Metodinė veikla

Vasario 21 dieną Plikių Ievos Labutytės pagrindinėje mokykloje vyko Klaipėdos rajono socialinių pedagogų metodinio būrelio susirinkimas, kurio metu dalinomės gerąja patirtimi. Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos psichologė Asta Petrulienė vedė užsiėmimą „Terapinė technika“. Dailės terapija yra plati sąvoka, į kurią įeina daugybė veiklos rūšių. Užsiėmimo metu išbandėme koliažo techniką.

2019 m. vasario 5 d. visoje Europoje buvo minima Tarptautinė Saugesnio interneto diena. Šią dieną milijonai žmonių susivienija, kad įkvėptų teigiamus pokyčius, padidintų informuotumą apie internetinės saugos problemas ir dalyvautų visame pasaulyje organizuojamuose renginiuose ir veiklose.

„Kurkime geresnį internetą kartu!“: tokiu šūkiu šiais metais ir Klaipėdos rajono mokyklose mokiniai buvo kviečiami atkreipti dėmesį į internetą, kuriame jie praleidžia beveik tiek pat laiko, kiek ir realiame pasaulyje.
Endriejavo pagrindinės mokyklos IT mokytojas Jurijus Ščerbakovas vedė saugaus interneto pamokas, kuriose mokinius supažindino su kompiuterinių virusų klasifikacija, jų pavojingumo lygiais ir kokią žalą jie gali atnešti tiek techninei ir programinei įrangai, tiek pačiam vartotojui. Didelis dėmesys buvo skirtas priemonėms, kurios apsaugo kompiuterį nuo kenksmingų programų. Taip pat buvo kalbėta ir apie išmaniųjų telefonų apsaugą, nepamiršta pasikalbėti apie socialinius tinklus, jų naudą ir pavojus, bendravimo kultūrą bei patyčias. Mokiniai žiūrėjo situacijų filmukus ir juos nagrinėjo. Saugaus interneto dienai buvo paruošta radijo laida ir transliuojama per vidinį mokyklos radijo tašką.

Šv. Kalėdos – svarbiausia ir didžiausia metų šventė. Daug paslapties, gėrio, grožio, dėmesio vienas kitam. Šios šventės LAUKIMAS toks pat svarbus laikotarpis.

Etnokultūros savaitė „Iš lobių skrynelės į vaikų širdeles“ Gargždų lopšelyje-darželyje „Naminukas“ vykdoma jau ketvirtus metus pirmą advento savaitę.

Įvairių renginių metu ugdytiniai, tėveliai, mokytojai pagilino žinias apie adventą, Kalėdų laikotarpio papročius, apjungiant gražiausias senąsias tradicijas su šių dienų naujosios kultūros elementais.

Rašytoja Mary Pettibone Poole yra pasakiusi, jog patirtis yra tai, ką gauni ieškodamas kažko kito. Tuo galėjo įsitikinti ir 39 Šilutės Pirmosios, Švėkšnos „Saulės“, Palangos Senosios, Rietavo Lauryno Ivinskio, Veiviržėnų Jurgio Šaulio, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijų bei Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokiniai lapkričio 23 d. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje vykusioje konferencijoje „Patirčių kaleidoskopas“ („Kaleidoscope of Personal Experience“).

2018 m. lapkričio 14 dieną Šiauliuose vyko regioninė tarptautinės DofE (The Duke of Edinburgh‘s International Award) apdovanojimų programos konsultacija. Joje dalyvavo Gargždų, Klaipėdos, Palangos, Kretingos, Sedos, N. Akmenės, Šiaulių, Šilalės, Kvėdarnos mokyklų, DofE programų ir žygių vadovai.

Šiandien Drevernos kultūros namuose vyko Švietimo centro etnokultūrinio projekto „Etninių simbolių raktas kartų ryšiui“, skirto rajono mokyklų pedagogų etnokultūrinių kompetencijų ugdymui, gerosios patirties sklaidos renginys – mini konferencija „Etninių simbolių temos įvairių dalykų pamokose“. Etniniai simboliai – tema, suteikianti laisvės interpretuojant iš pažiūros konkrečius protėvių naudotus ženklus, kviečianti ne tik pažinti praeitį, bet ir formuoti savą požiūrį į ją, per pajautimą ir susitapatinimą kurti vienovę su praeitimi ir harmoniją su supančiu pasauliu.

Pagal ULAC parengtą medžiagą, gruodžio 3 dieną Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje vyko viktorina – protų mūšis „AIDS: geriau žinoti 18“. Renginį iniciavo gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Birutė Grevienė.. Renginyje dalyvavo 3 komandos, sudarytos iš 8kl ir IIIg. kl. mokinių, bei mišri mokytojų ir tėvų komanda.

Pažvelk, vaikeli,
Medžiai kaip nurimę!..
Pamynę puošnų rūbą
Sau po kojom.

Kokia rimtis,
Koks įstabus gražumas
Advento naktį
Miglomis nuklostė.

Pažvelk. Ir įsileisk į savo širdį
Gražumą neregėtą.
Pakelk akis į dangų,
Kur aušrinė šviečia.

Mūsų rajono logopedai ir specialieji pedagogai aktyviai bendradarbiauja su kitų rajonų ir miestų specialistais. 2018 lapkričio 16 d. vykome į Jurbarką, kur dalyvavome seminare „Gerosios darbo patirties sklaida: Galimybės ir iššūkiai ugdant vaikus, turinčius specialiųjų ugdymosi poreikių. Inovatyvūs įgalinimo metodai", kuris vyko Jurbarko švietimo centre.

S. Kneipo metodikos esmė – 5 sveikatinimo elementai:
• subalansuota mityba;
• vandens terapija (grūdinimas);
• vaistažolių terapija (augalinės arbatos, eteriniai aliejai);
• judėjimas;
• harmonija arba tvarkos terapija (ne tik fizinė, bet ir minčių, veiklos bei aplinkos harmonija).
Gargždų lopšelio-darželio „Naminukas“ bendruomenė šia kryptimi žengti nutarė 2018 m. pavasarį.

2018 m. spalio 25–27 dienomis Varšuvoje vyko kasmetinė „eTwinning“ konferencija, į kurią susirinko pačių geriausių Europos projektų autoriai pasidalinti patirtimi ir pristatyti savo projektus. Džiaugiuosi laimėjusi konkursą „Geriausia Lietuvos „eTwinning“ mokykla 2018”, nes buvau pakviesta dalyvauti didžiuliame „eTwinning“ bendruomenės renginyje, kuriame sutikau mokytojų iš visos Europos.

Programos „eTwinning“ veiklų tema 2018-aisiais – kultūros paveldas, todėl ir konferencijoje buvo gvildenama ši tema, dalinomės patirtimi, kaip sekėsi domėtis praeitimi ir semtis išminties ateičiai. Iškilmingiausias konferencijos momentas buvo geriausių Europoje „eTwinning“ projektų apdovanojimų ceremonija. Buvo labai įdomu iš arčiau susipažinti su kitų šalių mokytojų gerąja praktika vykdant šiuos projektus.

Rinkodaros specialistai sako, jog kai kada pirma turi parduoti problemą, kad parduotum produktą. Turbūt dažnas sutiks, jog malonu ir produktyvu dirbti su mokiniais, kurie mokosi, to nori, klauso. 2015 m. Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas iliustravo, jog tinkamoje aplinkoje mokiniai gali pasiekti 16 procentų daugiau žinių ir gebėjimų. Žinant skaitmeninės epochos tempus ir tai, jog Lietuva yra tarp keturiasdešimt turtingiausių pasaulio šalių, auga akivaizdus poreikis naujos kartos mokytojų, su nauja mokomąja kalba bei aplinka. Jau kelinti metai tradicine tapusioje kasmetinėje metodinėje sesijoje, Klaipėdos rajono mokyklų flagmane, Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje, pristatomos idėjos, kaip kuriant virtualias mokymo(si) aplinkas realizuoti šiuolaikiškas pamokas.

Nuo šios dienos Švietimo centre eksponuojami nuostabūs, turtingi spalvomis, iš pirmo žvilgsnio sudarantys tapybos darbų įspūdį – Angelės Pakamorienės spalviniai.
Angelė Pakamorienė – Gargždų „Minijos“ progimnazijos geografijos mokytoja ekspertė, Klaipėdos rajono geografijos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė, organizuojanti respublikines geografijos olimpiadas bei padedanti pasiruošti šalies jauniesiems geografams tarptautinėms geografijos olimpiadoms. O šiais metais mokytoja pasiūlė ir rajono kolegoms suburti geografų akademinę grupę bei reguliariai rinktis į sesijas, kurių metu mokytojai padėtų stiprinti savo mokinių geografijos žinias. Galbūt tokios akademinės sesijos-pamokos padės labiau atsiskleisti gabiems rajono mokiniams, galbūt išvysime daugiau rajono jaunųjų geografų respublikinėse olimpiadose, o gal ir tarptautinėse... Tuo tikime.

Nors vietos savivaldos diena Lietuvoje minima nuo 2007 metų, Švietimo centas į ją įsijungė tik šių metų spalio 10 d.
Džiugu buvo sulaukti gausaus svečių būrio iš Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos. „Kranto“ trečiokėliai kartu su savo mokytojomis Danute Elena Raudiene ir Ilona Stoniene atėjo pažiūrėti, kur mokosi Klaipėdos rajono mokytojai. „Mokytojams irgi reikia mokytis, kad gerai išmokytų savo mokinius“, vieningai klegėjo mokinukai. Švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė ir metodininkė Nomeda Skliuderienė papasakojo svečiams, ką veikia švietimo centro darbuotojai, kaip kuriamos mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programos, kaip transliuojamos nuotolinės paskaitos, kaip mokosi mokytojai, kas tai yra Mokyklų metodinė taryba ir t.t.

Pokategorės