Biologija

2019 12 22 14 28 12 2019 12 13 Paskaita Žmogaus gyvybės vystymasis Google nuotraukosGruodžio 13 dieną gimnazijos abiturientams netradicines pamokas tema ,,Žmogaus gyvybės vystymąsis“ vedė VŠĮ ,,Krizinio nėštumo centro“ lektoriai Lilijana Marcinkevičiūtė ir Edvinas Dauknys. Svečiai sudomino abiturientus, įtraukdami juos į diskusiją apie besąlygišką žmogaus gyvybės vertę nuo jo pradėjimo iki natūralios mirties, apie žmogaus vystymąsi iki gimimo, neplanuotą nėštumą, fizines bei psichologines nėštumo pasekmes, pagalbą bei sprendimo būdus, pateikdami informaciją iš vyro ir iš moters pozicijų. Netradicinėse pamokose lektoriai taikė teorinius ir praktinius darbo metodus, naudojo audiovizualinę medžiagą, demonstravo embrionų, besivystančių moters gimdoje muliažus, kitas diskusijos temą iliustruojančias priemonės.

Gegužės 17 d. IIf klasės mokiniai dalyvavo Kretingos rajono Salantų gimnazijoje vykusioje regioninėje mokinių gamtamokslinių tiriamųjų darbų konferencijoje ,,Žmogus ir gamta", kurią organizavo Salantų gimnazijos ir Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos biologijos mokytojos metodininkės Rasa Bumblienė ir Aurelija Orlovienė.

Neužteršta gamta, švari ir sveika aplinka yra didelis žmonijos turtas, o be to, tai būtina sąlyga išlikimui, egzistavimui. Nuo to, kaip mes saugome gamtą, naudojamės jos teikiamomis gėrybėmis, puoselėjame ir tausojame aplinką, priklauso mūsų visų ateitis. Vilniaus Gedimino technikos universiteto nuotolinio ugdymo platformos ,,Ateities inžinerijos” programų „Darni gyvenamoji aplinka“ bei „Atliekos ir darni aplinka‘‘ veiklose dalyvavo 14 gimnazijos mokinių ir pristatė tris projektinius darbus. Geografijos mokytoja Jurga Venckauskienė ir jos mokiniai (Daugintytė Leticija, Gečaitė Agnė, Gižas Liudas, Gomas Titas, Putrius Liudas, Remeikaitė Rugilė, Žutautas Benas) savo tiriamąjį darbą atliko Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos aplinkoje, vykdė apklausą – mokiniai pateikė, kokią susisiekimo rūšį panaudojo kelionei į mokyklą, kokį atstumą įveikė ir kiek laiko sugaišo. Atsakymai buvo išanalizuoti, pateikti lentelėse bei diagramose, padarytos išvados. Konkursui pristatė plakatą ir parengė darbo aprašą. Mokiniai apdovanoti paskatinamuoju prizu, kad ir kitais metais tęstų pradėtą tiriamąjį darbą.

Vienas iš pilietiškumo ugdymo uždavinių yra siekti, kad mokiniai aktyviai ir atsakingai dalyvautų mokyklos, vietos bendruomenės ir visuomenės gyvenime. Dalyvavimas ir pokyčių inicijavimas bendruomenėje – tai ypač svarbi ugdomosios veiklos sritis, skirta praktiniams mokinių gebėjimams ugdytis, o tai įmanoma tik aktyviai dalyvaujant pilietinės bendruomenės gyvenime.

2019 m. vasario 26 – 28 dienomis Vilniaus Universiteto Gyvybės Mokslų Centre vyko tarptautinė gyvybės mokslų konferencija “The COINS 2019”, dalyvavo Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos biologijos mokytojos metodininkės Raimondos Mankevičienės ugdytiniai Ignas Grinevičius, Emilija Ložytė ir Greta Vendelytė.

Vasario 25 dieną Vilniaus Gedimino technikos universitete vyko nuotolinio ugdymo platformos „Ateities inžinerija“ (AI) projektinių darbų peržiūra. Renginyje dalyvavo apie 400 žmonių (300 mokinių, mokytojai, svečiai, VGTU darbuotojai, studentai). Buvo pristatyti, įvertinti ir paviešinti projekto „NVŠ neakivaizdinių programų sukūrimas ir įgyvendinimas sumaniosios specializacijos ir inžinerijos bei technologijų srityse“ rezultatai – 50 komandinių darbų.

Pasitinkant auksinį rudenį Klaipėdos rajono biologijos mokytojai kartu su Kretingos, Salantų, Jurbarko, Šakių ir Klaipėdos miesto kolegomis dalyvavo biologijos asociacijos rengtoje respublikinėje konferencijoje „Ugdymą stimuliuojančios aplinkos, kaip priemonė mokymuisi tyrinėjant“, kuri vyko Vilkaviškio rajone Paežerių dvaro sodyboje.

Konferencijos metu mokytojai išklausė pranešimą aktualia tema ,,Brandos darbo ypatumai ir įgyvendinimo patirtys“. Nacionalinio egzaminų centro specialistė Jolanta Pauliukienė ir brandos darbų vertintojas Romas Darafėjus kalbėjo ir paaiškino, su kokiais sunkumais susidūrė mokiniai rašydami biologijos brandos darbą ir kokie klausimai kilo vertintojams. Buvo aptarta EMA 5-6 klasių mokiniams ir galimybė bendrauti šioje elektroninėje sistemoje ne tik su mokinias, bet ir su jų tėvais.

2018-09-20 Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos IIIa ir IIIc klasių mokiniai, lydimi klasių vadovių Raimondos Mankevičienės ir Ingos Ulonienės, vyko į didžiausią Baltijos regione moderniųjų technologijų ir verslumo renginį „#SWITCH! 2018“ Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ Vilniuje.

Renginį atidarė, mokinius bei jų mokytojus pasveikino Europos Parlamento narys ir „#SWITCH! 2018“ organizatorius Antanas Guoga.

Technologijų erdvėje bei mokslo mugėje mokiniai savo akimis galėjo pamatyti ir rankomis išbandyti įdomiausias technologijas ir inovatyvias pramogas – nuo 3D printerio iki drono, „pasivaikščioti“ po virtualią realybę, net sukonstruoti robotuką.

Prasidėję mokslo metai ne tik skatina pakartoti ir įtvirtinti turimas žinias, bet pateikia ir naujų galimybių. Štai rugsėjo 24 -28 dienomis Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazistai (Bumblys Gvidas, Lengvinas Matas, Butkus Antanas, Peškys Linas, Rusteika Eimantas, Stonkus Justas, Sungaila Ignas, Tinkutis Mantas), besimokantys II-III gimnazijos klasėse, turės galimybę dalyvauti Vilniaus Gedimino technikos universiteto vykdomame projekte ,,Ateities inžinerijos“ neakivaizdinių programų sesijose. Mokinius lydės socialinė pedagogė Rosita Jankauskaitė, koordinuos fizikos mokytojas Romanas Rimkevičius.

Rugsėjo 14 dieną gamtos mokslais besidomintys Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos I–III klasių mokiniai kartu su biologijos mokytoja Jolita Višinskiene susiruošė į Klaipėdos universitetą, kuriame vyko mokslo festivalio „ERDVĖLAIVIS ŽEMĖ 2018“ renginiai. Išvyką organizavo biologijos mokytoja Raimonda Mankevičienė.

Prasidėjus mokinių atostogoms, daugelis jų svajoja išsimiegoti, skirti laiko tik sau, užsiimti mėgstama veikla. Puiku, kad yra jaunuolių, svarstančių atostogauti prasmingai. Turiningos atostogos, pasak psichologės psichoterapeutės Vilmos Mažeikienės, turėtų prasidėti nuo klausimo: „Ko aš noriu?“ Įsivardijus poreikius, būtina išsiaiškinti, ką iš to, ko noriu, realiai galiu? Atlikus savianalizę, jau galima rinktis, ieškoti, bandyti.

Gruodžio 1-a – ne tik kalendorinės žiemos pradžia, tai ir Pasaulinė AIDS diena. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos I-II klasių mokiniai, jų klasių vadovai buvo pakviesti dalyvauti paskaitoje, vykusioje aktų salėje. Paskaitą paruošė ir vedė grupė gimnazijos abiturientų. Mokinius konsultavo biologijos mokytoja Jolita Višinskienė.

Olimpiados yra gana populiarios visame pasaulyje. Jos ne tik padeda išaiškinti pačius gabiausius moksleivius, bet ir skatina plačiau domėtis mokomaisiais dalykais, ugdo mokinių gebėjimus suvokti gamtoje vykstančių reiškinių esmę, lavina mąstymo įgūdžius, skatina savarankiškumą, padeda formuotis mokslinei pasaulėžiūrai.

Pirmą kartą 12 mūsų rajono  5 – 8 klasių mokinių iš Gargždų ,,Minijos” progimnazijos, ,,Kranto” vidurinės mokyklos, Veiviržėnų  Jurgio Šaulio gimnazijos,  Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos ir Dituvos pagrindinės mokyklos dalyvavo  Vakarų Lietuvos regioninėje 5 – 8 klasių moksleivių gamtos mokslų – biologijos III turo (baigiamojo) olimpiadoje. Renginys vyko KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultete.

Bendrojo ugdymo mokykloje gamtamokslinės kompetencijos ugdymas yra vienas iš svarbesnių ir Europos Sąjungos, ir Lietuvos švietimo uždavinių. Atskleisti bei ugdyti vaiko gabumus geriausia, be abejo,  nuo ankstyvojo mokyklinio amžiaus:  šio amžiaus tarpsnio vaikai imliausi, nepraradę domėjimosi pasauliu. Jiems įdomu tyrinėti, atrasti, atlikti smalsumą žadinančias užduotis.  Siekiant skatinti mokinius labiau domėtis gamtos mokslais, užtikrinti tęstinumą dalyvaujant 9-12 klasių dalykinėje olimpiadoje, organizuojamos gamtos mokslų olimpiados ir žemesnių klasių mokiniams.

Gimnazijos mokytojai stengiasi vesti kuo įvairesnių, naudingesnių pamokų. Kartais tam pagelbsti atvykę svečiai – savo srities profesionalai. Šįkart džiaugiamės, kad pavyko pasikviesti svečių iš Vytauto Didžiojo universiteto Gamtos mokslų fakulteto.

Pirmiausia dėstytoja,  dr. Asta  Danilevičiūtė mokiniams  pristatė VDU Gamtos mokslų fakultete vykdomas bakalauro (aplinkotyra ir ekologija, biochemija, biologija, biotechnologija, neuro technologijos, energijos technologijos) ir magistro (aplinkosaugos organizavimas, biocheminė analizė, energija ir aplinka, molekulinė biologija ir biotechnologija, taikomoji biotechnologija, industrinė ekologija) studijų programas. Dėstytojos prisiminė ir mus pamalonino sakydamos, jog universitete mokosi daug puikių, žingeidžių, atsakingų, mūsų gimnaziją baigusių mokinių!