2021 01 08 14 28 12 KRŠC Naujienalaiškis 2020 Gruodis 2021 Sausis

2021 m. vyks Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkursas „Tramtatulis“. Siekiant kuo geriau jam pasirengti, sudaryti galimybes jo dalyviams bei mokytojams tobulinti etninės kultūros žinias, folkloro ir jo atlikimo įgūdžius, sausio 19 d. Lietuvos nacionalinis kultūros centras rengia nuotolinį seminarą. Seminaras skiriamas pradedantiesiems mokytojams, folkloro kolektyvų vadovams – pirmą kartą ar antrą dalyvausiantiems konkurse.

PLAČIAU SKAITYKITE ČIA: https://www.evernote.com/l/AaThm8fi1LhJDof6xauPwZZr-KYul_M-SsM/

Klaipėdos rajone metų pabaigoje startavo Dalyvaujamasis biudžetas. Gyventojų idėjų, kaip pagerinti savo gyvenamąją aplinką, bus laukiama dar visą sausį. Vėliau už jas balsuos visi rajono gyventojai, o išrinktas geriausiai finansuos ir įgyvendins Klaipėdos rajono savivaldybė. Pasak Šiaulių ir Kretingos savivaldybių atstovų, kuriose dalyvaujamasis biudžetas jau įsibėgėjęs, pirmieji žingsniai visuomet sudėtingiausi, tačiau gyventojų iniciatyvų nauda yra neabejotina – Šiauliuose ant Rėkyvos ežero tilto buvo įrengta apžvalgos aikštelė, viename miesto parkų bus įrengta riedučių ir dviračių trasa. Kretingoje – daugiausiai gyventojų palaikymo sulaukė iš žemės trykštantis fontanas, laisvalaikio bei poilsio zonos su treniruokliais.

SKAITYTI PLAČIAU: https://www.klaipedos-r.lt/index.php?4252630106

Parengti Kompetencijų ir jų raidos nuo 1 iki 12 kl. aprašas bei Vaiko raidos aprašas. Su jais susipažinti galite čia >>>>.

Parengti pradinio bei pagrindinio ugdymo programų projektai >>>>.

Šaltinis: https://www.mokykla2030.lt/ugdymo-turinio-atnaujinimas-uta-2020-metais-kas-padaryta/

bendrojo ugdymo turinio atnaujinimas ka galime nuveikti kartuŠiandien vyko Klaipėdos rajono švietimo bendruomenės atstovų – Švietimo skyriaus, Švietimo centro, Mokyklų metodinės tarybos, PPT, mokyklų vadovų – nuotolinė sąšauka dėl Bendrojo ugdymo turinio atnaujinimo. Buvo aptarti pasirengimo pokyčiui etapai, Švietimo skyriaus ir Švietimo centro funkcijos ir vaidmenys kartu su Metodine taryba įgyvendinant programų atnaujinimo žingsnius savivaldybėje, turinio atnaujinimo koordinavimas ir artimiausios veiklos.

sveikinimas 2020 kaledos

nominacija uz inovatyvia ir atsidavusia veikla karantino laikotarpiuŠiandien švietimo centro kolektyvą pasiekė Klaipėdos rajono savivaldybės mero Broniaus Markausko e-laiškas, kurio turiniu norime pasidalinti su rajono mokytojų bendruomene.

„Su džiaugsmu noriu Jums pranešti, kad šiemet švietimo kategorijoje „Už inovatyvią ir atsidavusią veiklą karantino laikotarpiu“ padėka atitenka Klaipėdos rajono švietimo centrui. Nuoširdžiai dėkoju visiems už Jūsų darbą ir indėlį prisidedant prie mūsų gražaus rajono garsinimo“.

Dėl karantino šiemet gintaru inkrustuotos dailininko Vytauto Karčiausko rankų darbo statulėlės bus įteiktos kai situacija stabilizuosis.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija: "Meras dėkoja garsinantiems Klaipėdos rajoną"

kretingales pagrindines mokyklos mokiniai olimpinis menuo 2020 prizininkai,,Olimpinis mėnuo“ – jau trečią sezoną vykęs Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto projektas, skirtas pradinių klasių moksleiviams. Iniciatyvos tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą, supažindinti su sveikos gyvensenos principais, padėti išmokti atpažinti savo emocijas bei kokybiškai ilsėtis.

priekules ievos simonaitytes gimnazijos iii g klases mokiniu kurybiniu darbu virtuali paroda zolynu skirtukaiSulaukti pilką žiemos dieną mokinių darbų su lietuviškais žolynais – tai tarsi išgirsti aidą iš mokytojų vasaros mokymų, kai skambėjo juokas, netilo pokalbiai su kolegomis po kelis mėnesius trukusio karantino. Vasaros laisvė buvo trumpa, tačiau įsimintina prasmingais, širdžiai artimais užsiėmimais.

2020 12 16 08 41 08 Darbas nuo gruodžio 16 d

2020 12 15 11 18 38 Veiviržėnų Jurgio Šaulio g.konferencijos 12 17 d. nuoroda programa Word

Gruodžio 12 dieną dvi gimnazijos mokinės - Erika Jakovlevaitė ir Kotryna Liutkutė – vadovaujamos bioliogijos mokytojos Raimondos Kundrotienės, dalyvavo renginyje  ,,Idėjų mugė”, kurį nuotoliniu būdu organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Jo metu išklausė paskaitas: „Tiriamasis darbas mokykloje“ (dr. Ieva Šablevičiūtė-Visockienė) ir „Kaip tinkamai parengti tiriamąjį darbą mokinių nacionaliniams ir tarptautiniams konkursams“ (dr. Vladas Vansevičius). Šis jau tradiciniu tapęs renginys – puiki galimybė pasitikrinti savo mokslinės idėjos perspektyvumą bei gauti naudingų patarimų.

projektas sveika bendruomene stipri bendruomeneRugsėjo–lapkričio mėnesiais Klaipėdos rajono Kretingalės pagrindinėje mokykloje vyko tęstinio projekto „Sveika bendruomenė – stipri bendruomenė“ įgyvendinimas. Visos projekto veiklos mokyklos bendruomenei suteikia labai gerų emocijų, o praktiniai užsiėmimai padeda pažinti ir atskleisti savo emocinius ir socialinius gebėjimus.

DĖL YOUTUBE GEDIMO PASKAITA TRANSLIUOJAMA TIK ZOOM APLINKOJE:

https://us02web.zoom.us/j/86381970089?pwd=WnlaYmtLVnRRZ01BcDBKYWsxYUhjdz09

 

Šiandien nuo 14 val. edukacinė paskaita „ Nefarmakologinės sveikatos stiprinimo strategijos“

Paskaitoje bus akcentuojama kodėl fizinis aktyvumas yra svarbu ir

kuo jis naudingas vyresnio amžiaus žmonėms, taip pat apie motyvaciją fiziniam aktyvumui.

Paskaita veda profesorius Albertas Skurvydas.

Transliacija internetu: https://youtu.be/q8OqDEDc70g

knygos kapai bneregeta lietuva5 Klaipėdos rajono mokyklas (Lapių, Agluonėnų, Endriejavo, Dituvos pagrindines ir Slengių daugiafunkcį centrą) pasiekė  vertingos akademiko Eugenijaus Jovaišos ir jo sūnaus keliautojo, verslininko ir fotografo Mariaus Jovaišos knygos.

Akademiko Eugenijaus Jovaišos knyga „Kapai ir žmonės“ nuveda į tuos laikus, kai gimė aisčių pasaulis, kurį dabar atpažįstame Lietuvos vardu. Jos nežinomi kūrėjai per daugybę šimtmečių sudėjo nepakartojamus kultūros klodus, kurie tapo mūsų tautos garbe. Ši knyga yra ankstyvųjų mūsų tautos galių liudytoja ir ji dovanojama kaip mūsų tautos kūrybingos praeities ir gražios ateities ženklą, kuris, tikėtina, taps kelrode žvaigžde.

M. Jovaišos fotografijos albumas „Neregėta Lietuva“ sukurta iš meilės Lietuvai, savo unikalaus ir egzotiško kraštovaizdžio foto paveikslais  įžiebiantis žmogaus širdyje pasididžiavimą savo Tėvyne.

„Dantų higiena“

Su klausytojais bus aptariamos pagrindinės dantų higienos taisyklės ir klaidos.

„Antibiotikų poveikis organizmui“

Su klausytojais bus aptariamas antibiotikų poveikis organizmui ir jų žala.

Paskaitos lektorės:

Skaistė Melekauskaitė ir Gabija Melekauskaitė, Klaipėdos r. Visuomenes sveikatos biuro savanorės,. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokinės;

Rima Leonauskienė visuomenės sveikatos biuro specialistė, savanorių vadovė.

Prie paskaitos junkitės Jums patogiausiu būdu:

Stebėkite youtube kanale: https://www.youtube.com/watch?v=xvEcDrOReqY

Dalyvaukite Zoom aplinkoje: https://us02web.zoom.us/j/82088633300?pwd=aVAzeFlsbWRaSGtucld5Rzg0WHJiUT09

nuotoline paskaita nefarmakologines sveikatos stiptinimo strategijos