Soc. pedagogai

tolerancijos diena veivirzenu jurgio saulio gimnazijojeTarptautinė Tolerancijos diena buvo paminėta  Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – DĖLIONĖ. Žodis Tolerancija - pakantumas kitam, kitokiam. Naudojant šį simbolį tolerancijos dienai buvo daromos įvairiausios dėlionės. Per pirmą pamoką dalykų mokytojai, klasių vadovai su mokiniais aptarė nepakantumo, netolerancijos atvejus gimnazijoje, klasėje, panaudojant mokytojo parinktus pavyzdžius iš to istorinio laikotarpio, su kuriuo mokiniai yra susipažinę pamokose. Dėlionės tema reiškia nedideles detales, kurias sujungus į vieną visumą, gauname piešinį ar paveikslą tam tikra tema.

2019 12 05 14 53 39 2019 12 04 Gerosios patirties sklaida Google nuotraukosGruodžio 4 dieną Dovilų pagrindinėje mokykloje vyko socialinių pedagogų susitikimas, kurio tikslas – gerosios patirties sklaida „Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymas Dovilų pagrindinėje mokykloje“.

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje rugsėjo 05d. vyko 1-2 klasių mokiniams, priešmokyklinės grupės, bei Pėžaičių ugdymo skyriaus vaikučiams saugaus eismo pamokėlė. Pamokėlę vedė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Silvija Šilinskė. Pamokėlės metu pareigūnė su vaikais kalbėjosi, ir atliko praktines užduotis apie saugų elgesį kelyje, kur ir kaip galima pereiti gatvę, kaip elgtis autobuse ir iš jo išlipus, kodėl važiuojant automobiliu reikia prisisegti saugos diržą, kaip saugiai važiuoti dviračiu.

Kaip ir kasmet, taip ir šiais metais, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje buvo organizuota tęstinė dieninė vasaros poilsio stovykla vaikams iš socialiai remtinų ir daugiavaikių šeimų. Stovykla veikė nuo birželio 10d. iki 14 d. Stovyklą lankė 1-4 klasių mokiniai. Stovyklos veiklas organizavo gimnazijos soc. pedagogė metodininkė Laima Rėbždienė, o jai talkino psichologė Aneta Žukauskienė.

Klaipėdos universiteto humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto pedagogikos katedra jau šeštus metus organizuoja mokinių mokslinę konferenciją „Tolerantiška mokykla- saugi visuomenė“ į kurią buvo pakviesti ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos atstovai. Gimnaziją konferencijoje atstovavo 8 kl. mokinės Monika Šaulytė, Greta Saulevyčiūtė ir Austėja Norvaišaitė, bei socialinė pedagogė Laima Rėbždienė ir psichologė Aneta Žukauskienė. Šiai konferencijai merginos paruošė ir pristatė pranešimą tema „Ar žodžiai žeidžia? Emocinio, psichologinio smurto artimiausioje aplinkoje atspalviai.“

Daug smagiau padovanoti kitam šypseną, nei sukelti skausmą ar liūdesį. Nebūkime pikti, šypsokimės ir pasaulis nušvis ryškiomis spalvomis. Ten, kur šypsomės vieni kitiems, vietos patyčioms nėra.

Viena iš didžiausių šių laikų problemų- patyčios. Tai paauglių gyvenimo kasdienybė. Daugeliui moksleivių atrodo, jog tai įprasta, normalu ir jie to nesureikšmina. Tačiau tiems, iš kurių šaiposi gyvenimas tampa nepakenčiamas. Patyčios paprastai vyksta tuomet, kai yra stebėtojų būrys. Būtent patyčias stebinčių žmonių elgesys lemia, ar patyčios bus sustabdytos, ar atvirkščiai- paskatintos toliau tęstis.

Vasario 21 dieną Plikių Ievos Labutytės pagrindinėje mokykloje vyko Klaipėdos rajono socialinių pedagogų metodinio būrelio susirinkimas, kurio metu dalinomės gerąja patirtimi. Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos psichologė Asta Petrulienė vedė užsiėmimą „Terapinė technika“. Dailės terapija yra plati sąvoka, į kurią įeina daugybė veiklos rūšių. Užsiėmimo metu išbandėme koliažo techniką.

2018 m. lapkričio 14 dieną Šiauliuose vyko regioninė tarptautinės DofE (The Duke of Edinburgh‘s International Award) apdovanojimų programos konsultacija. Joje dalyvavo Gargždų, Klaipėdos, Palangos, Kretingos, Sedos, N. Akmenės, Šiaulių, Šilalės, Kvėdarnos mokyklų, DofE programų ir žygių vadovai.

Pagal ULAC parengtą medžiagą, gruodžio 3 dieną Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje vyko viktorina – protų mūšis „AIDS: geriau žinoti 18“. Renginį iniciavo gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Birutė Grevienė.. Renginyje dalyvavo 3 komandos, sudarytos iš 8kl ir IIIg. kl. mokinių, bei mišri mokytojų ir tėvų komanda.

„Ateities inžinerija“ (AI) – tai neakivaizdinė neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) centro programa, skirta įtraukti mokinius bei mokytojus į šiuolaikinių technlogijų ir techninės kūrybos pasaulį. Projektas savo veiklą pradėjo 2017 metais. Dabar iš viso yra siūloma 10 skirtingų veiklos sričių. Mokiniai iš visos Lietuvos yra kviečiami į 3 sesijas, kurių bendra trukmė – 12 dienų. Dalyvaujantys mokytojai ir mokiniai yra kviečiami į Vilniaus Gedimino technikos universitetą (VGTU), kuriame ir vyksta didžioji dalis užsiėmimų. 2018 metų rugsėjo 24-28 dienomis dviejose AI programose dalyvavo 8 Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokiniai bei socialinė pedagogė Rosita Jankauskaitė – turėjo galimybę susipažinti su „Šiuolaikinės statybinės konstrukcijos ir saugos sistemos“ bei „Žalioji energetika“ temomis.

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje rugsėjo 12d. vyko 1-2 klasių mokiniams, vaikų darželio ikimokyklinės, priešmokyklinės grupei, bei Pėžaičių ugdymo skyriaus vaikučiams saugaus eismo pamokėlė. Pamokėlę vedė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Rasa Matkevičienė. Pamokėlės metu su vaikais kalbėjosi ir atliko praktines užduotis apie saugų elgesį kelyje, kur ir kaip galima pereiti gatvę, kaip elgtis autobuse ir iš jo išlipus, kodėl važiuojant automobiliu reikia prisisegti saugos diržą, kaip saugiai važiuoti dviračiu.

Gegužės 8 dieną vyko Klaipėdos rajono ir Klaipėdos miesto socialinių pedagogų apskrito stalo diskusija - susirinkimas. Lankėmės Klaipėdos miesto Eduardo Balsio menų gimnazijoje. Aptarėme socialinės pedagoginės pagalbos teikimo ypatumus miesto ir rajono mokyklose bei kitus aktualius klausimus (A. Skukauskienė, E. Stanienė). Klausėmės pranešimo „Kaip prakalbinti mokinį?“ ir dalyvavome edukaciniuose užsiėmimuose (V. Martyšienė, R. Malčienė). Susipažinome su Dvaro paveldu ir meno gimnazijos istorija  (I. Vaitulionytė). Klaipėdos miesto ir rajono socialinių pedagogų bendradarbiavimas vyksta antrus metus. Tai puiki proga pasidalinti darbo patirtimi, įgyti naujų žinių ir įspūdžių. Dėkojame Klaipėdos socialinių pedagogų metodinio būrelio pirmininkei Aretai Skukauskienei už malonų ir produktyvų bendradarbiavimą.

Vasario 14 dieną Ketvergių pagrindinėje mokykloje buvo organizuojama metodinė diena „Klaipėdos rajono ir miesto socialinių pedagogų metodinių būrelių bendradarbiavimas ir gerosios patirties skaida“. Vyko  puikus informacinis renginys, kuriame dalyvavo Klaipėdos rajono ir miesto socialinės pedagogės, Klaipėdos rajono Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Gevovaitė Jūrevičienė ir Klaipėdos miesto Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Edita Kučinskienė, Klaipėdos Universiteto Pedagogikos katedros prof. dr. Ilona Klanienė ir dr. Regina Saveljeva.

Šią savaitę (kovo 14-18 dienomis) mokyklose vyksta veiksmo savaitė be patyčių. Rajono socialinių pedagogų metodinis būrelis apsilankė Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje, kur vyko gerosios patirties sklaida. Vyresnioji socialinė pedagogė Laima Rebždienė pristatė socialinę ir prevencinę veiklą gimnazijoje. Socialinės pedagogės pertraukos metu stebėjo „Savaitės be patyčių“ dienos renginį. Vėliau aplankė gimnazijos muziejų, kur sukaupta daug vertingos medžiagos ir eksponatų ne tik apie šią gimnaziją, bet ir apie Veiviržėnų istoriją. Susipažinusios su gimnazija, socialinės pedagogės apsilankė Veiviržėnų amatų centre. Susipažino su centro vykdoma edukacine veikla. Dėkojame vyr. socialinei pedagogei Laimai Rebždienei už puikiai ir produktyviai praleistą metodinę dieną. Socialinių pedagogė metodinio būrelio pirmininkė Edita Stanienė. VAIZDO ALBUMAS

 

Balandžio 30 dieną Lapių pagrindinėje mokykloje vyko Klaipėdos rajono socialinių pedagogių apskrito stalo diskusijos. Socialinė pedagogė Rima Tarvydienė papasakojo apie savo darbą „Aktualijos socialinio pedagogo darbe“. Pedagogės diskutavo apie kylančias problemas ir iššūkius, ir apie džiaugsmingas akimirkas, dėl kurių verta dirbti šį nelengvą pedagogo darbą. Būrelio pirmininkė Edita Stanienė pristatė knygą „Lyderystė. Kaip vadovauti pasitelkiant emocinį intelektą“. Po to aplankė mokyklos muziejų, apie kurį maloniai pasakojo mokyklos direktorė Vilija Lukauskienė.

VAIZDO REPORTAŽAS

Vasario 19 dieną Švietimo centre vyko seminaras „Streso valdymas darbe. Meno terapijos taikymo galimybės“. Lektorės: psichologė Asta Perulienė ir socialinė pedagogė metodininkė Edita Stanienė. Seminaro metu rajono pedagogės susipažino su streso sąvokomis, streso priežastimis ir pasekmėmis, išmoko kaip jį valdyti, kad galėtų sveikai ir ramiai gyventi. Taip pat susipažino su netradicinėmis meno terapijomis.