Metodinė veikla

europos kalbu diena vaivorykstes gimnazijojeKasmet tradiciškai „Vaivorykštės“ gimnazijoje minima Europos kalbų diena. Kalbų mokytojai organizuoja mokiniams įvairias veiklas, kad dar labiau paskatintų suprasti ir savos, ir užsienio kalbos sistemą, lavintųsi įgūdžius reikšti mintis, kurti tekstus žodžiu ir raštu taisyklinga, aiškia bei turininga kalba, atrastų Europos kalbų teikiamas kūrybos galias.

dituvos pagrindines mokyklos 1 4 klasiu mokiniu kurybiniu darbu paroda piliu didybeKviečiame pasidžiaugti Dituvos pagrindinės mokyklos 1–4 klasių mokinių kūrybiniais darbais „Pilių didybė“, atliktais praėjusiais mokslo metais. Mokytojos Sigita Jucienė, Birutė Arlauskienė, Ieva Šurdukaitė ir Ilona Spyčienė. https://photos.app.goo.gl/Cj5z25rG7k4Qzy686

2020 06 22 11 13 56 WindowPagal numerologiją žmogaus charakteriui turi įtakos tiek gimimo data, tiek diena, kurios niekada nesikeičia ir lydi mus visą gyvenimą. Pagal asmeninę gimtadienio skaičių kombinaciją mes galime nuspėti ne tik asmens charakterį, likimą ar ateitį, bet ir tam tikra seka sukurti asmeninius raštus, įpinant juos į rankdarbio kūrybos procesą.
Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos Ia kl. mokinės karantino metu analizavo savo lemties skaičių simboliką, pagal kurią kūrė ornamentus ir juos išsiuvinėjo ant statybinio tinklelio.
Pirmiausia gimnazistės nusipiešė būsimo darbo eskizą pagal šią seką:

2020 06 08 14 24 56 WindowPer nuotolinio mokymosi technologijų pamokas Gargždų "Minijos" progimnazijos šeštų ir septintų klasių mokiniai rišo sodus. Tradiciniai sodai rišami iš šiaudų arba nendrių. Mūsų sodeliai – popieriniai. Dirbome keliais žingsniais: šiaudelio išklotinės brėžinio braižymas, popierinių šiaudelių gaminimas, reketuko išklotinės rišimas, reketukų gamyba, sodelio konstravimas, sodelio apdaila. Darbas reikalavo daug kantrybės ir kruopštumo. Rezultatu galite pasidžiaugti čia - https://padlet.com/ramunenasleniene/sodai

refleksija per meninės raiškos formas Vakar vyko KITOKS rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų nuotolinis pasitarimas. Nuotolinio mokymo(si) laikotarpiu Švietimo centras pristato trumpai vykusius renginius savo naujienlaiškyje. Reportažas apie šį pasitarimą viršija naujienlaiškio kelių eilučių rėmus. Kodėl? Nes mokytojų kūrybiškumui nėra ribų!

Pasitarimo idėja gimė kalbantis apie meno raiškos formų panaudojimą ugdyme. Nuspręsta gegužės 19 d. pasitarimo metu pateikti refleksiją apie nuotolinio mokymo(si) laikotarpį kitaip – spalvomis. Nesvarbu, kaip tai atrodytų. Tai, kaip meno terapijos procesas – apmąstai nuotolinio ugdymo sėkmes ir iššūkius, kaip jauteisi pradžioje ir dabar, ir išreiški spalvomis ar kitokiu priimtinu būdu.

naujos tradicijos gali buti kuriamos ir nuotoliniu buduBalandžio 10 d. rytą Dituvos pagrindinės mokyklos bendruomenė pradėjo gražia šventine gaida – Mažosios Lietuvos muziejaus edukatorės Agnės Adomaitytės nuotoline edukacine pamoka, tema "Velykų papročiai Mažojoje Lietuvoje".

konferencija naudingas patyriminis mokymosi budasGargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientės Julija Bendikaitė, Gabrielė Čiunkaitė, „užnorintos“ gimtosios kalbos mokytojos Zofijos Vaitkuvienės, dalyvavo respublikinėje lietuvių kalbos ir literatūros konferencijoje „Lietuvių maža, mes galime išlikti tik savo mokslu, gabumais, darbštumu“ (A. Stulginskis). Renginys skirtas Lietuvių kalbos dienoms paminėti.

vilniaus knygu muge2020 m. vasario 21 d. Klaipėdos rajono mokyklų bibliotekininkės ir mokytojai dalyvavo Vilniaus knygų mugės programos „Penktadienis be formulių“ renginiuose.

saugesnio interneto savaite klaipedos rajono mokyklose 2Vasario 11 dieną ne tik daug kur Europoje, bet ir Lietuvoje, taip pat ir daugelyje Klaipėdos rajono mokyklų buvo minima saugaus interneto diena. Šiemet mokyklos buvo kviečiamos neapsiriboti viena diena, o visą antrąją vasario savaitę skirti šiai temai. Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Žvaginienė ir Klaipėdos rajono saugesnio interneto ambasadorė Daiva Kačinskienė vasario pradžioje kreipėsi į rajono mokyklų informacinių technologijų mokytojus su raginimu padėti savo mokiniams atkreipti dėmesį į savo saugumą interneto erdvėje.

2019 12 23 12 22 37 2019 12 Naminuke lobių skrynelė vis dar neišsemiama Google nuotraukosJau penktus metus Gargždų lopšelio-darželio „Naminukas“ bendruomenė vykdo etnokultūros projektus (dalinai finansuojamus Klaipėdos r. savivaldybės). 2019 metų projektas „Iš lobių skrynelės į vaikų širdeles“, tęstinis, vykdomas advento laikotarpiu. Svarbiausias projektinės veiklos siekis – pasiimti tai, kas gražu, šviesu, kas papildo šeimos vertybes ir įprasmina prieššventinį ir šventinį buvimą kartu.

2019 12 22 14 23 42 2019 12 Google nuotraukosAdventas – šilumos, susikaupimo, santarvės, gerumo ir bendrystės laikas. Tai dovana, kuri skirta kiekvienam, tai sklandantis ramybės debesis, į kurį įkritęs jautiesi palaimintas, tai praskrendantis paukštis, po kurio sparnu telpa visos duotybės: laukimas, tikėjimas, viltis...

2019 12 22 14 19 00 2019 12 Respublikinė mokinių konferencija Pažink žemaitiją Agluonėnų pagrindin2019-ieji metai buvo paskelbti Žemaitijos metais. Agluonėnų pagrindinė mokykla dalyvavo rajono etnokultūros programų konkurse ir gavo paramą projektui „Pažintis su Žemaitija“, skirtam Žemaitijos 800 metų sukakčiai. Mokykla yra Mažosios Lietuvos teritorijoje. Artimiausi mūsų kaimynai – žemaičiai. Noras kuo geriau pažinti kaimynus paskatino vykdyti šį projektą ir tapo pagrindiniu tikslu.

2019 12 22 14 10 31 2012 12 Matematikų Protų kovos Google nuotraukosPirmąkart Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje vykęs Klaipėdos rajono 6 – 9 klasių mokinių matematikos konkursas „Protų kovos“ būsimiems matematikanms tapo nelengvu išbandymu.

2018–2019 metais Klaipėdos rajono švietimo centras įgyvendino etninės kultūros projektą „Etninių simbolių raktas bendrystei“, kurio metu mokytojai, mokiniai ir Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai susipažino su etninių ženklų ir raštų reikšmėmis, išbandė įvairias tautodailės rūšis kuriant darbus etninių simbolių tematika: audimą, odos, keramikos ir metalo dirbinius, medžio drožybą ir raižybą, karpinius ir kt. Projektas atskleidė formų gausą, per kurias reiškiasi mokytojų ir mokinių kūrybiškumas, o etniniai simboliai, raštai, ženklai įsitvirtina kūriniuose, kaip tik leidžia žmogaus vaizduotė ir pajautimas.

Pokategorės