MOKYTOJU DIENA

Turbūt dauguma esame girdėję mintį, kad mokymasis – kelionė, o pamoka –  ne tik vadovėlio studijavimas, tai ir gyvenimo tyrinėjimas. Todėl mes, Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos IIe ir IIf  klasių mokiniai, lydimi klasių vadovių Aldonos Matulaitienės, Ingridos Jančauskienės ir lietuvių kalbos mokytojos Zofijos Vaitkuvienės, savo mokymosi kelią ir nutiesėme į mažąją Lietuvos kultūros sostinę Priekulę.

Edukacinės išvykos tikslas – pažinti savo gimtąjį kraštą ir įvertinti kultūrinio paveldo įtaką šiandienos gyventojui.

Kad darbas būtų veiksmingesnis, pasidalijome į dvi grupes. Vieni patraukė apžiūrėti rašytojos Ievos Simonaitytės memorialinio muziejaus, o kiti - į kelionę po senąją Priekulę.

Šiemet, rugsėjo 14-21 dienomis, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija jau 25-us metus vykdė projektą „Draugystė su Švabacho menų gimanazija“. Pirmieji kontaktai su Švabacho miesto menų gimnazija užsimezgė  Gargždų verslininko Arūno Štalio iniciatyva - į mūsų mokyklą buvo gabenama labdara, susirašinėjama laiškais, siunčiamos knygos, žodynai, įvairūs vadovėliai. Tad nuo to laiko mokinių ir mokytojų grupių mainai tebesitęsia. Tradiciškai mokiniai gyveno gimnazistų šeimose, mokinius lydėjusios mokytojos apsistojo pas gimnazijos istorijos mokytoją Ingridą  Jančauskienę.

Rugsėjo 29 d. Klaipėdos rajone svečiavosi gausus būrys švietimo darbuotojų iš  Plungės rajono savivaldybės. Plungiečių delegacijai vadovavo Plungės savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis ir Plungės suaugusiųjų švietimo centro direktoriaus pavaduotoja Laima Galvanauskienė.  Švietimo skyriaus specialistai bei ugdymo įstaigų vadovai ir Plungės  visuomenės sveikatos biuro komanda domėjosi švietimo aktualijomis Klaipėdos rajone, gerąja patirtimi gerinant mokinių psichinę sveikatą, socialinio ir emocinio ugdymo programų įgyvendinimu rajono mokyklose.

Rugpjūčio 26 d. Kaune, Nemuno saloje, vyko Laisvės piknikas #ValstybėEsuAš, kuriame dalyvavo per 20 000 Lietuvos piliečių: jaunimo, garbaus amžiaus žmonių, jaunų ir brandžių šeimų, politikų, Lietuvos Respublikos Seimo narių. Nemuno saloje, prie Sporto arenos, rikiavosi  Pikniko diskusijų erdvių  palapinės. Neabejingi savo šalies ateičiai piliečiai būrėsi Švietimo, Sveikatos apsaugos, Ekonomikos, Užsienio politikos ir Tarptautinės mažumos bei Emigracijos ir demografijos diskusijų vietose.

Švietimo diskusijų erdvėje dalyvavo Klaipėdos rajono atstovai – Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos direktorius  Antanas Alčauskis, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Irena Barbšienė ir Klaipėdos rajono švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė. Peržiūrėti vaizdo albumą.

Rugsėjo 22 d. Klaipėdos rajone svečiavosi 34 bendradarbiaujančio Kauno rajono  ugdymo įstaigų vadovai, pedagogai ir visuomenės sveikatos biuro specialistai.

Pirmiausiai svečiai lankėsi Klaipėdos rajono švietimo centre. Klaipėdos rajono švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė ir Klaipėdos rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė Neringa Tarvydienė dalijosi gerąja  darbo patirtimi apie  institucijų bendradarbiavimą ir jo įtaką visuminiam vaiko ugdymui. Svečiai iš Kauno rajono domėjosi socialinio ir emocinio ugdymo programų įgyvendinimu rajono mokyklose. Svečiams padarė įspūdį socialinių ir emocinių kompetencijų ir ugdymo bei ugdymosi aplinkų tyrimas bei jų  rezultatų lyginamoji analizė.

Mieli kolegos,
Gyvenimo tėkmėj visi mes esame ir mokytojai, ir mokiniai...
Te mūsų entuziazmas,  palaikomas sveiko proto ir atkaklumo, veda į siekiamą kokybę, kuri taptų mūsų ir mūsų mokinių visapusiška sėkme.
Esame su Jumis ir siekiame bendros sėkmės profesiniame augime vardan prasmingo mokymo(si), mokinių pažangos ir emocinio saugumo.
Su rugsėjo 1-ąja!

Klaipėdos rajono švietimo centro kolektyvas

491249843

 

 

Rugsėjo 16 dieną įsilieti į rudenėjančios gamtos ritmą ir pažinti gražiausias Neringos vietas kvietė pirmą kartą organizuotas ir didelio dėmesio sulaukęs renginys „Neringos žygis“. Asociacijos „Savas miestas“ organizuotas sveikatingumo festivalis skatino ne tik išgirsti paskaitas įvairiomis sveikatos priežiūros temomis, bet ir pasivaikščioti po vietovės apylinkes. Aktyviai pradėti saulėtą rudens rytą kvietę organizatoriai kiekvieno norus bei galimybes atitinkančiais maršrutais pradžiugino ne tik mėgėjus, bet ir ėjimo sporto entuziastus.

Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje vyko pirmoji respublikinė metodinė-praktinė konferencija „Efektyvi pagalba vaiko sėkmei“. Joje dalyvavo 133 ugdymo įstaigų logopedai ir specialieji pedagogai, mokytojo padėjėjai, pedagogai, vadovai, tėvai ir kiti suinteresuoti asmenys iš Klaipėdos miesto ir rajono, Palangos, Neringos, Mažeikių, Kretingos, Jonavos, Telšių ir Šilutės savivaldybių.

Konferenciją organizavo Klaipėdos rajono specialiųjų pedagogų ir logopedų metodinis būrelis, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, Klaipėdos rajono švietimo centras ir Klaipėdos rajono Pedagoginė psichologinė tarnyba.

Dėkojame leidinio vyr. redaktorei Zinai Rimgailienei už konferencijos dalyvių gerosios patirties viešinimą.

Su leidiniu galite susipažinti čia: http://www.sac.smm.lt/wp-content/uploads/2017/06/07_Pagalba-vaiko-sekmei.pdf

Retkarčiais žmogus gali jaustis prislėgtas, liūdnas, vienišas, sunku rasti išeitį iš keblios išeities, bet tokia nuotaika ilgainiui praeina. Tačiau kartais tokie išgyvenimai žmogų užvaldo ir sutrikdo normalų jo gyvenimą. Ištiesti ranką ir išklausyti yra labai svarbu mažinant neviltį.

Rugsėjo 10 - oji - Pasaulinė savižudybių prevencijos diena.  Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos prezidentūra su mokyklos psichologe Rūta Lukošiene ir visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Rasa Palioniene, etikos mokytoja Ilma Agajan nusprendė paminėti dieną, akcentuodami temą  ,,TAU MINUTĖ, KITAM – GYVENIMAS.“

Kartu su rudeniško vėjo dvelksmu mokytojai grįžta į mokyklas ir pasineria į kasdienių darbų sūkurį.

Rugpjūčio 23-25 d. 37 mokytojos iš rajono mokyklų turi galimybę mokytis, kaip diegti socialinio ir emocinio ugdymo LIONS QUEST programas „Laikas kartu“ 1 - 4 klasėse  ir „Paauglystės kryžkelės“ 5 - 8 klasėse. Mokymus veda LIONS QUEST programų vyresnioji instruktorė, SEU instituto direktorė dr. Daiva Šukytė. VAIZDO REPORTAŽAS.

10-tus mokslo metus vykdomos socialinio ir emocinio ugdymo programos rajone padeda mokiniams geriau valdyti emocijas, nusistatyti savo tikslus ir jų siekti, ugdo jų atsakomybę,  gerina bendravimo įgūdžius, moko problemų sprendimo, gerina santykius su mokytojais ir tėvais, didina saugumo mokykloje jausmą. Šios programos suteikia vaikams žinių, kaip saugiai ir sveikai gyventi ir yra reali žalingų įpročių prevencija. Nors tik nuo 2017 – 2018 m. m. pagal papildytą LR Švietimo įstatymo 46 str. 1. d. 12 punktą nuoseklus ir ilgalaikis socialinių ir emocinių kompetencijų ugdymas privalomas visose šalies mokyklose, mūsų rajono ugdymo įstaigų bendruomenės jau 2008 metais žengė pirmuosius žingsnius šių kompetencijų ugdymo link. Tris metus vykdomi tyrimai rodo teigiamus pokyčius rajono  mokyklų bendruomenėse.

Socialinio ir emocinio ugdymo programų projektų  įgyvendinimą remia Klaipėdos rajono savivaldybė.

Rugsėjo 21 d. nuo 10 val. Visos vietos rezervuotos.

Spalio 13 d. nuo 10 val. Klaipėdos rajono švietimo centre, Kvietinių g. 30 REGISTRACIJOS PUSLAPIS

Rugpjūčio 24 dieną Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas Švietimo centro direktorei Ramutei Sirutienei perdavė Savivaldybės lėšomis pirkto geltonojo autobuso dokumentus.

Senasis Švietimo centro autobusas jau buvo pasenęs, nuvažiavęs daugiau nei 600 tūkst. kilometrų, todėl Klaipėdos rajono savivaldybė dalyvavo Švietimo ir mokslo ministerijos organizuotame mokyklinių autobusų pirkimo konkurse ir „Iveco Daily 50C15“ markės autobusą nupirko už beveik 35,5 tūkst. eurų. 19 sėdimų vietų autobuse įrengtas ES standartus atitinkantis užvedimą blokuojantis alkotesteris. Naujuoju autobusu Švietimo centras veš mokinius į olimpiadas, sporto varžybas, konkursus, apdovanojimų ceremonijas, mokytojus į seminarus, mokymus ir pan. Pasak Švietimo centro direktorės Ramutės Sirutienės, naujasis autobusas bus naudojamas ir kaip pakaitinis, pavyzdžiui, kai sugedus mokyklų geltoniesiems autobusiukams, reikės mokinius vežti į mokyklas.