Kviečiame Klaipėdos rajono gimnazijų 11-12 klasių mokinius dalyvauti Klaipėdos rajono švietimo centro projekto "Moksleivių karjeros planavimas renkantis profesiją" motyvacinio laiško rašymo konkurse. Projektą, konkurso nuostatus ir motyvacinio laiško rašymo rekomendacijas rasite paspaudę čia https://www.evernote.com/shard/s420/sh/c4b25b50-c603-e37d-fa95-654eb84ef827/7eeb60a85b7cf01e4f7b89f8ab9d6818

draugystes tiltas profesiniam tobulejimuiRugsėjo 15 ir 16 dienomis į Klaipėdos rajoną atvyko Kauno rajono švietimo įstaigų direktorių pavaduotojai ugdymui. Tai atsakomasis vizitas – pavasarį mūsų direktorių pavaduotojai lankėsi pas kauniečius. Kolegialus bendradarbiavimas leidžia pasikeisti  patirtimis, kuriose turima daugiausia stiprybių. Klaipėdos r. švietimo įstaigų direktorių pavaduotojai domėjosi STEAM ugdymu, kauniečių – pasirengimu įtraukiajam  ugdymui.

Gargždų "Vaivorykštės" gimnazijoje įvyko gamtos mokslų laboratorijos atidarymas.

 

su rugsejo 1 aja 3

rengiantis naujiems mokslo metams 20 renginiu apie bendruju programu igyvendinimo rekomendacijasNacionalinė švietimo agentūra organizuoja renginių ciklą, skirtą aptarti atnaujintų Bendrųjų programų įgyvendinimo rekomendacijų panaudojimo galimybes 2022–2023 m. m. Iš viso suplanuota 20 renginių pagal mokomuosius dalykus.

Renginių metu bus pristatomos konkretaus mokomojo dalyko ugdymo turinio kaitos aktualijos, įgyvendinimo galimybės, dalijamasi sėkmingos praktikos geraisiais pavyzdžiais, aptariami brandos egzaminų rezultatai. Bendrųjų programų atnaujintojai, įgyvendinimo rekomendacijų rengėjai ir dalyko turinio atnaujinimo koordinatoriai atsakys į renginių dalyvių klausimus.

Renginių ciklas skirtas dalykų mokytojams, ugdymo proceso organizavimu besidomintiems pedagogams ir ugdymo institucijų vadovams.

Renginių ciklo tvarkaraštis

Birželio 27 d. – liepos 3 d. Klaipėdos rajono švietimo įstaigų vadovai, jų pavaduotojai ir mokytojai, savivaldybės administracijos specialistai, kuruojantys švietimą, dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo programoje „Savivaldus mokymasis Šveicarijos švietimo įstaigose“ ir lankėsi šalyje, kur tiesiogine žodžio prasme žmonės turi pereiti kalnus, kad pasiektų tikslą. Kalnų grožis ir didybė – ne tik kerintis vaizdas akims, bet ir priminimas žmogui apie sunkumus bei iššūkius jo kelyje. Norėdamas pasiekti viršukalnę – nesvarbu, kalno ar karjeros meistriškumo, turi įveikti kliūtis, išbandymus, patikrinimus, kiek esi lojalus ir patikimas, tvirtas ir atkaklus.

NMS Bern ugdymo centras įkurtas 1851 m. kaip nemokama evangelikų mergaičių mokykla. 1853 m. įvestas mokytojų rengimas. 1990 m. centre įkurta specializuota vidurinė mokykla, o 1996 m. – gimnazija. Pedagoginis institutas, kaip padalinys, veikia nuo 2001 m.

Liaudies mokyklos ugdymo prioritetai – dalykinių kompetencijų ir gabių mokinių ugdymas, efektyvių mokymo(si) metodų taikymas, savarankiškumo ir asmeninės atsakomybės skatinimas. Pradinėje mokymosi pakopoje žemesnių klasių mokiniams sudaroma galimybė vis dar jaustis vaikais: nuolatinė priežiūra ir pagalba, unikali ir žaisminga ankstyvojo užsienio kalbos mokymosi koncepcija nuo pirmos klasės ir, anot vadovybės, „dangiški sodai“ – patraukliai įrengtos lauko erdvės Aarhof vietovėje – tai tik keletas ypatingų bruožų.

vaiku vasaros poilsio stovykla pazink patirk pajauskPrasidėjo ilgai lauktos vasaros atostogos. Birželio 13–17 dienomis Kretingalės pagrindinėje mokykloje vyko vaikų vasaros poilsio stovykla „Pažink. Patirk. Pajausk.“. Joje galimybę susipažinti su Klaipėdos apskrityje esančiomis lankytinomis vietomis, dalyvauti edukacinėse veiklose ir ugdyti kūrybiškumą, vaizduotę, turėjo 17 pradinių klasių mokinių. Stovykloje dirbę mokytojai labai stengėsi, kad mokinių atostogos prasidėtų įspūdingai.

2022 m. birželio 23 d. Klaipėdos rajono savivaldybė skelbia konkursą Klaipėdos rajono
švietimo centro direktoriaus pareigoms eiti

anglu kalbos konkursas virtuali paroda focusBe fotografijos sunku įsivaizduoti gyvenimą XXI amžiuje. Fotografuojama daug. Vaizdas tapo nauja komunikacijos priemone, išraiškos būdu. Taigi, sumaniai ir protingai naudojantis šiomis technologijomis, galima mokymo(si) procesą paversti patraukliu, kartu sudarant galimybę mokiniams kūrybiškai veikti. Š.m. gegužės 23 d. - birželio 16 d. vyko anglų kalbos foto konkursas - virtuali paroda "FOCUS". Jame dalyvavo Klaipėdos r. mokyklų 7 – 11 klasių mokiniai. Organizatorius: Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytoja metodininkė Vilma Žvinklienė, partneriai: Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius ir Klaipėdos rajono švietimo centras.Sveikiname prizininkus, dėkojame mokiniams ir jų mokytojams, vertinimo komisijai ir partneriams. Foto - knygą galima ne tik pažiūrėti, bet ir pasiklausyti. https://read.bookcreator.com/nbAvN5QrMXTeqrMsqevMwJRAhO82/kJdkpLP4T4a6QqupJb-PRg 

vaivorykstes gimnazistai pasiruose issukiams tarptautineje konferencijojePavasaris stebina ne tik žalumos, žiedų gausa, permainingais orais, bet ir galimybėmis dalyvauti įvairiuose renginiuose. Ypač daug pasiūlymų pasiekia mokyklas. Mokytojas, galvodamas apie gabių mokinių papildomą lavinimą, saviugdos galimybes, randa laiko ir skatina jaunus žmones išbandyti save ne tik pamokose.

Gegužės 5 dieną Gargždų Vaivorykštės gimnazijos mokiniai dalyvavo tarptautinėje jaunųjų mokslininkų konferencijoje „Iššūkis tyrėjams“, Kauno „Santaros“ gimnazijoje.  Renginys pasirodė patrauklus tikslais: stiprinti mokinių projektinio, tiriamojo, kūrybinio darbo rengimo kompetencijas, plėtoti mokyklų bendradarbiavimą ugdant mokinių dalykines ir bendrąsias kompetencijas, skatinti mokinius argumentuotai ir kūrybiškai spręsti problemas, padėti  sėkmingai pasirengti ateities karjerai, stiprinti ryšius su socialiniais partneriais: aukštosiomis mokyklomis, verslo įmonėmis. Šiuolaikiniame gyvenime minėti dalykai labai reikalingi.

erasmus projekto a cultural heritage a great future dalyviu susitikimas kretingaleje2022 m. balandžio 25–29 d. Kretingalės pagrindinėje mokykloje įvyko 4-asis tarptautinio Erasmus+ projekto “ A cultural heritage a great future” dalyvių susitikimas. Mus aplankė svečiai iš Rumunijos ir Turkijos, o dalyviai iš Ispanijos, dėl susidariusios karinės situacijos Ukrainoje, neatvyko.

lietuviu kalbos mokymai ukrainieciamsKlaipėdos r. Švietimo centras, Kvietinių g. 30, Gargždai, organizuoja lietuvių kalbos mokymus nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams, siekiant padėti jiems kuo greičiau integruotis į gyvenimą Lietuvoje.

Prašome seniūnijų pateikti informaciją iki gegužės 16 d., kiek iš turimų registruotų Ukrainos karo pabėgėlių norėtų mokytis lietuvių kalbos. Lietuvių kalbos mokymai gali vykti pirmadieniais,  ketvirtadieniais ir šeštadieniais. Baigus kursus ir išlaikius testą, išduodami kalbos mokėjimo A1 ir A2 lygio pažymėjimai. Planuojami kontaktiniai, nuotoliniai ir mišrūs mokymai.

respublikinio projekto sutinku pagal ruba islydziu pagal kalba darbu paroda.jpg2

gimnazistai respublikines parodos atverkime kalbos turtus dalyviaiVasario 16 d. – kovo 11 d. Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai inicijavo ne vieną užsiėmimą, skirtą Lietuvių kalbos dienoms. IIe ir IIf klasių gimnazistai Beatričė Vilimaitė, Gvidas Bočkus, Kamilė Budvytytė, Viktorija Jokubauskaitė dalyvavo naujienų portalo www.manokraštas.lt, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pavaduotojos dr. Vilija Targamadzės ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos organizuotoje kūrybinių darbų virtualioje  parodoje  „Atverkime kalbos turtus”.

kurybiniu darbu paroda linksmasis atsvaitasPristatome metinio projekto ,,Jaučiuosi sveikas ir saugus" vieną iš sudedamųjų dalių, rajoninę virtualią vaikų kūrybinių darbų parodą ,,Linksmasis atšvaitas", kurioje dalyvavo Ketvergių pagrindinės mokyklos, Slengių mokyklos - daugiafunkcinio centro ir mūsų mokyklos priešmokyklinės ir 1- 4 kl. mokiniai bei jų mokytojos. https://www.facebook.com/watch/?v=1157857461628024

Nuostatus rasite čia: http://krsc.lt/renginiu-nuostatai

2022 04 15 14 16 39 Velykos 2022