultūros savaitė „Iš lobių skrynelės“ apjungė keturias kartas, puoselėjant Advento, Kalėdų laikotarpio tradicijas ir papročius.  Projektui įgyvendinti iš dalies buvo skirtas finansavimas pagal Klaipėdos rajono etninės kultūros plėtros 2015–2017 metų programą.

2016 m . lapkričio 30 d. vyko rajoninis rusų kalbos raiškiojo skaitymo konkursas. Į renginį atvyko gausus būrys skaitovų, dainininkų iš Ketvergių pagrindinės mokyklos, „Minijos"progimnazijos, „Vaivorykštės" gimnazijos, „Kranto" pagrindinės mokyklos.Septintokai, aštuntokai,gimnazistai skaitė eilėraščius, pasakėčias, pasakas, dainavo balades. Iš „Minijos"progimnazijos visus sužavėjo šeštokas Klaidas. „Džiaugėmės vaikų puikiu skaitymu, aktoriniais gebėjimais. Buvo šilta, jauku ir gera. Visi buvo apdovanoti saldžiomis dovanomis, padėkos raštais.“ Renginį organizavo ir vedė rajono rusų kalbos būrelio pirmininkė, mokyt. metodininkė Janina Žemgulienė. VAIZDO REPORTAŽAS

2016 metų vasario 2 dieną būtų suėję 120 metų nuo lietuvių poeto, dramaturgo, publicisto, prozininko, teatrologo, literatūros ir tautosakos tyrinėtojo Balio Sruogos gimimo. Šiai sukakčiai paminėti Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos lietuvių kalbos mokytojai, gimnazijos biblioteka ir Lituanistikos centras lapkričio 17 dieną organizavo respublikinę konferenciją Milžino paunksmė“. Renginyje dalyvavo gausus būrys Klaipėdos regiono gimnazijų I-IV klasių mokinių, Klaipėdos universiteto doc. dr. Marijus Šidlauskas bei Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto Baltų filologijos katedros lietuvių filologijos ir režisūros trečio kurso studentė Birutė Šidlauskaitė, Kretingos Viešpaties Apreiškimo vienuolyno vienuolis br. diak. Bernardas Saulius Belickas. Iš viso buvo parengta 20 pranešimų, tiriamųjų darbų, meninių improvizacijų, atskleidžiančių šių darbų autorių santykį su B.Sruogos asmenybe, kūryba.

Kaip pasakė toks  vienas poetas, pamiršau aš dabar, ką jis sakė...“ Palangos senojoje gimnazijoje spalio 21 dieną  iš visos Žemaitijos į popietę  Poezijos ruduo“ suvažiavo jaunieji poetai, drąsiai   kuriantys eilėraščius apie pasaulį, gimtąsias pelkes, Dievo jauką, laisvę ar... pragulas. Šventė – konkursas. Bet kuriuo atveju, pirmiausia – šventė, nes sutikti tiek daug kuriančių jaunų žmonių vienoje erdvėje – jau šventė. Žaisminga muzikine interpretacija (pagal šiuolaikinio rašytojo Tomo Dirgėlos naujausią kūrybą) prasidėjo renginys. Buvo pažadėta, kad skambės spalvos, kad jausim burokėlių skonį, šlamės ruduo ir bus lapų ir šakų kritimo metas“... Pažadus tesėjo.

metu knygos rinkimaiMetai apsuko ratą. Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija, Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka  12-ą kartą vėl kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas, išleistas  nuo 2015 m. rugsėjo 1 dienos iki 2016 m. rugpjūčio 31 dienos.

Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazija puoselėdama humanitarines vertybes paminėjo  Europos kalbų dieną. Ta proga, bendradarbiaujant gimnazijos kalbų mokytojams, visoms klasėms organizuojama įvairi edukacinė veikla.

Šiais metais Europos kalbų dienos šventė, organizuota anglų kalbos mokytojų Violetos Jurjonienės ir Ingos Ulonienės, įgijo naujų spalvų. Jai paminėti mūsų mokykloje I-II klasių mokiniai rinko įdomiausius faktus apie Europos kalbas, juos užrašė į lapus ir iliustravo. Kūrybinių darbų paroda, surengta prie aktų salės, sulaukė gausaus būrio smalsuolių.

Kiekvieną rudenį pageltusiais lapais nubarstytu takeliu ateina Mokytojų diena. Kažkur širdies kertelėje kutena džiugesys, - ir mes turime profesinę šventę! – sumišęs su gerais norais ir ateinančių dienų planais. Pravėręs tądien mokyklos duris ir išgirdęs nuoširdų, o gal ir ne visada tikrą sveikinimo žodį, - apsąli. Tačiau čia galvoje šmėsteli abejonė: „Ar viską darau tinkamai? Ar esu kompetentingas? O gal neturiu to esminio – meilės – talento, pašaukimo? Juk ne visada susilaukiu mokinių atgarsio į savo pastangas pažadinti jų apsnūdusią dvasią, - gal veltui stengiuosi?“ Nuramina iš pasąmonės atplaukusi paprasta ir aiški mintis: „Jeigu nesi apsišaukėlis, jeigu Tu – mokytojas, tavo sąmonė privalo būti šviesi ir atvira“.

Švietimo ir mokslo ministerijos ir  Ugdymo plėtotės centro organizuotos  Metodinės dienos darbo grupių protokolai.

https://drive.google.com/drive/u/0/folders/0B1R8hGwlIHNNa3V3M1N3cFFyYTQ

2016 m. birželio 27-28 dienomis Veiviržėnuose vyko tradicinis Klaipėdos rajono dailės mokytojų pleneras „Sustabdytos akimirkos“. Nors dalyvių, norinčių kūrybiškai padirbėti, susirinko nedaug, bet visi buvo nusiteikę pasinerti į fotografijos pasaulį. Fotografuoti mokame visi... Bet pastebėti aplinkoje gražią detalę, pasislėpusią faktūrą, pajausti ir įkomponuoti gamtovaizdžio motyvą arba mikropasaulio fragmentą reikia kūrybinio pajautimo ir daug spragtelėjimų fotoaparatu, kad po to galėtum atrasti tą tinkamą kadrą... Kaip tinkamai nustatyti fotoaparato režimą – patarinėjo mokytojai praktikai Gintautas ir Vytautas, „perkandę“ fotografavimo subtilybes. Aplankėme gražiausias Veiviržėnų miestelio vietas, bandėme užfiksuoti visas mums patikusias detales, sustabdyti upės tėkmę, laumžirgio skrydį ar paukščio dainą, rasos lašelį, įstrigusį žolės lape... Po ilgo pasivaikščiojimo surengėme nuotraukų peržiūrą, diskutavome, pasitarėme. Kaip sekėsi – galėsite pamatyti fotografijų parodoje rugpjūčio mėnesį Veiviržėnų amatų centre, o spalio mėnesį – Klaipėdos rajono švietimo centre. VAIZDO ALBUMAS

Gegužės 15 d. Klaipėdos rajono ugdymo įstaigų muzikos mokytojai ir meninio ugdymo pedagogai lankėsi Telšių švietimo centre ir susitiko su Telšių muzikos mokytojų metodinio būrelio atstovais. Tikslas – užmegzti abipusį bendradarbiavimą bei numatyti muzikinio ugdymo gerosios patirties sklaidos tolimesnes kryptis. Viešnagę papildė pažintis su Žemaičių muziejumi „Alka“ bei ekskursija po Žemaitijos ir 2016-ųjų Lietuvos kultūros sostinę su gidu Andriumi Daciu. VAIZDO ALBUMAS

Pokategorės