Informaciniai laiškai

Gargždų „Minijos“ progimnazijos šeštokai bei septintokai per geografijos ir istorijos pamokas kūrė modelius, kurie padėjo įsigilinti į analizuojamas temas. Mokiniai dirbo porose, nedidelėse grupėse arba individualiai. Darbų gausa ir įvairove stebino visą mokyklos bendruomenę. Šie projektiniai darbai ne tik prisidėjo prie platesnio socialinių mokslo suvokimo, bet ir ugdė bendradarbiavimą bei tarpusavio pagalbą.

Vis dar galite susipažinti su Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos dailės mokytojo Gintauto Našlėno makrofotografijos darbais parodoje „Mano vasaros žaidimai“ Švietimo centre.

Sausio 16 d. gimnazijoje vyko VGTU „Ateities inžinerijos“ nuotolinio ugdymo platformos kūrybinės dirbtuvės. Jų tikslas – panaudojant šiuolaikinių technologijų ir nuotolinės mokymo formos privalumus, suteikti mokiniams papildomas galimybes gilinti savo žinias ir jas kompleksiškai taikyti inžinerijos, informatikos technologijų, gamtos mokslų srityse.

Dirbtuvėse dalyvavo 32 Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos, 16 Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos ir 3 Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro mokiniai. Jaunuoliai dirbo keturiose grupėse ir išgirdo informaciją apie keturis modulius. VGTU „Ateities inžinerijos“ konsultantė prof.dr. Marija Burinskienė supažindino mokinius su moduliu ,,Darnios aplinkos plėtra“.

„Viską, ką žmogaus protas gali įsivaizduoti ir kuo tikėti, tą jis gali ir pasiekti.“ (Napoleonas Hillas)

Konferencijos tikslai:
1. Pasidalinti gerąja patirtimi apie efektyvių mokymo(si) bendradarbiaujant metodų taikymą pamokose.
2. Išsiaiškinti populiariausius mokymo(si) bendradarbiaujant metodus, turinčius įtakos mokinių mokymosi motyvacijai, kūrybiškumui ir savarankiškumui.
3. Aptarti mokytojo vaidmenį taikant mokymosi bendradarbiaujant metodus.

Plačiau apie konferenciją skaitykite čia

Vasario 19 d. Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje vyks Respublikinė švietimo įstaigų projektų paroda-mini mokymai „Projektų mugė“.

Dalyviai – respublikos pradinių klasių mokytojai, ikimokyklinių įstaigų pedagogai ir pagalbos mokiniui specialistai.

Organizatoriai – Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla, Gargždų lopšelis-darželis „Naminukas“.

Respublikinės švietimo įstaigų projektų parodos-mini mokymų „Projektų mugė“ NUOSTATAI

Registracija Mugės dalyviams – iki 2019 m. vasario 6 d. 16 val. - REGISTRACIJOS FORMA

„Iš naujo auksinis pumpuras vis sušvinta dangaus žydrynėj, tarsi kiekvieną rytą sakytų: „Šiandien džiaugsmas ir vėl tave aplankys“ (Henris Van Daikas).
Kas gali būti svarbiau už šviesą, kuri yra visko pradžia, kuri yra būties pagrindas, esaties prasmė, tikėjimas ir meilė? Tamsa dingsta, kai įsižiebia tikroji šviesa, kuri apšviečia kiekvieną žmogų.

Į Gargždų „Kranto“ pagrindinę mokyklą gruodžio 7 dieną, penktadienį, sugužėjo didelis būrys svečių iš Plungės, Skuodo, Gargždų miestų ir kitų Klaipėdos rajono mokyklų. Jie susirinko į antrą kartą vykusią respublikinę pradinių klasių mokinių konferenciją - šventę ,,SVEIKA APLINKA – SVEIKAS ŽMOGUS“. Konferencijos dalyvius pasveikino Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos direktorius Egidijus Žiedas, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Irena Barbšienė ir Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Neringa Tarvydienė.

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokytojai tradiciškai per mokinių rudens atostogas dalijosi savo patirtimi kasmetinėje metodinėje konferencijoje „Kolega – kolegai“, kurią organizuoja Metodinė taryba. Čia pristatytos idėjos mokyklai, kaip kuriant virtualias mokymo(si) aplinkas pamokas padaryti įdomesnėmis, prasmingesnėmis, suteikiančiomis daugiau kūrybiškumo ir laisvės tiek mokytojui, tiek mokiniui. Dvi dienas vykusioje metodinėje sesijoje sulaukta ir svečių iš įvairių Klaipėdos regiono mokyklų bei Kauno jėzuitų gimnazijos.

„Jis galėtų net akmenį prakalbinti“, – taip neseniai Gargžduose viešėjusį lektorių Russell Stannard iš Anglijos apibūdina Švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė. Su gitara rankose, šypsena veide jis įtikino rajono pedagogus atvirkščios pamokos, kurioje išnaudojamos informacinių technologijų potencialas, nauda.
Šie lektoriaus mokymai vyko pagal Europos Sąjungos finansuojamą projektą „Atvirkščia pamoka – kiekvieno mokinio pažangai“. Juose dalyvavo 4 rajono švietimo įstaigų – Priekulės Ievos Simonaitytės ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijų, Dovilų ir Plikių Ievos Labutytės pagrindinių mokyklų – visi pradinių klasių mokytojai.

Pokategorės