Gargždų krašto muziejus ir jo filialai Drevernos Jono Gižo etnografinė sodyba bei Agluonėnų etnografinė sodyba kviečia visus mokytojus (1-12 klasių) apsilankyti muziejų edukacijų pristatomajame renginyje, kuris vyks balandžio 6 d. 11.00 val. Susitikimo metu bus reprezentuojamos Gargždų krašto muziejaus edukacijos tarpukario tematika, kurioje labiausiai atsiskleis mokyklos, pašto ir muitinės istorija. J. Gižo etnografinė sodyba, kartu su Agluonėnų sodyba pristatys sezono naujieną - edukaciją Kelionė laiku.
Registracija būtina. Galimi keli registracijos variantai:
Registracija per ugdymo sodą (bus išduodami pažymėjimai): https://duomenys.ugdome.lt/renginys/?11351
Registracija susisiekus su muziejininke Dovile Vaičiulyte (bus išduodami pažymėjimai): arba (8 46) 32 61 73

„Gamta paklūsta tik tam, kuris jos klauso.‘‘  (E. Bekonas)

Pasaulinė Žemės diena minima visoje Lietuvoje: ypač mokyklose organizuojamos įvairios akcijos, renginiai, mokiniai supažindinami su globalinėmis ir aplinkos taršos problemomis. Ne išimtis ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija, kurioje kovo 20 dieną paminėta pasaulinė Žemės diena.

Kovo 14 d. Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje įvyko įžanginis projekto „Lyderių laikas 3“ renginys, subūręs įvairių Klaipėdos rajono švietimo įstaigų bendruomenių narius – vadovus, mokytojus, mokinius.

Į renginio dalyvius kreipėsi ir padrąsinantį sveikinimo žodį tarė Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius, projekto idėjas ir teikiamą naudą pristatė Mokyklų tobulinimo centro direktorė Eglė Pranckūnienė, Klaipėdos rajono švietimo kontekstą apžvelgė tyrėjų grupės atstovas Sigitas Balčiūnas.

Kovo 14-ąją, trečiadienį, Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje vyko projektas-renginys „Lyderių laikas 3“, subūręs norinčius pokyčių: švietimo įstaigų bendruomenių narius, vadovus, mokytojus, mokinius ir tuos, kurie domisi pokyčiais švietimo sistemoje.

Projektą pristatė ir renginį vedė Olivija Saranienė, šiame projekte dalyvaujančių savivaldybių kuratorė. Ji dalijosi mintimis, kaip projektas padės mokytojams, mokiniams ir bendruomenei kurti geresnę edukacinę aplinką, kelti mokytojų kvalifikaciją, įgyti naujų įgūdžių ir patirties. Šioms idėjoms išsipildyti padės kūrybinė komanda, kuruojama Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos direktoriaus, projekto veiklų koordinatoriaus Klaipėdos rajono savivaldybėje Egidijaus Žiedo. Būtent ši grupė imsis iniciatyvos ir atkaklumo įgyvendinti išsikeltus tikslus rajono mokyklose. Komandai priklauso ir mūsų gimnazijos atstovai: direktoriaus pavaduotoja ugdymui Nijolė Balčikonytė, geografijos ir ekonomikos mokytoja Birutė Gudauskienė ir anglų kalbos mokytoja Alina Kalinauskienė.

2018 m. kovo 15 d. Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje vyks Klaipėdos rajono pradinių klasių mokinių projektas „Gimtą žemę mylėk“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo100-osioms metinėms paminėti. Kviečiame susipažinti su projekto nuostatais.

2018 m. kovo 30 d. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje vyks respublikinis šokių konkursas „Šokantys Batai–2018“. Kviečiame susipažinti su konkurso nuostatais.

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos pirmų klasių vadovės, atsakingai besirūpindamos savo ugdytiniais, siekia kokybiškesnio bendradarbiavimo ir su auklėtinių tėvais. Pasinaudojusios projektu „Kompleksinės paslaugos šeimai Klaipėdos rajone“ į pokalbį tema ,,Ne vaikas, bet ir ne suaugęs. Kaip išlaikyti gerą santykį su vaiku?" pasikvietėme ir psichologę Aureliją Ananjevaitę. Taip dar kartą patvirtiname, kad mokymasis, lavinimasis trunka visą gyvenimą.

Lietuvos šimtmečio proga visus Lietuvos žmones sveikina Klaipėdos r. švietimo centro, Klaipėdos r. savivaldybės administracijos Švietimo ir Viešosios tvarkos skyrių bei Klaipėdos r. savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos darbuotojai

Gargždų „Vaivorykštės” gimnazijoje įvyko  ilgai lauktas renginio „Mes Lietuvos patriotai”superfinalas! Kovo 9 dieną trys jungtinės komandos, jų sirgaliai įrodinėjo, kurie yra sukaupę daugiausia žinių apie Lietuvą, kurių reakcija greičiausia, kurie kūrybiški ir įžvalgūs, kurie patriotiškiausi.

Geltonųjų komandai atstovavo šeši pirmų gimnazijos klasių mokiniai ir didžiulis būrys sirgalių, negailėjusių plojimų ir palaikiusių savuosius.  Žaliųjų komanda – tai šeši antrų klasių gimnazistai ir jų būrys sirgalių, ,,ginkluotų“ dūdomis, būgnais. O raudonųjų komandą sudarė šeši trečių klasių gimnazistai su savo garsiausiai rėkiančiais sirgaliais. Žinoma, šalia buvo ir klasės vadovės, tikinčios savo mokinių sėkme.

Bendros mintys formuoja bendrus tikslus, todėl bendraminčiai susitinka net tuomet, kai juos išskiria aplinkybės. Daiva Tamkuvienė – Klaipėdos Sendvario progimnazijos istorijos mokytoja  dalinasi savo ir savo mokinių darbais bei mintimis su Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija jau šeštus metus. Šį kartą kartu su Klaipėdos Etnokultūros centro tautodailininke Margarita Macijauskiene atvežė jaunųjų sendvariečių „Užgavėnių kaukių ir personažų“ parodą. Gimnazijos skaityklos vedėja Dalia Lukauskienė parengė parodos ekspoziciją ir sukūrė šiltą aplinką: skoningai ir subtiliai iškabino kaukes, paruošė parodos anotaciją bei lankstinuką ir, žinoma, prikepė blynų. Užgavėnių išvakarėse vykusiame parodos atidaryme dalyvavę mokiniai buvo įtraukti į mažų užduotėlių srautą, apdovanoti atmintinėmis, kurios priminė ne tik Užgavėnių papročius, kaukių gamybos technologiją, bet ir eilėraštukus, kuriais vaikai galės praturtinti sveikinimo kalbas kaimynams.

SVARBI INFORMACIJA!!!
Susirgus lektoriui Vytautui Tumėnui rytoj (kovo 6 d.) turėjusi vykti paskaita "Simboliai etninėje kultūroje" neįvyks. Naujai data bus suderinta lektoriui pasveikus. Tikimės Jūsų supratimo. Sekite Švietimo centro informaciją.

Vasario 6 dieną visoje Lietuvoje buvo minima tarptautinė Saugesnio interneto diena. Šiais metais Saugesnio interneto dienos šūkis „Junkis, kurk ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!“, kuris kviečia interneto vartotojus, ypač vaikus, atkreipti dėmesį į interneto turinį ir prisidėti prie saugesnio interneto kūrimo.

Nors dalyje rajono mokyklų ir buvo paskelbtas karantinas, renginiai, akcijos, įvairi prevencinė veikla vyko aktyviai, nes daugumoje rajono mokyklų jau yra saugesnio interneto ambasadoriai, kurie šiais mokslo metais dalyvavo Švietimo informacinių technologijų centro vykdomo projekto mokymuose.

Švietimo centre veikia dvi parodos: Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro ugdytinių darbų paroda "Savaip" (mokytojos Adolfina Litvinienė, Rasa Buivydienė, Renata Lengvinienė ir Jūratė Kuprienė) bei Gargždų „Minijos“ progimnazijos Gobergiškės skyriaus 1-3 klasių mokinių ir mokytojos Rasos Meilytės-Jurjonienės kūrybinių darbų paroda „Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio belaukiant“. Apsilankykite!

Rajono pedagogų bendruomenei praėjusį trečiadienį Švietimo centre pristatyti du projektai, finansuojami ES struktūrinių fondų ir Klaipėdos rajono savivaldybės lėšomis. Įgyvendinant projektus bus siekiama, kad kiekvienoje projekte dalyvaujančioje  mokykloje 4 klasių mokinių lietuvių kalbos ir 8 klasių mokinių matematikos pasiekimai pagerėtų. Projekte dirbantiems ir inovacijas diegiantiems mokytojams bus mokamas darbo užmokestis.
Projektus rengė Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Gotlibienė ir Švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė.