Informaciniai laiškai

Agluonėnų mokykla-darželis sausio 16 d. - vasario 20 d. organizuoja respublikinį ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ir pedagogų STEAM projektą „Žiemos monai“. Renginio nuostatai Švietimo centro tinklalapyje: http://krsc.lt/renginiu-nuostatai. Kviečiame dalyvauti.

sveikata visus 2022 metus pirma vieta respublikojeSėkmingai baigėsi visus metus trukęs ilgalaikis Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuotas projektas „Sveikata visus 2022 metus“. Jo tikslas – padėti mokiniams įgyti bendrą suvokimą apie sveikatą, išsiugdyti  naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti mokinius rinktis sveiką gyvenimo būdą.  Projektas subūrė 502 komandas ir 20 046 dalyvių iš visos Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų, formalųjį ugdymą papildančių bei neformaliojo švietimo įstaigų, vaikų ir jaunimo organizacijų, klubų, būrelių.

Nacionalinė švietimo agentūra įgyvendina projektą Nr. ŠMSM-V-004-0001 „Skaitmeninė švietimo transformacija („EdTech")" (toliau – Projektas), kuris suplanuotas Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2021–2030 m. plėtros programos valdytojos 2022 m. balandžio 11 d. (Nr. V-516) 2021–2030 m. plėtros programos pažangos priemonėje Nr. 12-003-03-01-02.  

Projekto tikslas – pasitelkiant švietimo technologijas ir naujoves (inovacijas), didinti švietimo sistemos efektyvumą ir mokymosi rezultatų kokybę.  

Siekiant stiprinti ir tobulinti Lietuvos mokytojų skaitmenines kompetencijas Nacionalinės švietimo agentūros vykdomas Projektas kviečia Jūsų savivaldybės mokyklų mokytojus įgyti šiomis dienomis itin svarbių įgūdžių – tobulinti savo skaitmenines kompetencijas. Visiems Lietuvos mokytojams siūlome išskirtinę galimybę nemokamai lankyti profesionalius nuotolinius mokymus, finansuojamus Europos Sąjungos lėšomis. Mokymų trukmė  40 akademinių valandų. 

festivalis kaledine pasakaStebuklingomis žiemos rogėmis per sniegu pasipuošusius medžius ir apipustytus kelius į Kretingalę atvažiavo regioninis vaikų ir moksleivių dainų ir šokių festivalis „Kalėdinė pasaka“. Festivalio tikslas – puoselėti Kalėdinio laikotarpio dainas ir giesmes, sceninio šokio ir dainavimo tradicijas, skatinti vaikų domėjimąsi šokiais, plėtoti kolektyvinį bendradarbiavimą, sudaryti sąlygas kolektyvams koncertuoti, turtinti vaikų ir mokinių emocinę, kultūrinę, socialinę patirtį bei tęsti festivalį.

renginys juros tyrimu instituteLapkričio mėnesį Klaipėdos rajono biologijos mokytojai dalyvavo seminarų ciklo "VU dėstytojai biologijos mokytojams" renginyje  Jūros tyrimų institute, Klaipėdoje. Išklausė pranešimus  ,,Šiuolaikiniai evoliucijos aspektai“ (dr. Jurga Turčinavičienė) ir ,,Tyrimo organizavimo problematika“ (dr. Indrė Lapeikaitė).

Bendradarbiavimas siekiant, kad mokiniai patirtų mokymosi sėkmę, kad gerėtų ugdytinių pasiekimai, - mokytojų lituanistų veiklos prioritetas. Būtent todėl Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų metodinė grupė 2022 m. lapkričio 10 d. inicijavo apskrito stalo diskusiją ,,Šiandien aštuntokas – rytoj gimnazistas“. Diskusijoje dalyvavo  Gargždų ,,Minijos“ bei ,,Kranto“ progimnazijų, Vėžaičių, Dovilų pagrindinių mokyklų lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai, administracijos nariai, Klaipėdos rajono švietimo centro metodininkė Nomeda Skliuderienė, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo patarėja Vilma Gudzevičienė.

eiliuojantys gimnazistai susitiko palangojePer mokslo metus į mokyklų elektroninius paštus atskrieja daugybė kvietimų dalyvauti įvairiuose kūrybiniuose konkursuose. Mokytojui atsakinga parinkti prasmingus, jaunuolių savirealizaciją skatinančius renginius. Pasirinkimas nelengvas, bet įvykdomas, ypač kai stengiesi dėl mokinių. Visada malonu sulaukti Palangos senosios gimnazijos kolegių Jūratės Galinauskienės, Aušros Šeštokienės kvietimo atvykti į šventę-konkursą ,,Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“.

ispudziai is siauliu krasto svietimo istaiguSpalio 12-13 dienomis  Klaipėdos rajono švietimo įstaigų vadovai, jų pavaduotojai ugdymui ir Savivaldybės švietimo skyriaus specialistai lankėsi Šiaulių rajono švietimo įstaigose  ir susipažino su jose įgyvendinamomis inovacijomis bei sukurtomis ugdymo aplinkomis.

Pirmiausia aplankyta Kurtuvėnų mokykla-daugiafunkcis centras – viena iš keturių Šiaulių rajono Dubysos aukštupio mokyklų. Tai unikalus 4 mokyklų junginys, kuriam vadovauja direktorius Vaidas Bacys.

Žmonėms, turintiems regėjimo sutrikimų norint padidinti arba sumažinti šriftą, naudojamos dviejų klavišų kombinacijos Control ir +/- arba Control ir pelės ratukas į viršų arba apačią.

Dauguma šio tinklapio punktų pasiekiame naudojantis dviejų klavišų kombinacija:

  • Alt (Shift + Alt – naudojant Mozilla Firefox) ir atitinkama raidė ar skaičius Windows platformoje,
  • Control ir atitinkama raidė ar skaičius Macintosh platformoje.

Kai kuriose naršyklėse (pvz., Internet Explorer) priedo reikia nuspausti Enter.

Žemiau pateikiamas visas specialiųjų klavišų sąrašas:

  • Penkis kartus paspauskite klavišą SHIFT: įjungia ir išjungia klavišų fiksavimą
  • Laikykite nuspaudę klavišą SHIFT aštuonias sekundes: įjungia ir išjungia klavišų filtravimą
  • Laikykite nuspaudę klavišą NUM LOCK penkias sekundes: įjungia ir išjungia perjungimo įgarsinimą
  • Kairysis ALT+kairysis SHIFT+NUM LOCK: įjungia ir išjungia pelės imitavimą klaviatūra
  • Kairysis ALT+kairysis SHIFT+PRINT SCREEN: įjungia ir išjungia kontrastingą vaizdą

Lietuviška įgarsinimo programa ( 624.3 kb )

Kitos klavišų kombinacijos

Klavišų kombinacija Atliekama funkcija
F1 iškviečiamas žinynas.
F2 pervadinti pasirinkto katalogo ar failo pavadinimą.
F3 darbalaukyje atveriamas bylų paieškos langas.
F5 atnaujinamas vaizdas („refresh”).
F10 atidaromas programos meniu.
Ctrl + A pažymimi visi darbalaukio objektai.
Alt + Enter atverčiamas objekto savybių skydelis.
Alt pabraukta raidė iš meniu – pasirenkamas meniu skyrius.
Alt + F4 Uždaromas langas.
Ctrl + C pažymėti objektai kopijuojami į kompiuterio atmintį.
Ctrl + V į pasirinktąją vietą iš nukopijuoti objektai įklijuojami.
Delete ištrinamas pasirinktas objektas.
Ctrl + D ištrinamas pasirinktas objektas.
Alt + Tarpas atveriamas lango meniu.
Shift + F10 atveriamas pažymėto objekto meniu.
Ctrl + Esc iškviečiamas „Start” meniu.
Alt + Tab pasirinkti kitą langą.
Ctrl + Z atšaukiamas paskutinis veiksmas.

Vidiniuose puslapiuose norėdami pasiekti skirtingas nuorodas naudokite Tab klavišą.

Klaipėdos rajono savivaldybė skelbia konkursą Klaipėdos rajono švietimo centro direktoriaus pareigoms eiti

KONKURSO SKELBIMO TEKSTAS

POTVARKIS DĖL KONKURSO

kvalifikacinis renginys steam metodo ir gimnazijos erdviu ugdymo tikslams integravimo galimybes liepojos i oje gimnazijoje sudomino mokytojusTarptautinės Mokytojų dienos proga Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos mokytojai dalyvavo 1-os dienos pažintinėje-kvalifikacinėje išvykoje į Liepoją, kur aplankė įžymias vietas ir ugdymo įstaigas. Tik atvykus, prie Liepojos universiteto, mus pasitiko gidė Signe, kuri labai įtaigiai ir  išsamiai pravedė trijų valandų ekskursiją.     

Pirmiausia aplankėme Karuostą – unikalią vietovę, kuri tiek istoriniu, tiek architektūriniu požiūriais yra išskirtinis objektas ne tik Latvijoje, bet ir visame pasaulyje, nes užimdama beveik trečdalį visos Liepojos teritorijos, Karuosta yra didžiausia Pabaltijo karinė-istorinė zona. Sužinojome, jog 1890 metais Rusijos caro Aleksandro III įsakymu šiaurinėje Liepojos miesto dalyje buvo pradėtos karinio miestelio ir didžiulių įtvirtinimų statybos. Iš pradžių Karuosta buvo vadinama Imperatoriaus Aleksandro III uostu, o kai Latvija atgavo nepriklausomybę, žmonės šią teritoriją ėmė vadinti kariniu uostu, o vėliau tiesiog Karuosta.

Pokategorės