Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos pirmų klasių vadovės, atsakingai besirūpindamos savo ugdytiniais, siekia kokybiškesnio bendradarbiavimo ir su auklėtinių tėvais. Pasinaudojusios projektu „Kompleksinės paslaugos šeimai Klaipėdos rajone“ į pokalbį tema ,,Ne vaikas, bet ir ne suaugęs. Kaip išlaikyti gerą santykį su vaiku?" pasikvietėme ir psichologę Aureliją Ananjevaitę. Taip dar kartą patvirtiname, kad mokymasis, lavinimasis trunka visą gyvenimą.

Gargždų „Vaivorykštės” gimnazijoje įvyko  ilgai lauktas renginio „Mes Lietuvos patriotai”superfinalas! Kovo 9 dieną trys jungtinės komandos, jų sirgaliai įrodinėjo, kurie yra sukaupę daugiausia žinių apie Lietuvą, kurių reakcija greičiausia, kurie kūrybiški ir įžvalgūs, kurie patriotiškiausi.

Geltonųjų komandai atstovavo šeši pirmų gimnazijos klasių mokiniai ir didžiulis būrys sirgalių, negailėjusių plojimų ir palaikiusių savuosius.  Žaliųjų komanda – tai šeši antrų klasių gimnazistai ir jų būrys sirgalių, ,,ginkluotų“ dūdomis, būgnais. O raudonųjų komandą sudarė šeši trečių klasių gimnazistai su savo garsiausiai rėkiančiais sirgaliais. Žinoma, šalia buvo ir klasės vadovės, tikinčios savo mokinių sėkme.

SVARBI INFORMACIJA!!!
Susirgus lektoriui Vytautui Tumėnui rytoj (kovo 6 d.) turėjusi vykti paskaita "Simboliai etninėje kultūroje" neįvyks. Naujai data bus suderinta lektoriui pasveikus. Tikimės Jūsų supratimo. Sekite Švietimo centro informaciją.

Švietimo centre veikia dvi parodos: Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro ugdytinių darbų paroda "Savaip" (mokytojos Adolfina Litvinienė, Rasa Buivydienė, Renata Lengvinienė ir Jūratė Kuprienė) bei Gargždų „Minijos“ progimnazijos Gobergiškės skyriaus 1-3 klasių mokinių ir mokytojos Rasos Meilytės-Jurjonienės kūrybinių darbų paroda „Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio belaukiant“. Apsilankykite!

2018 m. kovo 15 d. Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje vyks Klaipėdos rajono pradinių klasių mokinių projektas „Gimtą žemę mylėk“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo100-osioms metinėms paminėti. Kviečiame susipažinti su projekto nuostatais.

2018 m. kovo 30 d. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje vyks respublikinis šokių konkursas „Šokantys Batai–2018“. Kviečiame susipažinti su konkurso nuostatais.

Lietuvos šimtmečio proga visus Lietuvos žmones sveikina Klaipėdos r. švietimo centro, Klaipėdos r. savivaldybės administracijos Švietimo ir Viešosios tvarkos skyrių bei Klaipėdos r. savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos darbuotojai

Bendros mintys formuoja bendrus tikslus, todėl bendraminčiai susitinka net tuomet, kai juos išskiria aplinkybės. Daiva Tamkuvienė – Klaipėdos Sendvario progimnazijos istorijos mokytoja  dalinasi savo ir savo mokinių darbais bei mintimis su Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija jau šeštus metus. Šį kartą kartu su Klaipėdos Etnokultūros centro tautodailininke Margarita Macijauskiene atvežė jaunųjų sendvariečių „Užgavėnių kaukių ir personažų“ parodą. Gimnazijos skaityklos vedėja Dalia Lukauskienė parengė parodos ekspoziciją ir sukūrė šiltą aplinką: skoningai ir subtiliai iškabino kaukes, paruošė parodos anotaciją bei lankstinuką ir, žinoma, prikepė blynų. Užgavėnių išvakarėse vykusiame parodos atidaryme dalyvavę mokiniai buvo įtraukti į mažų užduotėlių srautą, apdovanoti atmintinėmis, kurios priminė ne tik Užgavėnių papročius, kaukių gamybos technologiją, bet ir eilėraštukus, kuriais vaikai galės praturtinti sveikinimo kalbas kaimynams.

Vasario 6 dieną visoje Lietuvoje buvo minima tarptautinė Saugesnio interneto diena. Šiais metais Saugesnio interneto dienos šūkis „Junkis, kurk ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!“, kuris kviečia interneto vartotojus, ypač vaikus, atkreipti dėmesį į interneto turinį ir prisidėti prie saugesnio interneto kūrimo.

Nors dalyje rajono mokyklų ir buvo paskelbtas karantinas, renginiai, akcijos, įvairi prevencinė veikla vyko aktyviai, nes daugumoje rajono mokyklų jau yra saugesnio interneto ambasadoriai, kurie šiais mokslo metais dalyvavo Švietimo informacinių technologijų centro vykdomo projekto mokymuose.

Rajono pedagogų bendruomenei praėjusį trečiadienį Švietimo centre pristatyti du projektai, finansuojami ES struktūrinių fondų ir Klaipėdos rajono savivaldybės lėšomis. Įgyvendinant projektus bus siekiama, kad kiekvienoje projekte dalyvaujančioje  mokykloje 4 klasių mokinių lietuvių kalbos ir 8 klasių mokinių matematikos pasiekimai pagerėtų. Projekte dirbantiems ir inovacijas diegiantiems mokytojams bus mokamas darbo užmokestis.
Projektus rengė Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Gotlibienė ir Švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė.

2018 m. kovo 2 d. Klaipėdos Gedminų progimnazijoje vyks jau III-oji respublikinė švietimo įstaigų projektų paroda – mini mokymai „Projektų mugė”, kurios tikslas – sudaryti galimybes keistis gerąja projektinės veiklos patirtimi, pristatyti projektų teikiamą naudą bendruomenei, užmegzti kontaktus naujiems projektams vykdyti. Mugėje kviečiamos dalyvauti ikimokyklinio, bendrojo lavinimo, profesinio bei neformalaus švietimo įstaigų bendruomenės, komandos, mokytojai.

Mugės dalyviams bei lankytojams bus organizuojamos kūrybinės dirbtuvės, paskaitos, mini mokymai. Nemažai kūrybinių dirbtuvių bei veiklų bus orientuotos į mūsų jaunuosius mugės lankytojus. PROJEKTŲ MUGĖS NUOSTATAI

Registracija įstaigai, ketinančiai Mugėje pristatyti projektus – iki 2018 m. vasario 15 d. 14 val.  http://bit.ly/PMregistracija

Registracija Mugės lankytojams – iki 2018 m. vasario 26 d. 16 val. http://bit.ly/PMlankytojas

Rajoninio mokinių kūrybinių darbų konkurso "Myliu etno" nuostatai > atsisiųsti

Respublikinio jaunųjų rūbų dizainerių konkurso-festivalio "Kitokia mada-2018" nuostatai > atsisiųsti

Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos bendruomenė kiekvienais metais sausio mėnesio 23 dieną tyliai ir santūriai pažymi iškilios literatūros klasikės Ievos Simonaitytės gimtadienį. 2017 metai – neeiliniai metai visai Lietuvai: rašytojos jubiliejus - 120. Ta proga gimnazijoje startavo gražiausių renginių puokštės pirmasis žiedas – meninė  kompozicija  „Žemės takais, kur erškėčiais nusėta“. Šia menine kompozicija norėta pagerbti talentingą moterį, rašytoją, kurios vardu 1996 m. pavadinta gimnazija. Kompozicija tebesidžiaugia gimnazijos bendruomenė, krašto gyventojai, svečiai. Ievos Simonaitytės metinės buvo minimos visus metus. Mokiniai rašė rašinius apie Ievą Simonaitytę, keliavo į jos muziejų, susipažino su rašytojos biografija, dalyvavo patyriminėje veikloje ir ruošėsi konferencijai, kuri vainikavo metų renginių ciklą.

Atsisiųti nuostatus

Kunigas Kęstutis Palikša yra pasakęs: „Praeitis nėra tik praeitis: buvusių įvykių pasekmės tęsiasi dabartyje. Ateitis irgi nėra vien tik tai, kas dar bus: ji kuriama čia ir dabar.“ Ši mintis puikiai tinka minint artėjantį Lietuvos šimtmetį. Mums, lietuviams, vertėtų susimąstyti ir įvertinti tai, ka turime šiandien, ir kokia kaina tai buvo pasiekta.

Šiuo metu Švietimo centre eksponuojama Kvietinių mokyklos-darželio 1-4 klasių pailgintos grupės vaikų darbų paroda "Mano mylimas žaisliukas". Kūrybiniams darbams eksponuoti pasirinktas originalus, netradicinis būdas - vaikai susodino savo kurtus žaislus į sūpuokles. Parodos vadovė, sūpuoklių idėjos autorė ir atlikėja - priešmokyklinio ugdymo pedagogė Laima Radzevičienė. Paroda veiks iki sausio 26 d. Kviečiame apsilankyti.

  • Sausio 18 d. seminaro „Vaiko piešinys – psichologinės informacijos šaltinis pedagogui“ pradžia 11 val. Taigi, lauksime užsiregistravusių dalyvių 18 d. 11 val. Švietimo centre.
  • Iškilus kliūtims dėl patalpų, dar sykį keičiasi seminaro „Linijiniai šokiai“, skirti vaikų šventei „O mes –  vaikai, o mes – pasaulis“  data. Seminaras vyks vasario 9 d. Data galutinė.

Konferencijos nuostatai

Šiuo metu Švietimo centre eksponuojamos dvi parodos. Tai – Gargždų „Minijos“ progimnazijos Gobergiškės skyriaus 1-3 klasių mokinių ir jų mokytojos Rasos Meilytės-Jurjonienės darbų paroda „Kalėdų belaukiant“ ir Kretingalės pagrindinės mokyklos 5-7 klasių integruotų etikos, dailės ir technologijų pamokų projekto „Mandala – sielos veidrodis“ mokinių grupinių darbų paroda, mokytoja Ona Viskontienė, vyresnioji dailės ir technologijų mokytoja. Kviečiame apsilankyti ir pasigėrėti Klaipėdos rajono mokytojų ir mokinių kūrybiškumo rezultatais.