Kunigas Kęstutis Palikša yra pasakęs: „Praeitis nėra tik praeitis: buvusių įvykių pasekmės tęsiasi dabartyje. Ateitis irgi nėra vien tik tai, kas dar bus: ji kuriama čia ir dabar.“ Ši mintis puikiai tinka minint artėjantį Lietuvos šimtmetį. Mums, lietuviams, vertėtų susimąstyti ir įvertinti tai, ka turime šiandien, ir kokia kaina tai buvo pasiekta.

Šiuo metu Švietimo centre eksponuojama Kvietinių mokyklos-darželio 1-4 klasių pailgintos grupės vaikų darbų paroda "Mano mylimas žaisliukas". Kūrybiniams darbams eksponuoti pasirinktas originalus, netradicinis būdas - vaikai susodino savo kurtus žaislus į sūpuokles. Parodos vadovė, sūpuoklių idėjos autorė ir atlikėja - priešmokyklinio ugdymo pedagogė Laima Radzevičienė. Paroda veiks iki sausio 26 d. Kviečiame apsilankyti.

  • Sausio 18 d. seminaro „Vaiko piešinys – psichologinės informacijos šaltinis pedagogui“ pradžia 11 val. Taigi, lauksime užsiregistravusių dalyvių 18 d. 11 val. Švietimo centre.
  • Iškilus kliūtims dėl patalpų, dar sykį keičiasi seminaro „Linijiniai šokiai“, skirti vaikų šventei „O mes –  vaikai, o mes – pasaulis“  data. Seminaras vyks vasario 9 d. Data galutinė.

Šiuo metu Švietimo centre eksponuojamos dvi parodos. Tai – Gargždų „Minijos“ progimnazijos Gobergiškės skyriaus 1-3 klasių mokinių ir jų mokytojos Rasos Meilytės-Jurjonienės darbų paroda „Kalėdų belaukiant“ ir Kretingalės pagrindinės mokyklos 5-7 klasių integruotų etikos, dailės ir technologijų pamokų projekto „Mandala – sielos veidrodis“ mokinių grupinių darbų paroda, mokytoja Ona Viskontienė, vyresnioji dailės ir technologijų mokytoja. Kviečiame apsilankyti ir pasigėrėti Klaipėdos rajono mokytojų ir mokinių kūrybiškumo rezultatais.

Jau trečius metus Gargždų lopšelio-darželio „Naminukas“ bendruomenė žengia advento taku, įgyvendindama (dalinai finansuojamą) etninės kultūros projektą „Iš lobių skrynelės“.
Kiekviena savaitės diena skleidė informaciją apie advento, Kalėdų laikotarpio papročius bei tradicijas, savitą kūrybinę raišką, praturtintą tautiniais, tradicinio meno elementais.

Kūrybinėse dirbtuvėlėse vaikai, tėvai, pedagogai, rajono ikimokyklinių įstaigų pedagogai, svečiai kūrė žibintus, kalėdinius varpelius, kuriais papuošė grupių erdves.

Penktadienio popietę į Švietimo centrą kalėdinę nuotaiką ir sveikinimus atnešė Gargždų „Vaivorykštės“ bendruomenės deleguota I-os C klasės mokinių grupė ir jų auklėtoja Aldona Veikšienė. Mokiniai palinkėjo, kad visus aplankytų Kalėdų angelai ir dovanotų stebuklingas, kiekvienai šeimai reikalingas dovanas.

Gruodžio 4-8 d. Gargždų lopšelyje-darželyje „Naminukas“ vyks etnokultūros savaitė „Iš lobių skrynelės“. Kviečiame susipažinti su savaitės renginių planu ir apsilankyti.

Lapkričio 20–26 d. Lietuvoje vyksta 18 –oji suaugusiųjų švietimo savaitė „Mokymosi galia ir žavesys“. Klaipėdos rajone ši savaitė – trečioji. Ji atėjo į rajoną kartu su Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) įsteigimu.

Šį kartą savaitė mūsų rajone prasidėjo forumu „Suaugusiųjų švietimas Klaipėdos rajone: problemos ir galimybės“, į kurį neformaliojo suaugusiųjų švietimą vykdančius partnerius sukvietė Klaipėdos rajono švietimo centras. Į forumą susirinko neformalųjį suaugusiųjų švietimą įgyvendinančių partnerių atstovai iš Gargždų viešosios J. Lankučio bibliotekos, Klaipėdos rajono visuomenės sveikatos biuro,  Gargždų krašto muziejaus, Gargždų VVG, Klaipėdos rajono amatų centro, Klaipėdos teritorinės darbo biržos Gargždų skyriaus,  Gargždų socialinių paslaugų centro, VVG „Pajūrio kraštas“, VšĮ Dovilų socialinių inovacijų centro, kaimo bendruomenės  ir TAU.

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje keturioliktą  kartą vyko  Pasakorių šventė-konkursas, organizuojamas gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Daivos Toliušienės. Jai šiemet talkino IIa klasės mokiniai. Renginyje, šiemet skirtame Lietuvių kalbos kultūros metams, mokiniai sava tarme  ar bendrine kalba pasakojo kažkada girdėtas istorijas, lietuvių liaudies kūrinius ar improvizavo pagal duotą situaciją.

2017 m. lapkričio 11 d. Klaipėdoje, Tęstinių studijų institute, vyko Tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija ,,Visuminis (holistinis)- kūrybiškas ugdymas ir kalbos sutrikimų prevencija ankstyvajame ikimokykliniame amžiuje". Ši konferencija buvo skirta užsienio ir Lietuvos ikimokyklinių įstaigų logopedams, mokytojams, tėvams bei projekto ,,Vaiko kelias į gražią kalbą“ partneriams ir dalyviams. Konferencijoje buvo aptariami įvairūs kalbos sutrikimų prevencijos  būdai, holistiniai metodai ir efektyvi pagalba vaikui, sudarant kuo palankesnes sąlygas jo kalbos plėtotei. Vyko metodinių priemonių paroda. Šiame projekte dalyvauja Lietuvos, Latvijos, Rusijos specialistai ir pedagogai, vaikai ir tėvai. Jame dalyvauja keletas mūsų rajono ugdymo įstaigų: Gargždų lopšelis-darželis ,,Gintarėlis“, Gargždų lopšelis-darželis ,,Naminukas“, Vėžaičių lopšelis-darželis,  Kvietinių mokykla-darželis, Endriejavo pagrindinė mokykla.

Šių metų spalio 21–28 dienomis keturi Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientai Erikas Sokolovas, Nojus Jašmontas, Martynas Martišauskas, Eimantas Jančauskas lydimi anglų kalbos mokytojos Alinos Kalinauskienės dalyvavo Vekšės (Vaxjo) mieste Švedijoje vykusioje tarptautinėje Erasmus+ konferencijoje „Jaunimas apie migraciją ir veiklumą“ („Youth for migration and participation“), kurią organizavo Baltijos miestų sąjungos (toliau – BMS) Jaunimo miestų komisijos vice pirmininkas Karstenas Adamsenas iš Danijos. Daugiau nei penkios dešimtys šios konferencijos dalyvių bei grupių vadovų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Danijos, Švedijos bei Vokietijos turėjo galimybę dalyvauti ir tuo pat metu vykusioje XIV Generalinėje BMS konferencijoje. Gimnazistai džiaugėsi šioje konferencijoje sutikę Gargždų miesto atstoves – Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausiąją specialistę Jolitą Latakienę bei Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoją Nijolę Gotlibienę, kuri kaip Baltijos miestų sąjungos Jaunimo miestų komisijos narė ir inicijavo gimnazistų dalyvavimą šiame renginyje.

Kritinio mąstymo skatintojas, filosofas, politologas, humanitarinių mokslų daktaras, profesorius, Gargždų miesto garbės pilietis Alvydas Jokubaitis susitikime su Klaipėdos rajono TAU studentais Gargžduose pakvietė senjorus atvykti į sostinę.

Norėdami kuo daugiau išgirsti ir pamatyti, jie sostinėje suplanavo aplankyti net 4 objektus. Profesorius pasitiko kraštiečius prie Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto, kur dalijosi įžvalgomis apie Lietuvos šimtmetį. Vėliau laukė pažintinės ekskursijos po Valstybės pažinimo centrą, Valdovų rūmus ir Valstybės saugomų teritorijų tarnybos nacionalinį lankytojų centrą. Senjorus lydėjo Švietimo centro metodininkai Liudmila Bakanovaitė ir Julius Adomkus.

Kaip žinia, pastaruosius keletą metų įvairių dalykų mokytojams rekomenduojama dalį mokymo proceso realizuoti ne mokyklinėse erdvėse, integruoti mokymo programą, ugdyti tarpdisciplininį  supratimą. Globalioje švietimo sistemoje tai nėra naujas dalykas. Štai Švedijoje, Kalmaro regione jau trisdešimt metų naudojamas edukacinis Kelionės laiku metodas. Kaip šis metodas populiarėja ne tik kitose pasaulio valstybėse, bet ir atveria horizontus Klaipėdos rajone, pristatyta bendrame Gargždų krašto muziejaus filialo J. Gižo etnografinės sodybos ir Klaipėdos rajono švietimo centro seminare „Edukacija „Kelionė laiku“ – veiksmingas mokymo(si) išteklius ir įrankis“, kuris vyko lapkričio 10 d. švietimo centre.

Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje vyko konferencija „Vaikų, turinčių autizmo spektro sutrikimą, ugdymas, ankstyvoji intervencija ir įtrauktis“. Į konferenciją susirinko beveik 200 dalyvių, tarp kurių buvo ne tik Klaipėdos rajono, bet ir aplinkinių rajonų ypatingų vaikų tėvai, juos ugdantys mokytojai ir specialistai, sprendimų priėmėjai.

Moderuojant Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorei Neringai Tarvydienei įvairių sektorių atstovai įvardino pagrindinius iššūkius, iškylančius sistemai, institucijai, šeimai, siekiant užtikrinti vaikų, turinčių autizmo spektro sutrikimą, poreikius. Taip pat pateikta ir pasiūlymų, kaip šiuos iššūkius įveikti. Konferencijos svečiai: klinikinė psichologė, VšĮ „ISADD Lietuva“ direktorė iš Australijos Jura Tender ir VšĮ „Kitoks vaikas“ valdybos pirmininkė, mama Daina Valkerienė tikslingai dalinosi savo žiniomis tiesiogiai kreipdamosi į konferencijoje dalyvaujančius tėvus.

Spalio mėn. VšĮ LIONS QUEST LIETUVA 18 Klaipėdos rajono mokyklų , teikiančių pradinį ugdymą ir dirbančių su LIONS QUEST programa „Laikas kartu“, dovanojo mokomosios medžiagos komplektus 1-oms ir 2-oms klasėms. Mokomosios medžiagos komplektą sudaro „Mokytojo darbo vadovas“, vadovėlis „Šeimos ir mokyklos partnerystė“, „Universalus vadovas“ ir USB su mokinio pratybomis. Tai vertinga dovana, kuri padės rajono mokyklų pradinių klasių mokytojams nuosekliau įgyvendinti socialinį ir emocinį ugdymą.