Kunigas Kęstutis Palikša yra pasakęs: „Praeitis nėra tik praeitis: buvusių įvykių pasekmės tęsiasi dabartyje. Ateitis irgi nėra vien tik tai, kas dar bus: ji kuriama čia ir dabar.“ Ši mintis puikiai tinka minint artėjantį Lietuvos šimtmetį. Mums, lietuviams, vertėtų susimąstyti ir įvertinti tai, ka turime šiandien, ir kokia kaina tai buvo pasiekta.

Šiuo metu Švietimo centre eksponuojama Kvietinių mokyklos-darželio 1-4 klasių pailgintos grupės vaikų darbų paroda "Mano mylimas žaisliukas". Kūrybiniams darbams eksponuoti pasirinktas originalus, netradicinis būdas - vaikai susodino savo kurtus žaislus į sūpuokles. Parodos vadovė, sūpuoklių idėjos autorė ir atlikėja - priešmokyklinio ugdymo pedagogė Laima Radzevičienė. Paroda veiks iki sausio 26 d. Kviečiame apsilankyti.

  • Sausio 18 d. seminaro „Vaiko piešinys – psichologinės informacijos šaltinis pedagogui“ pradžia 11 val. Taigi, lauksime užsiregistravusių dalyvių 18 d. 11 val. Švietimo centre.
  • Iškilus kliūtims dėl patalpų, dar sykį keičiasi seminaro „Linijiniai šokiai“, skirti vaikų šventei „O mes –  vaikai, o mes – pasaulis“  data. Seminaras vyks vasario 9 d. Data galutinė.

Konferencijos nuostatai

Šiuo metu Švietimo centre eksponuojamos dvi parodos. Tai – Gargždų „Minijos“ progimnazijos Gobergiškės skyriaus 1-3 klasių mokinių ir jų mokytojos Rasos Meilytės-Jurjonienės darbų paroda „Kalėdų belaukiant“ ir Kretingalės pagrindinės mokyklos 5-7 klasių integruotų etikos, dailės ir technologijų pamokų projekto „Mandala – sielos veidrodis“ mokinių grupinių darbų paroda, mokytoja Ona Viskontienė, vyresnioji dailės ir technologijų mokytoja. Kviečiame apsilankyti ir pasigėrėti Klaipėdos rajono mokytojų ir mokinių kūrybiškumo rezultatais.

Gruodžio 4-8 d. Gargždų lopšelyje-darželyje „Naminukas“ vyks etnokultūros savaitė „Iš lobių skrynelės“. Kviečiame susipažinti su savaitės renginių planu ir apsilankyti.

2018 12 20 kaledinis sveikinimas2

Lapkričio 20–26 d. Lietuvoje vyksta 18 –oji suaugusiųjų švietimo savaitė „Mokymosi galia ir žavesys“. Klaipėdos rajone ši savaitė – trečioji. Ji atėjo į rajoną kartu su Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) įsteigimu.

Šį kartą savaitė mūsų rajone prasidėjo forumu „Suaugusiųjų švietimas Klaipėdos rajone: problemos ir galimybės“, į kurį neformaliojo suaugusiųjų švietimą vykdančius partnerius sukvietė Klaipėdos rajono švietimo centras. Į forumą susirinko neformalųjį suaugusiųjų švietimą įgyvendinančių partnerių atstovai iš Gargždų viešosios J. Lankučio bibliotekos, Klaipėdos rajono visuomenės sveikatos biuro,  Gargždų krašto muziejaus, Gargždų VVG, Klaipėdos rajono amatų centro, Klaipėdos teritorinės darbo biržos Gargždų skyriaus,  Gargždų socialinių paslaugų centro, VVG „Pajūrio kraštas“, VšĮ Dovilų socialinių inovacijų centro, kaimo bendruomenės  ir TAU.

Jau trečius metus Gargždų lopšelio-darželio „Naminukas“ bendruomenė žengia advento taku, įgyvendindama (dalinai finansuojamą) etninės kultūros projektą „Iš lobių skrynelės“.
Kiekviena savaitės diena skleidė informaciją apie advento, Kalėdų laikotarpio papročius bei tradicijas, savitą kūrybinę raišką, praturtintą tautiniais, tradicinio meno elementais.

Kūrybinėse dirbtuvėlėse vaikai, tėvai, pedagogai, rajono ikimokyklinių įstaigų pedagogai, svečiai kūrė žibintus, kalėdinius varpelius, kuriais papuošė grupių erdves.

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje keturioliktą  kartą vyko  Pasakorių šventė-konkursas, organizuojamas gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Daivos Toliušienės. Jai šiemet talkino IIa klasės mokiniai. Renginyje, šiemet skirtame Lietuvių kalbos kultūros metams, mokiniai sava tarme  ar bendrine kalba pasakojo kažkada girdėtas istorijas, lietuvių liaudies kūrinius ar improvizavo pagal duotą situaciją.

Penktadienio popietę į Švietimo centrą kalėdinę nuotaiką ir sveikinimus atnešė Gargždų „Vaivorykštės“ bendruomenės deleguota I-os C klasės mokinių grupė ir jų auklėtoja Aldona Veikšienė. Mokiniai palinkėjo, kad visus aplankytų Kalėdų angelai ir dovanotų stebuklingas, kiekvienai šeimai reikalingas dovanas.

2017 m. lapkričio 11 d. Klaipėdoje, Tęstinių studijų institute, vyko Tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija ,,Visuminis (holistinis)- kūrybiškas ugdymas ir kalbos sutrikimų prevencija ankstyvajame ikimokykliniame amžiuje". Ši konferencija buvo skirta užsienio ir Lietuvos ikimokyklinių įstaigų logopedams, mokytojams, tėvams bei projekto ,,Vaiko kelias į gražią kalbą“ partneriams ir dalyviams. Konferencijoje buvo aptariami įvairūs kalbos sutrikimų prevencijos  būdai, holistiniai metodai ir efektyvi pagalba vaikui, sudarant kuo palankesnes sąlygas jo kalbos plėtotei. Vyko metodinių priemonių paroda. Šiame projekte dalyvauja Lietuvos, Latvijos, Rusijos specialistai ir pedagogai, vaikai ir tėvai. Jame dalyvauja keletas mūsų rajono ugdymo įstaigų: Gargždų lopšelis-darželis ,,Gintarėlis“, Gargždų lopšelis-darželis ,,Naminukas“, Vėžaičių lopšelis-darželis,  Kvietinių mokykla-darželis, Endriejavo pagrindinė mokykla.