Rugsėjo 22 d. Klaipėdos rajone svečiavosi 34 bendradarbiaujančio Kauno rajono  ugdymo įstaigų vadovai, pedagogai ir visuomenės sveikatos biuro specialistai.

Pirmiausiai svečiai lankėsi Klaipėdos rajono švietimo centre. Klaipėdos rajono švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė ir Klaipėdos rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė Neringa Tarvydienė dalijosi gerąja  darbo patirtimi apie  institucijų bendradarbiavimą ir jo įtaką visuminiam vaiko ugdymui. Svečiai iš Kauno rajono domėjosi socialinio ir emocinio ugdymo programų įgyvendinimu rajono mokyklose. Svečiams padarė įspūdį socialinių ir emocinių kompetencijų ir ugdymo bei ugdymosi aplinkų tyrimas bei jų  rezultatų lyginamoji analizė.

Rugsėjo 16 dieną įsilieti į rudenėjančios gamtos ritmą ir pažinti gražiausias Neringos vietas kvietė pirmą kartą organizuotas ir didelio dėmesio sulaukęs renginys „Neringos žygis“. Asociacijos „Savas miestas“ organizuotas sveikatingumo festivalis skatino ne tik išgirsti paskaitas įvairiomis sveikatos priežiūros temomis, bet ir pasivaikščioti po vietovės apylinkes. Aktyviai pradėti saulėtą rudens rytą kvietę organizatoriai kiekvieno norus bei galimybes atitinkančiais maršrutais pradžiugino ne tik mėgėjus, bet ir ėjimo sporto entuziastus.

Retkarčiais žmogus gali jaustis prislėgtas, liūdnas, vienišas, sunku rasti išeitį iš keblios išeities, bet tokia nuotaika ilgainiui praeina. Tačiau kartais tokie išgyvenimai žmogų užvaldo ir sutrikdo normalų jo gyvenimą. Ištiesti ranką ir išklausyti yra labai svarbu mažinant neviltį.

Rugsėjo 10 - oji - Pasaulinė savižudybių prevencijos diena.  Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos prezidentūra su mokyklos psichologe Rūta Lukošiene ir visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Rasa Palioniene, etikos mokytoja Ilma Agajan nusprendė paminėti dieną, akcentuodami temą  ,,TAU MINUTĖ, KITAM – GYVENIMAS.“

Rugsėjo 21 d. nuo 10 val. Visos vietos rezervuotos.

Spalio 13 d. nuo 10 val. Klaipėdos rajono švietimo centre, Kvietinių g. 30 REGISTRACIJOS PUSLAPIS

Rugpjūčio 26 d. Kaune, Nemuno saloje, vyko Laisvės piknikas #ValstybėEsuAš, kuriame dalyvavo per 20 000 Lietuvos piliečių: jaunimo, garbaus amžiaus žmonių, jaunų ir brandžių šeimų, politikų, Lietuvos Respublikos Seimo narių. Nemuno saloje, prie Sporto arenos, rikiavosi  Pikniko diskusijų erdvių  palapinės. Neabejingi savo šalies ateičiai piliečiai būrėsi Švietimo, Sveikatos apsaugos, Ekonomikos, Užsienio politikos ir Tarptautinės mažumos bei Emigracijos ir demografijos diskusijų vietose.

Švietimo diskusijų erdvėje dalyvavo Klaipėdos rajono atstovai – Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos direktorius  Antanas Alčauskis, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Irena Barbšienė ir Klaipėdos rajono švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė. Peržiūrėti vaizdo albumą.

Mieli kolegos,
Gyvenimo tėkmėj visi mes esame ir mokytojai, ir mokiniai...
Te mūsų entuziazmas,  palaikomas sveiko proto ir atkaklumo, veda į siekiamą kokybę, kuri taptų mūsų ir mūsų mokinių visapusiška sėkme.
Esame su Jumis ir siekiame bendros sėkmės profesiniame augime vardan prasmingo mokymo(si), mokinių pažangos ir emocinio saugumo.
Su rugsėjo 1-ąja!

Klaipėdos rajono švietimo centro kolektyvas

491249843

 

 

Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje vyko pirmoji respublikinė metodinė-praktinė konferencija „Efektyvi pagalba vaiko sėkmei“. Joje dalyvavo 133 ugdymo įstaigų logopedai ir specialieji pedagogai, mokytojo padėjėjai, pedagogai, vadovai, tėvai ir kiti suinteresuoti asmenys iš Klaipėdos miesto ir rajono, Palangos, Neringos, Mažeikių, Kretingos, Jonavos, Telšių ir Šilutės savivaldybių.

Konferenciją organizavo Klaipėdos rajono specialiųjų pedagogų ir logopedų metodinis būrelis, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, Klaipėdos rajono švietimo centras ir Klaipėdos rajono Pedagoginė psichologinė tarnyba.

Dėkojame leidinio vyr. redaktorei Zinai Rimgailienei už konferencijos dalyvių gerosios patirties viešinimą.

Su leidiniu galite susipažinti čia: http://www.sac.smm.lt/wp-content/uploads/2017/06/07_Pagalba-vaiko-sekmei.pdf

Kartu su rudeniško vėjo dvelksmu mokytojai grįžta į mokyklas ir pasineria į kasdienių darbų sūkurį.

Rugpjūčio 23-25 d. 37 mokytojos iš rajono mokyklų turi galimybę mokytis, kaip diegti socialinio ir emocinio ugdymo LIONS QUEST programas „Laikas kartu“ 1 - 4 klasėse  ir „Paauglystės kryžkelės“ 5 - 8 klasėse. Mokymus veda LIONS QUEST programų vyresnioji instruktorė, SEU instituto direktorė dr. Daiva Šukytė. VAIZDO REPORTAŽAS.

10-tus mokslo metus vykdomos socialinio ir emocinio ugdymo programos rajone padeda mokiniams geriau valdyti emocijas, nusistatyti savo tikslus ir jų siekti, ugdo jų atsakomybę,  gerina bendravimo įgūdžius, moko problemų sprendimo, gerina santykius su mokytojais ir tėvais, didina saugumo mokykloje jausmą. Šios programos suteikia vaikams žinių, kaip saugiai ir sveikai gyventi ir yra reali žalingų įpročių prevencija. Nors tik nuo 2017 – 2018 m. m. pagal papildytą LR Švietimo įstatymo 46 str. 1. d. 12 punktą nuoseklus ir ilgalaikis socialinių ir emocinių kompetencijų ugdymas privalomas visose šalies mokyklose, mūsų rajono ugdymo įstaigų bendruomenės jau 2008 metais žengė pirmuosius žingsnius šių kompetencijų ugdymo link. Tris metus vykdomi tyrimai rodo teigiamus pokyčius rajono  mokyklų bendruomenėse.

Socialinio ir emocinio ugdymo programų projektų  įgyvendinimą remia Klaipėdos rajono savivaldybė.

Rugpjūčio 24 dieną Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas Švietimo centro direktorei Ramutei Sirutienei perdavė Savivaldybės lėšomis pirkto geltonojo autobuso dokumentus.

Senasis Švietimo centro autobusas jau buvo pasenęs, nuvažiavęs daugiau nei 600 tūkst. kilometrų, todėl Klaipėdos rajono savivaldybė dalyvavo Švietimo ir mokslo ministerijos organizuotame mokyklinių autobusų pirkimo konkurse ir „Iveco Daily 50C15“ markės autobusą nupirko už beveik 35,5 tūkst. eurų. 19 sėdimų vietų autobuse įrengtas ES standartus atitinkantis užvedimą blokuojantis alkotesteris. Naujuoju autobusu Švietimo centras veš mokinius į olimpiadas, sporto varžybas, konkursus, apdovanojimų ceremonijas, mokytojus į seminarus, mokymus ir pan. Pasak Švietimo centro direktorės Ramutės Sirutienės, naujasis autobusas bus naudojamas ir kaip pakaitinis, pavyzdžiui, kai sugedus mokyklų geltoniesiems autobusiukams, reikės mokinius vežti į mokyklas.

Palydint mokslo metus, grupė ištvermingiausių mūsų gimnazijos 5- 11 klasių moksleivių, paraginti mokyt. I. Januševičienės ir E. Norvilo, tą ankstų paskutinės gegužės dienos rytą pėsčiomis išėjo į savotišką mokiniams „nežinią“- ekstremalų žygį po Veiviržėnų seniūniją. Juk dažnam šis žodis „ekstremalus“ vaizduotėje asocijavosi su sunkumais, naujais potyriais, savęs patikrinimu ir drąsa. Pirmosios žygio minutės (o ir vėlesnis laikas) akivaizdžiai parodė, jog mokiniai buvo teisūs.

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje vyko XIV Klaipėdos apskrities tautinės muzikos ir šokio festivalis „Garsų vaivorykštė“, skirtas Tautinio kostiumo metams paminėti. Į renginį, kurį organizavo ,,Vaivorykštės“ gimnazijos muzikos mokytojos Laima Rimkienė, Jūratė Surblienė, šokių mokytoja Anželina Papievienė ir Klaipėdos rajono švietimo centras,  sugūžėjo įvairaus amžiaus, skirtingą meną propaguojančių žmonių – nuo mažų darželinukų iki garbaus amžiaus senjorų, buvo sulaukta vienuolikos kolektyvų, kuriuos renginiui paruošė devyniolika vadovų. Visi čia rinkosi  dėl vieno, svarbaus  tikslo – pasipuošę lietuvių tautiniais drabužiais  pristatė originaliausius, geriausius muzikinius pasirodymus. Galima sakyti, kad tai yra visų  prabėgusių metų darbo rezultatas.

Būdama ,,Vaivorykštės“ gimnazijos geografijos mokytoja stengiuosi dirbti taip, kad žinios apie pasaulį mokinius pasiektų ne tik iš vadovėlių ar kitų informacinių šaltinių, bet dėstomą dalyką  pagal galimybes sieju su gyvenimu. Visai neseniai tam pasitaikė dėkinga proga -  prieš mokinių pavasario atostogas buvo paskelbtas konkursas „Pasiruošk Europos egzaminui su žinomu žmogumi” ir laimėk pamoką apie Europos Sąjungą su vienu iš nurodytų žmonių“: reikėjo sugalvoti originalų bei aktualų klausimą, kuris atitiktų 2017 m. vykdomo  ,,Europos egzamino“  tematiką.

Balandžio 12 d. , per pavasario atostogas , Klaipėdos rajono švietimo centras organizavo rajono ugdymo įstaigų vadovams ir Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus specialistams edukacinę išvyką į Vilnių.

Šios kelionės planas brandintas jau nuo praėjusių metų rudens, kai trečiojo amžiaus universiteto studentai spalio mėn. susirinko į susitikimą su kraštiečiu, Gargždų miesto  garbės piliečiu, Lietuvos  filosofu profesoriumi  Alvydu Jokubaičiu. Po įdomaus užsiėmimo profesorius pakvietė atvykti rajono švietimiečius į Vilnių.

Vaikų, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, skaičius kasmet auga. Ugdymo turinio įsisavinimą didžiąja dalimi lemia mokyklos pedagogų kvalifikacija. Tad antradienį Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje vyko pirmoji respublikinė metodinė-praktinė konferencija „Efektyvi pagalba vaiko sėkmei“. Į ją susirinko 133 ugdymo įstaigų logopedai ir specialieji pedagogai, mokytojo padėjėjai, pedagogai, vadovai, tėvai ir kiti suinteresuoti asmenys iš Klaipėdos miesto ir rajono, Palangos, Neringos, Mažeikių, Kretingos, Jonavos, Telšių bei Šilutės savivaldybių. Jie dalijosi efektyvios pagalbos teikimo patirtimi, dirbant su vaikais, turinčiais specialiųjų ugdymosi poreikių. Skaityti plačiau. VAIZDO ALBUMAS (115 nuotraukų)

Kovo 28 dieną Klaipėdos rajono Švietimo centre vyko socialinių partnerių susitikimas. Dalyvavo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Rasa Jonauskaitė , Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato psichologė Gabrielė Vasiljeva , Gargždų socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja Jurgita Rudgalvytė , Gargždų socialinių paslaugų centro psichologas Dalius Kurlinkas , Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Genovaitė Jurevičienė ir Klaipėdos rajono socialinės pedagogės.

 Kovo 27 d. LRT forumo transliaciją rasite paspaudę čia.

Dvi parodos, šiuo metu eksponuojamos Švietimo centre, laukia Jūsų akių, nuostabų ir susidomėjimo. Tai yra Kvietinių mokyklos-darželio priešmokyklinio ugdymo pedagogės Laimos Radzevičienės prailgintos grupės (1-4 kl.) ugdytinių siuvinėti darbai, pavadinti „Dovana Lietuvai“, bei Gargždų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ priešmokyklinio ugdymo pedagogės metodininkės Linos Kleivienės ir auklėtojos Linos Zikaitės ugdytinių darbeliai „Mūsų seneliai“ – ne tik piešiniai, bet ir vaikų pasakojimai apie bendras jų ir senelių veiklas, apie vaikystės spalvas, šilumą ir atradimus. Apsilankykite.

Kovo 14 dieną  „Vaivorykštės“ gimnazijoje ketvirtą kartą vyko kūrybinių – projektinių darbų konferencija „Matematika už lango“. Pranešimus skaitė Klaipėdos „Varpo“ ir „Ąžuolyno“ gimnazijų, Martyno Mažvydo, Gedminų ir „Versmės“ progimnazijų, „Vyturio“ pagrindinės mokyklos bei moksleivių saviraiškos centro mokiniai. „Vaivorykštės“ gimnazistai skaitė pranešimus: „Begalybės supratimas nuo Zenono iki Rymano“ (Tadas Abartis, IIIc kl.), „Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos istorija“ (Dovydas Laurinaitis, IIId kl.), „Naujas laikrodis“ (Austėja Šatkutė, IVc kl.), „Apskritimai, kampai, daugiakampiai simbolikoje“ (Gabija Šakinytė, Eglė Grikšaitė, IVf kl.), „Mandala“ (Gintarė Norkutė, Emilija Eringytė, IVf kl.), „Vektoriai“ (Egidija Surblytė, IIIe kl.), „Finansų valdymas“ (Osvaldas Pliuškys, Lukas Jurgutis, IVd kl.). Pranešėjams įteikti Kalipėdos r. švietimo skyriaus diplomai. Dėkojame matematikos mokytojams, konsultavusiems mokinius.