2019 10 14 11 draugyste su svabacho menu gimnazija tesiasiGargždų „Vaivorykštės“ gimnazija jau 27-us metus vykdo projektą „Draugystė su Švabacho menų gimnazija“. Draugai iš Vokietijos rugsėjo 12-24 d. svečiavosi Lietuvoje. 23 mokiniai apsigyveno gimnazistų šeimose, o juos lydėję mokytojai buvo svetingai priimti gimnazijos mokytojų J. ir E. Venckauskų bei R. Rusteikienės namuose. Šių metų vizito tikslas – pažinti Vakarų Lietuvos kraštą, ypač pamario regioną, todėl projekto programa buvo labai įvairi. Svečiai, palikę Kauno aerouostą, trumpam stabtelėjo ir mieste: išbandė nusileidimą funikulieriumi, istorine transporto priemone, susipažino su senamiesčiu ir liko juo sužavėti.

2019 10 02 isvyka gimnazija garsinantiems mokiniamsGraži tradicija ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje - rudenį dovanoti patiems gabiausiems, geriausiems, talentingiausiems mokiniams edukacinę kelionę į sostinę. Šiemet tokia išvyka buvo suplanuota spalio 2 dieną.

2019 09 27 gimnazistai pravere paslaptingas mokslo durisRugsėjo 27 d. jau 15-ąjį kartą iš arti supažindinti su mokslininkų kasdienybe, moksliniais tyrimais ir inovacijomis, pabendrauti ir pamatyti dažniausiai uždarą tyrėjų „virtuvę“ pakvietė mokslą populiarinantis renginys „Tyrėjų naktis“, kuriame dalyvavo gausus „Vaivorykštės“ gimnazijos mokinių būrys.

Rugsėjo 23 d. Gargždų „Minijos” progimnazijoje rinkosi mokytojai į tarptautinę metodinę praktinę konferenciją „Mokykla ateičiai- ugdome atsakingą požiūrį”.

Progimnazijos anglų kalbos mokytojų iniciatyva į konferenciją sukviesti mokytojai iš Gargždų „Minijos” progimnazijos, Neringos gimnazijos, Skuodo rajono Ylakių gimnazijos, Šilutė rajono Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos, Graikijos Kolindros miesto 2o Dimotiko Sxoleio pagrindinės mokyklos, Rumunijos Curtes de Arges miesto Mircea cel Batran gimnazijos, Kroatijos Slatinos miesto Josipa Kozarca vidurinės mokyklos, Italijos Sasario miesto IC Monte Rosello Alto pagrindinės mokyklos ir Ispanijos Santa Cruz de Tenerife Ceip Tagoror gimnazijos.

Gargždų ,,Vaivorykštės“ mokiniai yra aktyvūs, smalsūs, žingeidūs ir mokykloje, ir už jos ribų. Biologija – viena labiausiai gimnazistus dominančių sričių. Paaugliai noriai dalyvauja su biologija susijusiose projektinėse veiklose, tyrimuose, mokymuose bei paskaitose. Tad rugsėjo 18 d. biologijos mokytojų – Raimondos Kundrotienės ir Jolitos Višinskienės – iniciatyvos vedami, I–IV klasių mokiniai dalyvavo XVI mokslo festivalio renginiuose Klaipėdos universitete.

Rugsėjo 13 dieną, penktadienį, Gargždų „Vaivorykštės“ gimanzijos mokiniai Kamilė Azlauskaitė (IVd kl.), Greta Girtaitė (IVd kl.), Ula Valentinaitė (IVc kl.), Edgaras Jablonskis (IVd kl.) ir Edvinas Laurinavičius (IVd kl.) vyko į XVI mokslo festivalį „Erdvėlaivis Žemė“ Kaune, Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU). Paskatinti biologijos mokytojos Jolitos Višinskienės gimnazistai dalyvavo programos „Pabėgimo kambarys – pasmerktas pasaulis“ veiklose: susipažino su molekulinės neuroonkologijos laboratorijos darbo specifika, ligų diagnostika bei gydymu.

Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro neformalaus ugdymo užsiėmimų pasiūla

2019 10 01 16 30 53 2019 08 27Rugpjūčio 27 d. Klaipėdos rajono švietimo bendruomenė turėjo galimybę į švietimo aktualijas pažvelgti per forumo teatro metodą. Forumo teatro trupė „4 ROOMS“ (aktoriai Raimonda Agnė Medeišienė, Mantas Cegelskas, Valentinas Krulikovskis, Irena Jankutė) parodė, kaip pamokose taikytinas metodas leidžia į problemas pažvelgti kitaip: aktoriai įkūnija aktualių gyvenimiškų istorijų veikėjus ir susidarius konfliktiškai situacijai patarimų ir sprendimų pasiūlymų kreipiasi į auditoriją. „Žiūrovas įgauna balsą ir veiksmą, ir tas leidžia jam pristatyti idėjas bei troškimus“, taip teigė teatro praktikas ir forumo teatro metodo propaguotojas Augusto Boal, tai patyrė ir rajono švietimiečiai, kurie prisidėjo savo pasiūlymais prie vienokio ar kitokio situacijos sprendimo. Sprendimų gali būti įvairių, o kokie jie bus, priklauso nuo mūsų kompetencijų, įžvalgų, reakcijos tą reikalingą akimirką... VAIZDO ALBUMAS

2019 10 02 09 24 58Įgyvendinant tęstinį Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą „Socialinio ir emocinio ugdymo programų įgyvendinimas mokyklose“ (Jaunimo atsakomybės už savo sveikatą skatinimas, mažinant rizikos veiksnių paplitimą tarp jaunimo), rugpjūčio 22-24 dienomis Klaipėdos rajono švietimo centre vyko mokymai Pedagoginės psichologinės tarnybos ir mokyklų psichologams. Integruotus seminarus „Mažų (iki penkerių metų) ir ikimokyklinio amžiaus vaikų (5-7m.) raidos įvertinimas tėvų ir vaikų santykių kontekste. Psichologinė pagalba" ir „Socialinių ir emocinių įgūdžių diagnostika ir lavinimas“ vedė dr. Vaidilutė Asisi, klinikinė ir sveikatos psichplogė (Austrija) ir prof. dr. Elfriede Amtmann, Graco-Seckau (Austrija) vyskupijos aukštosios pedagoginės mokyklos dėstytoja.

KVIEČIAME DALYVAUTI NEMOKAMUOSE SKAITMENINIO RAŠTINGUMO
MOKYMUOSE LIETUVOS BIBLIOTEKOSE (Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešoji bibliotekoje)

Įgyvendinant projektą „Prisijungusi Lietuva“, daugumoje visos šalies bibliotekų rengiami nemokami skaitmeninio raštingumo mokymai. Juose gali dalyvauti visi Lietuvos gyventojai, vyresni nei 18 metų. Mokymai skirti asmenims, neturintiems skaitmeninio raštingumo žinių, o taip pat norintiems pagilinti ar atnaujinti turimas skaitmeninio raštingumo žinias. Mokymai vyks iki 2021 m. vasario.

2019 10 01 16 43 10 ArticlesJau treti metai po Tulpių dienos akcijos LIONS klubai Klaipėdos rajono mokykloms dovanoja LIONS QUEST programų mokiniams skirtus žurnalus „Pokyčiai ir iššūkiai“ ir „Keičiu pasaulį“. Šie žurnalai išleidžiami iš LIONS TULPIŲ dienos akcijos metu surinktų lėšų. Kasmet rugsėjo mėnesį mokykloms, dalyvaujančioms LIONS Tulpių dienoje, įteikiami LIONS, LIONS QUEST ir akcijos LIONS TULPIŲ DIENA ženklais papuošti mokinio žurnalai. Šiais mokslo metais mokinio žurnalais džiaugsis Kretingalės ir Endriejavo pagrindinių mokyklų mokiniai. Klaipėdos moterų LIONS klubo „Smeltė“ atstovė pirmajame 2019–2020 m. m. švietimo įstaigų vadovų pasitarime mokinių žurnalus perdavė minėtų mokyklų vadovėms J. Alčauskienei ir V. Ugintienei.

Edukacinė išvyka veda į Allgoi (Allgäu) regioną: Lietuvos mokyklų vadovai lankosi Kisslegg‘o realinėje mokykloje

Dalyvaudami edukacinėje išvykoje po Europą lietuvių mokyklų vadovai trumpai sustoja Kisslegg‘e, Allgoi regione, kad susipažintų su Vokietijos Badeno-Viurtembergo žemės mokyklų veiklos sistema.

Kviečiame rugpjūčio 27 d. 11 val. atvykti į Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos aktų salę ir susipažinti su forumo teatru 4ROOMS. Daugiau informacijos FB paskyroje https://www.facebook.com/4-ROOMS-378540639380810 ir čia.

Pasak įžymios amerikiečių istorikės M. Beard, keliavimas tai ne vien vaizdų matymas – tai gilus ir ilgalaikis pokytis pasaulėžiūros reformoje.

Klaipėdos rajono ugdymo įstaigų vadovai turi ilgametę tradiciją pasibaigus mokslo metams vykti į kitas šalis ir susipažinti su jų švietimo ypatumais. Šio birželio 24-29 dienomis Klaipėdos rajono švietimo centro organizuotos kelionės maršrutas vedė į 2 didžiausias Vokietijos Bavarijos ir Badeno-Viurtembergo žemes. Žemės yra Vokietijos sudėtinės (dalinės) valstybės, kurios turi dalinį suverenitetą ir atstovus nacionaliniame parlamente. Dabartinis Vokietijos suskirstymas į žemes susiformavimo tik 1990 m. (kai apsijungė Rytų ir Vakarų Vokietija). Iki tol suskirstymas į žemes buvo tik Vakarų Vokietijoje.