2015 m. balandžio 28 d. Gargždų „Minijos“ progimnazijoje vyko  konferencija „Savivaldybės institucijų lyderių bendradarbiavimas įgyvendinant socialinio ir emocinio ugdymo programas: realybė ir perspektyvos“, kurią organizavo  Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius ir   Klaipėdos rajono švietimo centras. Vaizdo reportažas.

Skaityti daugiau...

Lietuvoje atsirandant vis daugiau etninės kultūros puoselėtojų, miestuose formuojasi folkloro šokių klubai, vyksta šokių vakaronės. Klaipėdos rajono švietimo centras šiais metais parengė projektą „Tautinės savimonės formavimas per folkloro šokį“, gavo Klaipėdos rajono savivaldybės finansavimą ir balandžio 14 d. organizavo seminarą Klaipėdos rajono pedagogams. Pradinių klasių ir choreografijos mokytojai, ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogai rinkosi į Dovilų etninės kultūros centrą mokytis folkloro šokių. Lektoriai, Dovilų etninės kultūros centro darbuotojai, teorinėje įžangoje supažindino seminaro dalyvius su folkloro šokiais, jų istorija, atlikimo tradicijomis ir paplitimu, o praktinėje dalyje pristatė 10 Žemaitijos ir kitų Lietuvos etnografinių regionų folkloro šokių ir ratelių bei mokė seminaro dalyvius šokių žingsnių, jų atlikimo.

Seminaras skirtas Lietuvos etnografinių regionų metams paminėti bei yra vienas iš Etninės kultūros savaitės 2015 Lietuvos švietimo įstaigose renginių.

REGIONINĖ METODINĖ - PRAKTINĖ KONFERENCIJA
„MOKINIŲ INDIVIDUALIOS  PAŽANGOS SIEKIS – GEROS MOKYKLOS POŽYMIS“

2015 m. balandžio 15 d.
Gargždų ,,Kranto“ pagrindinė mokykla, Kvietinių 28, Gargždai

KONFERENCIJOS PROGRAMA

Skaityti daugiau...

Socialinis ir emocinis ugdymas – procesas, kurio metu vaikai ir suaugusieji įgauna žinias, nuostatas ir įgūdžius padedančius atpažinti ir valdyti emocijas, parodyti rūpestingumą ir susirūpinimą kitais, sukurti pozityvius santykius, priimti atsakingus sprendimus ir  konstruktyviai susidoroti su sudėtingomis socialinėmis situacijomis. Socialinis ir emocinis ugdymas  skirtinguose kontekstuose turi skirtingus pavadinimus: sveikatos sistemoje- psichikos sveikata, teisingumo sistemoje - nusikalstamumo prevencija, socialinės apsaugos ir darbo sistemoje - socialinės atskirties mažinimas, lygybė ir tolerancija, švietimo sistemoje -patyčių prevencija, žalingų įpročių prevencija bei kito pobūdžio vykdomos prevencijos rūšys, emocinė ir socialinė sveikata.

Skaityti daugiau...

logo etwinning2Kviečimame registruotis į nemokamą virtualų eTwinning seminarą „Programa eTwinning pažengusiems: įrankiai projektinei veiklai“. Renginys skirtas: Klaipėdos rajono švietimo darbuotojams, užsiregistravusiems portale www.etwinning.net.  
Informacinis puslapis: http://a.vma.lt/2015-kovas-etwinning-info
Registracijos forma: http://a.vma.lt/2015-kovas-etwinning-regforma
Dalyviai, užpildę registracijos formą, gaus nuorodą į konferencinį kambarį, vėliau priminimą. Detalesnė dalyvių registracija bus vykdoma renginio metu, susirinkę į renginį, turės užpildyti papildomą formą. Registruojantis būtina nurodyti dalyvaujančio asmens vardą, pavardę ir mokymo įstaigą bei elektroninio pašto adresą. SEMINARO PROGRAMA

Skaityti daugiau...

 

akreditacijos pažymėjimas

atvirute-2014-kaledos

Lapkričio 21-23 dienomis Vilniuje vyko 4-oji mokyklų įrangos, mokymo priemonių ir technologijų paroda „Mokykla be sienų“. Sekmadienį pasibaigusią parodą „Mokykla 2014“ aplankė apie 6 000 mokytojų ir švietimo specialistų iš daugelio Lietuvos ugdymo įstaigų.  Jau pirmąją parodos dieną į edukacinius renginius atvyko daugiau lankytojų, nei per visas tris parodos dienas 2013-aisiais. Joje  dalyvavo Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centras, Lietuvos muziejai su geriausiomis edukacinėmis programomis, Lietuvos vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras, Nacionalinis socialinės integracijos institutas, leidyklos, Lietuvos jūrų muziejus, “Kuriančios bendruomenės“, Lietuvos kino centras, bibliotekos. Parodoje nusistovėjusi bendradarbiavimo dvasia - per tris dienas ją aplankė daug mokytojų ir švietimo specialistų, mokinių, šeimų, verslininkų kurie kartu ir atskirai kažką atrado. Akivaizdu, jog geresnių ugdymo rezultatų galima pasiekti tik bendradarbiaujant.

Skaityti daugiau...

Kviečiame visas rajono mokyklas ir daugiafunkcius centrus dalyvauti piešinių konkurse
„MANO SVAJONIŲ ŽIRGAS“.
Konkurso organizatoriai siekia skatinti mokinius labiau domėtis gyvąja gamta, ieškoti informacijos apie žirgų veisles, pastebėti žirgo elegancijos, judesio ir eksterjero (išvaizdos) ypatumus ir juos pavaizduoti, bei suteikti
Vaikams ir jaunuoliams  galimybę realizuoti savo fantazijas.

Konkursui darbus gali teikti  Klaipėdos rajono mokyklų 1-12 klasių mokiniai trijose amžiaus  grupėse: 1-4 klasės, 5-8 klasės, 9-12 klasės  arba I-IV gimnazijos klasės.     Konkursas vyks  2 etapais. Nugalėtojų laukia prizai, išvyka po Lietuvos žirgynus ir diena žirgyne su profesionaliu treneriu.

Skaityti daugiau...

Lapkričio  6 d.  Klaipėdos rajono ugdymo įstaigų vadovai  lankėsi edukacinėje išvykoje  „Panevėžio rajonas: jungtys tarp švietimo ir kultūros“. Smilgių gimnazijoje rajono mokyklų vadovai susipažino su neformaliojo ugdymo galimybėmis. Pažintį su gimnazija gimnazijos muziejuje pradėjo direktorė A. Kačarauskienė. Pradinių klasių mokiniai Prezi sistemoje pristatė tai, ko jie mokosi gimnazijoje, kaip leidžia laiką po pamokų. 

Skaityti daugiau...

una-luneDailininkė Una Lūnė

Mielieji mokytojai,
Įkvėpkite savo mokinius drąsiai rakinti Pasaulio žinių sandėlį raktu, kurį Jūs kiekvienam įteikiate. Te randa jie ten savo Tiesą ir pritaiko įgytas žinias savo Laimės vartams atrakinti!
Ugdykime save dirbdami savo mokiniams – juk mokydami mokomės ir patys.
Daug kantrybės, tikėjimo ir džiugių atradimų kiekvieną pamoką!
Su profesine švente!

Klaipėdos rajono Švietimo centro kolektyvas

 

Labai klaidinga manyti, kad Lietuvoje mokytojų pamokos senoviškos, šabloniškos. Genys margas, pasaulis dar margesnis! Mokytojai daug mokosi, nuolat tobulėja, geba kūrybiškai organizuoti mokymo(si) procesą, taiko modernias technologijas. Tai labai atsakingas, sudėtingas darbas, kurio tikruosius rezultatus pamatome tik po kelerių metų.

Skaityti daugiau...

 

rzulogo

1Su idėjomis ir aistra grįžkime
į kasdienį mokslo metų sūkurį...

Nuoširdžiai sveikiname
Klaipėdos rajono
ugdymo įstaigų bendruomenes
ir linkime, kad mūsų visų veikla
būtų tiltas į
kiekvieno vaiko sėkmę!

 

Klaipėdos rajono švietimo centro kolektyvas

nature flowers grass fields meadow meadows skyscapes m13036Tai nauja informacinė sistema, kaupianti duomenis apie pedagogų dalyvavimą kvalifikacijos tobulinimo veiklose. Šioje sistemoje Jūs galėsite registruotis į pedagogų kvalifikacijos tobulinimo renginius elektroniniu būdu.
Duomenų sistemą „Pieva“ rasite adresu: http://www.ugdymas.upc.smm.lt/duomenys/.

„Jei branginsiu savo darbą, gerbsiu tuos, kuriems patarnauju, ir tuos, kurių net nepažįstu, su šypsena, patenkintas, su džiaugsmu, kylančiu iš širdies gelmių, savo darbo vaisius kaupsiu kitų naudai. Tuomet tai, ką darysiu, taps tikrai mano darbu, o gyvenimas mano bus dovana, kurią Viešpačiui įteiksiu per sutiktus žmones“. (Iš maldos „Mano darbas tebus dovana“)

Skaityti daugiau...
Scroll to top