Metodinė veikla

virtuali kurybiniu darbu paroda delmono rastaiPriekulės vaikų lopšelis-darželis įgyvendina Klaipėdos rajono savivaldybės finansuojamą ilgalaikį etninį projektą „Kūrybiškai atrandu Mažąją Lietuvą“, kurio partneriais yra Priekulės kultūros centras ir Agluonėnų mokykla-darželis. Spalio mėnesį organizuota respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų kūrybinių darbų paroda „Delmono raštai“.

klaipedos rajono gamtos mokslu mokytojai veivirzenuoseMes, Klaipėdos rajono gamtos mokslų metodinio būrelio mokytojai, lankėmės Veiviržėnuose. Didžiąją laiko dalį praleidome Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje, apžiūrėjome gimnazijos edukacines erdves, džiaugėmės mokinių darbais. Biologijos mokytoja metodininkė Diana Vepštienė parodė atnaujintą gamtos mokslų kabinetą ir priemones, gautas iš kokybės krepšelio projekto, pasidalino patirtimi, kaip jos mokiniai patiria pažinimo džiaugsmą ir noriai mokosi biologijos. Visi susidomėję klausėmės apie praktikos darbą ,,Mikroorganizmai aplink mus“, kurio metu mokiniai nuo savo išmaniųjų telefonų, rankų ant specialios terpės augino mikroorganizmus.

gimnazistai pamokai pasirinko isskirtine vietaSpalio 24 d. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos trečiokams buvo pasiūlyta pamoką iškeisti į edukacinę išvyką! Kadangi aš pati vasarą lankiausi Kisinių etnografinėse kapinėse, tad, pasikalbėjusi su lietuvių kalbos ir literatūros bei istorijos mokytojomis Zofija Vaitkuviene,  Ingrida Jančauskiene, sulaukiau palaikymo bei paramos.

Saugiai važiuodami mokykliniu autobusu, jau kalbėjomės, kad gimtąjį kraštą svarbu pažinti kaip ir savo šeimos šaknis.  Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja priminė, kad dabar mokomės apie renesansą, o viena reikšmingų idėjų – protestantizmo skatinimas vartoti gimtąją kalbą, kurią ypač išsaugo spausdintas žodis. Istorijos mokytoja kalbėjo, kad Dovilai, Kisiniai – buvusios Mažosios Lietuvos teritorijos, o kitų metų sausio 15 d. minėsime šimtmetį, kai Mažoji Lietuva buvo prijungta prie Didžiosios. Gimtosios kalbos mokytojai pasiteiravus, kokia rašytoja aktyviai dirbo, stengėsi, kad abi Lietuvos susijungtų, gimnazistai gana greitai atsakė, kad Ieva Simonaitytė – jos atminimui skirti 2022 m.

mokiniai geba kalbeti ir meniskaiDaugelis šaltinių teigia, kad meninis skaitymas yra vienas iš dažnesnių saviraiškos būdų,  labai svarbus lavinant skaitymo, kalbėjimo įgūdžius, kūrybinį ir kritinį mąstymą, skatina protinę veiklą,  padeda ugdytis dėmesio koncentraciją. Skaitydamas žmogus  pasineria į teksto herojaus išgyvenamas emocijas, ugdosi empatiškumą. 

Klaipėdos apskrities Ievos  Simonaitytės viešoji biblioteka kartu su Klaipėdos universitetu, Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriumi spalio 25 d. organizavo 1-12 klasių moksleivių Ievos Simonaitytės meninio skaitymo konkursą. Renginyje gebėjimus, kūrybiškumą, individualumą bei darbštumą pademonstravo 47 mokiniai iš Žemaitijos regiono mokyklų. Tarp jų buvo ir Klaipėdos rajono gimnazisčių.

tarptautinis projektas daugiau galimybiu rinktis profesijaPagal Tarptautinį Klaipėdos r. savivaldybės bendradarbiavimo tarybos finansuojamo projekto „Moksleivių karjeros planavimas renkantis profesiją“ veiklų planą, spalio 3-7 dienomis vyko Klaipėdos rajono gimnazijų 11 ir 12 klasių mokinių motyvacinio laiško rašymo konkursas.

Rajono gimnazijų klasių auklėtojai ir lietuvių kalbos mokytojai atrinko 30 geriausiai parašytų motyvacinių laiškų ir atsiuntė juos vertinimo komisijos nariams elektroniniu paštu. Spalio 12 d.  paskelbti nugalėtojai.  Pagal komisijos narių vertinimus, konkursą laimėjo 11 mokinių: 2 gimnazistės  iš Gargždų  ,,Vaivorykštės‘‘,  3 -  iš Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijų  ir  6 gimnazistai iš Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos.

klaipedos rajone veikla pradejo vykdyti jaunojo pedagogo klubasĮ susitikimą, vykusį 2022 m. spalio 21 d.  Klaipėdos rajono švietimo centre, rinkosi  Gargždų „Vaivorykštės“ ir Veiviržėnų J. Šaulio gimnazijų  gimnazistės, norinčios tapti Jaunojo pedagogo klubo (toliau JPK)  narėmis. Švietimo centro metodininkė profesinio orientavimo koordinatorė Audronė Mikaločienė pristatė planuojamas   JPK veiklas: edukacines keliones į šalies aukštąsias mokyklas, kur rengiami pedagogai, galimybes išbandyti save „mokytojo batuose“.

Gimnazijos gamtos mokslų laboratorijoje netradicinėje pamokoje dalyvauja Gargždų „Minijos“ progimnazijos 4c klasės mokiniai ir jų mokytoja Vida Ratkuvienė. O užsiėmimus veda gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė Raimonda Kundrotienė. Mokiniai atlieka praktinį darbą, gamina spalvotus dirbtinius ikrus, kuriuos kūrybiškai panaudos kurdami paveikslėlį – gėlę.

pandemija mokyklu draugystes nesustabdeGargždų „Vaivorykštės“ gimnazija jau 29 metus vykdo projektą „Draugystė su Švabacho menų gimnazija“. Rugsėjo 20-30 d. dvidešimt penki I–IV klasių mokiniai ir juos lydintys keturi mokytojai viešėjo Švabacho mieste Vokietijoje. Kelionės tikslas – susipažinti su šios šalies kultūra, papročiais, bendraamžių gyvenimo ir mokymosi ypatumais, patobulinti anglų kalbos žinias ir kalbėjimo įgūdžius.

Rekomenduojami švietimo įstaigų veiklos prioritetai ir kryptys 2022–2025 metais
1. Prioritetas. Pedagogų profesinis augimas įgyvendinant šiuolaikinį ugdymo/mokymo turinį ir gerinant mokinių mokymo (si) rezultatus. Prioriteto kryptys:
1.1. Atnaujinto ugdymo turinio didaktikos analizavimas ir pritaikymas (bei profesinės patirties sklaida).
1.1. Į mokymąsi orientuotos vertinimo kultūros plėtojimas.
1.2. Gamtos mokslų, matematikos ir IT (STEAM) ugdymo kokybės tobulinimas.
1.3. Mokinių finansinio raštingumo, verslumo, karjeros planavimo įgūdžių formavimas bendrajame ugdyme.
1.4. ,,Tūkstantmečio mokyklos“ programos veiklų įgyvendinimas per tinklaveiką.
2. Prioritetas. Įtraukiojo ugdymo principų diegimas mokykloje. Prioriteto kryptys:
2.1. Personalizuotas kiekvieno mokinio ugdymas, atitinkantis mokinio galias ir poreikius
2.2. Universalaus dizaino, pastoliavimo kaip pagalbos mokymesi principų diegimas.
3. Prioritetas. Mokyklų vadovų ir mokytojų lyderystės ugdymas sėkmingam pokyčių įgyvendinimui. Prioriteto kryptis:
3.1. Visuotinės kokybės vadybos principų plėtojimas.

draugystes tiltas nutiestasDažniausiai nustebina, pradžiugina ir suteikia motyvacijos dalykai, kurie yra nepamatuojami jokiais pasaulio matais. Projekto „Kūrybinės jungtys“ metu mokytojų klubo nariai iš Klaipėdos rajono Kretingalės pagrindinės mokyklos ir Vilniaus „Žemynos“ gimnazijos susibičiuliavo ir užmezgė draugystę.

Birželio 2 d. Vilniuje įvyko pirmoji Kretingalės pradinukų ir žemyniečių pažintis. Mūsų mokyklos 2–4 klasių  mokiniai dalyvavo pamokose ir kūrybinėse dirbtuvėse, kurias vedė  „Žemynos“ gimnazistai. Užsiėmimuose kretingališkiai nėrė į vandens dugną, tyrinėjo planetas, kūrė pasakas, mokėsi anglų kalbos teminių žodžių, įtvirtino žinias žaisdami, kurdami, šokdami. Kūrybinių dirbtuvių metu stebėjo „Žemynos“ gimnazijos 1E klasės mokinių sukurtą etiudą „Menas mūsų, o nuotaka velnio“, susipažino su teatro grimo istorija.

mokytoju ir pagalbos mokiniui specialistu poreikis klaipedos rajono svietimo istaigosePristatome patvirtintą  mokytojų ir pedagogų poreikio sąrašą  Klaipėdos rajono savivaldybės švietimo  įstaigose 2022 – 2023 mokslo  metams.

Informuojame, kad  yra galimybė gauti Klaipėdos rajono savivaldybės skiriamą 1000 EUR vienkartinę finansinę išmoką pradedančiam dirbti jaunajam mokytojui. Jaunasis mokytojas – asmuo, baigęs nuolatines pedagogines studijas Lietuvos Respublikos universitete, kolegijoje ir pradėjęs darbinę veiklą tais pačias metais, arba asmuo, baigęs nuolatines pedagogines studijas Lietuvos Respublikos universitete, kolegijoje ne anksčiau kaip prieš du metus ir pradėjęs darbinę veiklą.

geriausias inzinerinis sprendimasGegužės viduryje vyko VILNIUS TECH nuotolinio ugdymo platformos „Ateities inžinerija“ pavasario sesijos tematikos ,,Dizaino technologijos ir inovacijos“ projektinių darbų konkursas, kuriame mūsų gimnazijos IVb klasės mokinys Arnas Rutė ir IIc klasės mokinė Orinta Kiaulakytė pristatė darbą ,,Sekvencinė pavarų dėžė“. Darbas buvo įvertintas kaip geriausias inžinerinis sprendimas.

gimnazistai dalijosi tyrinejimo patirtimisNe kartą teko įsitikinti, kad mokiniai aktyvūs yra ne tada, kai aiškinamės teorinę medžiagą (o kaip be jos?..), jie susidomėję darbuojasi, kada paskatini dalyvauti projektuose. Be abejo, atliekami tyrimai, pokyčių stebėjimas analizavimas, lyginimas sudaro sąlygas labiau įsitraukti.

Aktyvaus patyriminio mokymosi  paskatinimas – gegužės 5 dieną Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos antrų  klasių mokinių dalyvavimas respublikinėje nuotolinėje moksleivių  gamtos mokslų konferencijoje „Tirk, atrask ir būsi pastebėtas“, kurią organizavo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija. 

klaipedos rajono mokyklu 7 8 klasiu mokiniu informaciniu technologiju it konkursas baitukas 2022 gargzdu minijos progimnazijojeŠių metų balandžio 28 d. Gargždų „Minijos“ progimnazijos IT mokytojos: metodininkė Raminta Birgėlienė ir vyresnioji mokytoja Asta Grauslienė nuotoliniu būdu į aštuntąjį rajono 7, 8 klasių mokinių IT konkursą „Baitukas–2022“ sukvietė 9 komandas iš Gargždų „Minijos“ progimnazijos, Priekulės Ievos Simonaitytės, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijų, Dovilų, Endriejavo, Gargždų „Kranto“, Kretingalės, Plikių Ievos Labutytės, Vėžaičių pagrindinių mokyklų. Kiekvienai mokyklai atstovavo po tris dalyvius iš 7, 8 klasių.

konferencija galimybe ivairiapusiskiau ugdytisGargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos mokiniai dalyvavo Žemaitijos regiono gamtos mokslų mokinių tiriamųjų darbų konferencijoje ,,Sužinok daugiau“, vykusioje Kretingos muziejuje.   Konferencijos pradžioje Klaipėdos universiteto Botanikos sodo direktorė prof. Asta Klimienė pasidalino savo mokslinių tyrimų praktika „Klimato kaitos vertinimas pagal fenologinius stebėjimus Klaipėdos universiteto botanikos sode“, o vėliau  tiriamuosius darbus pristatė iš kitų 9 Lietuvos mokyklų atvykę mokiniai. Mūsų gimnazijos pirmokai Gytis Gediminas ir Jokūbas Žilius pristatė darbą „Cigarečių nuoviro poveikis ridikėlių dygimui ir dūmų poveikis daigų augimui“. 

Pokategorės