Metodinė veikla

mokiniu patirtys anglu kalbaPasak žinomo  mokslininko Alberto Enšteino, geriausias žinių šaltinis yra patirtis.Lapkričio pabaigoje Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje vyko jau tradicine tapusi anglų kalbos mokytojų organizuojama regioninė mokinių konferencija „Patirčių kaleidoskopas“ („The Kaleidoscope of Personal Experience“).

karjeros specialistu jungtinis pasitarimas sLapkričio 15 dieną įvyko Klaipėdos miesto ir rajono karjeros specialistų jungtinis pasitarimas. Jame „Klaipėda ID“ atstovai pateikė 2023 m. Klaipėdos regiono žmogiškųjų išteklių analizę. Remiantis „Klaipėda ID“ atliktais analizės duomenimis, per artimiausius dvejus metus Klaipėdos regione labiausiai trūks inžinierių, suvirintojų, logistikos specialistų, vairuotojų, programuotojų, nes didžiają dalį Klaipėdos ekonomikos sudaro ir ateityje sudarys gamybos ir logistikos sektoriai.

naudingi bendraamzes patarimai 550Lapkričio 14 d. grupė abiturientų dalyvavo  biologijos bei lietuvių kalbos ir literatūros integruotoje pamokoje ,,Mokėjimas mokytis. Kaip atrasti sau tinkamus būdus?“ Su ,,Vaivorykštės“ gimnazistais veiksmingais mokymosi  būdais dalijosi bendraamžė Milda Tulabaitė, Klaipėdos licėjaus tarptautinio bakalaureato diplomo  programos abiturientė.

kurybos pavilioti25-ą kartą Palangos senosios gimnazijos lietuvių kalbos mokytojai (renginio sumanytoja – lituanistė  Jūratė Galinauskienė) pakvietė Žemaitijos regiono  mokyklų jaunuosius poetus susitikti konkurse-šventėje ,,Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“.  Šiemet renginio svečias, mokinių kūrybos vertintojas rašytojas Tomas Dirgėla, daugumos pažįstamas ne tik pagal kūrinius ,,Užkeiktoji pono Kuko knyga‘‘, ,,Lukas šiaudelis šoka baletą“,  knygų seriją ,,Domas ir Tomas“, bet ir iš socialinių tinklų.

rudeniski susitikimai muziejaus aplinkojeSpalio 20 dienos popietę LNDM Laikrodžių muziejaus parodų salėje rinkosi Klaipėdos miesto bei Klaipėdos rajono mokyklų, bibliotekų, muziejų atstovai. Kava kvepiančiame, moliūgais dekoruotame rudeniškai jaukiame renginyje muziejai, bibliotekos pristatė savo naujausias veiklas, kurias galima pritaikyti miesto bei rajono mokyklose - mokytojų (ne)tradicinių pamokų veiklose.

atnaujinta mokiniu ugdymo karjerai informacine sistema mukisNuo 2023 m. rugsėjo 7 d. pradėjo veikti atnaujinta mokinių ugdymo karjerai informacinė sistema MUKIS. Šioje informacinėje sistemoje karjeros specialistai, mokiniai ir jų tėvai ar globėjai gali gauti įvairiapusę pagalbą ir konsultacijas karjeros klausimais, susipažinti su šalies profesinio orientavimo sistema, aktualiomis šios srities naujienomis, dalyvauti karjeros renginiuose ir tyrinėti naujus metodinius leidinius. MUKIS informacinė sistema sukurta siekiant užtikrinti kokybiškų karjeros paslaugų prieinamumą ir sklaidą visiems Lietuvos mokiniams.

Susipažinti su sistema ir išbandyti siūlomas paslaugas galite prisijungę adresu: www.mukis.lt

Jeigu kiltų klausimų dėl puslapyje esančios informacijos naudojimo, galite kreiptis į savo mokykloje dirbantį karjeros specialistą.

paroda paliesk lietuviu kalba rankomisRugsėjo mėnesį Dituvos Aleksandro Teodoro Kuršaičio pagrindinėje mokykloje, istorijos mokytojos Mildos Kontrimės iniciatyva, veikė lietuvių kalbos instituto paroda „Paliesk lietuvių kalbą rankomis“.

Tai edukacinė paroda, skirta žaismingai pristatyti svarbiausius lituanistikos ir kalbotyros pasiekimus, supažindinti su lietuvių kalbos istorija, skatinti pasididžiavimą lietuvių kalba, bei priminti jos išskirtinumą ir vietą pasaulio kalbų kontekste.

mokytoju pamaina turime uzsiauginti patysAteitis – mokyklos Mokytojo rankose. Tai didžio  prancūzų rašytojo V. Hugo žodžiai, kurie aktualūs atskirais žmonijos vystymosi tarpsniais. Visų Žmonijos pasiekimų pagrindą padeda mokytojas. Mokytojui už suteiktas žinias dėkingas ir mokslų daktaras, ir architektas, ir gydytojas, ir kiekvienas žmogus. Kas atsitiko, kad šią garbingą ir profesiją renkasi vis mažiau abiturientų? Kas padėtų atvesti jaunus žmones į mokyklą, kur jie dalintųsi žiniomis ir sudomintų  vaikus bei skatintų juos siekti rezultatų?

metodinis renginys vaiku kalbiniu gebejimu ugdymas ivairioje veikloje2023 m gegužės 25 d. Gargždų lopšelyje-darželyje ,,Gintarėlis“ vyko metodinis renginys ,,Vaikų kalbinių gebėjimų ugdymas įvairioje veikloje“. Jį vedė įstaigos logopedė Diana Jarutienė ir meninio ugdymo mokytoja Lina Barkauskienė.  Renginyje dalyvavo Klaipėdos rajono logopedai ir specialieji pedagogai, metodinio specialiųjų pedagogų būrelio kuratorė,  Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Irena Barbšienė.

isvyka i latvijos bibliotekas2023 m. gegužės 11–12 dienomis įvyko pirmasis Jono Lankučio viešosios bibliotekos inicijuoto projekto „Bibliotekinio identiteto formavimas tarptautinėje praktikoje“ renginys – išvyka į Latvijos bibliotekas ir švietimo įstaigą. Projekto partneriai – Klaipėdos rajono švietimo įstaigų specialistai, užsienio partneriai – Kuldygos miesto pagrindinė biblioteka, Latvijos nacionalinė biblioteka, Rygos lietuvių vidurinė mokykla. 

Pagal pasirašytą bendradarbiavimo sutartį kartu vyko ir Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė R. Žvaginienė bei mokyklų bibliotekininkų atstovės:  iš Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos – Tatjana Zaksienė, iš Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos – Asta Norvilė.

konkursas rastingiausias pradinukasGegužės 10 dieną Klaipėdos rajono Kretingalės pagrindinė mokykla klegėjo nuo gausaus pradinukų šurmulio. Čia susirinko patys raštingiausi Klaipėdos rajono 1–4 klasių mokiniai, net iš 14 rajono mokyklų ar jų skyrių: Agluonėnų, Slengių, Dituvos, Veiviržėnų, Gargždų „Kranto“, Gargždų „Minijos“, Ketvergių, Vėžaičių, Plikių, Priekulės I. Simonaitytės, Dovilų ir Kretingalės.

atsakomybe priemoniu taikymasAtsakomybė – būtinybė, pareiga atsakyti už savo elgesį, veiklą, pasirinkimu.Kaip žinia, viena iš gimnazijos funkcijų- brėžti mokiniams tinkamo, netinkamo elgesio ribas, užduoti toną, kas yra gera, kas bloga, diegti atsakomybę, kad nepasiimtų iš socialinių tinklų žeminančio elgesio, patyčių, smurto ir kt.

ka pasakoja knygos minijojeKą pasakoja knygos Kretingalės pagrindinės mokyklos bibliotekoje 1–4 klasių mokiniai jau žino. Labiausiai žino tie, kurie per visus šiuos metus ypatingai dažnai ne tik užeidavo į biblioteką, bet su dideliu susidomėjimu ir noru skaitė joje esančias knygutes.

Gegužės 3 d. uoliausiųjų skaitytojų laukė staigmena – kelionė į Gargždų „Minijos“ progimnazijos biblioteką. Knygų mylėtojus plačiomis šypsenomis pasitiko ne tik „Minijos“ progimnazijos bibliotekininkės Euridika Piaulokienė bei Sigita Jurjonienė, bet ir lentynose gausiai sutūpusios knygos. Mokinius maloniai nustebino ir 3–okų muzikinis sveikinimas (mok. Eglė Mockienė).

Informacinės technologijos yra svarbi ir įdomi sritis, kuri yra neatsiejama nuo mūsų kasdieninio gyvenimo. Įtraukti vaikus į šią sritį yra labai svarbu, kad jie galėtų suvokti technologijų galimybes ir išmoktų jas naudoti atsakingai. 9-asis Klaipėdos rajono 7–8 klasių mokinių informacinių technologijų konkursas „Baitukas–2023“ buvo skirtas pasaulinei kūrybiškumo ir inovacijų dienai paminėti. Balandžio 20 d. Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje susitiko 9 komandos iš Dituvos, Dovilų, Endriejavo, Kretingalės, Plikių Ievos Labutytės, Vėžaičių pagrindinių mokyklų, Gargždų „Kranto“, „Minijos“ progimnazijų ir Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos. Jaunimas domisi informacinių technologijų pasauliu, o šis konkursas suteikia galimybę paskatinti ir palaikyti kūrybingumo ir inovacijų kultūrą jaunoje kartoje.

Padėdama pasiruošti atnaujintų bendrųjų programų diegimui, Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) pristato atmintinę apie siūlomas pasiruošimo priemones bei pateikia aktualius patarimus.

Atmintinėje galima rasti svarbiausią informaciją apie programas bei kompetencijų ugdymą, nukreipiama, kur rasti diegimo rekomendacijas ir kitą įvairią metodinę medžiagą. Taip pat dalijamasi planavimo patarimais bei kitu naudingu turiniu.

Atmintinę rasite čia: skaitmeninė versija ir versija spausdinimui.

etnokulturos diena nuo kraicio skryniu delmonu rasto iki gausios pavasario mugesBalandžio 18 d. gražiausiais lietuviškų tradicijų akordais Klaipėdos r. Kretingalės pagrindinėje mokykloje nuvilnijo netradicinio ugdymo diena – Etnokultūros diena. Visos veiklos, skirtos lietuviškumo, tautiškumo, tradicijų puoselėjimui, susijungė į nuostabią pynę, išmargintą įvairiausiais raštais. Ši diena – viena iš etnokultūros projekto „Mažais žingsneliais po Mažąją Lietuvą ir Žemaitiją“ numatytų veiklų.

Pokategorės