Metodinė veikla

2018 m. sausio 25 dieną į „Kranto“ pagrindinę mokyklą susirinko moksleiviai iš Pašlūžmio daugiafunkcio centro, Veiviržėnų J.Šaulio ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijų, Gargždų „Minijos“ progimnazijos, Ketvergių, Judrėnų ir Gargždų „Kranto“ pagrindinių mokyklų. Mokiniai pademonstravo puikius rusų kalbos dailiojo rašymo įgūdžius. Iš gausaus 27 dalyvių būrio nugalėtojus išrinkti buvo labai sunku. Šeštokų grupėje geriausia pripažinta Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos mokinė Rusnė Budginaitė.  Septintokų ˗ Gargždų „Minijos“ progimnazijos mokinė Urtė Petrauskaitė. Aštuntokų ir dešimtokų grupėje gražiausiai rašė Egita Rimkutė ir Airida Matulevičiūtė iš Ketvergių. Devintokų ˗ judrėniškė Elizabeta Rubavičiūtė. Renginio organizatoriai džiaugėsi dalyvių gausa ir puikiais jų rašto darbais.

Šių metų spalio–gruodžio mėn. trečius metus iš eilės vyko Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus, Klaipėdos r. Pašlūžmio mokyklos-daugiafunkcio centro administracijos ir informacinių technologijų vyresniosios mokytojos Liudvikos Kuzminčiūtės organizuojamas kompiuterinių piešinių konkursas „Sveikas, medi!”. Konkurse dalyvavo trylika rajono mokyklų. Pateikti 83 kompiuteriniai piešiniai. Konkurse dalyvavę mokiniai buvo skirstomi į keturias amžiaus grupes: 1–4, 5–6, 7–8, 9–12 klasių mokiniai.

Lapkričio 28 d. vyko seminaras „Vytinė juosta – tautinio kostiumo dalis“, skirtas tautinio kostiumo metams. Seminarą finansavo Klaipėdos rajono savivaldybė pagal Etninės kultūros plėtros programą. Tikslas – padėti išsaugoti vytinių juostų vijimo kaladėlėmis technologiją ateities kartoms. Lektorė Ramunė Našlėnienė (Gargždų „Minijos“ progimnazijos technologijų mokytoja metodininkė) supažindino seminaro dalyvius su tradiciniu ir šiuolaikiniu vytinių juostų pritaikymu; pristatė darbo priemones ir įrankius, vijimo ir audimo technologijas, juostų vijimo metodiką; padėjo seminaro dalyviams įgyti praktinių vytinių juostų vijimo įgūdžių ir aptarė su jais tolimesnes įgytų žinių pritaikymo galimybes.

Pasitikėjimas- aktuali jaunimo problema- tokia tema buvo diskutuojama gimnazijos tarybos pirmininkės mokyt. D. Vepštienės sumanytoje ir organizuotoje bendroje gimnazistų, jų tėvelių ir pedagogų popietėje. Pradėdama renginį jo vedėja mokyt. I. Juciuvienė susirinkusius supažindino su gimnazistų anketinės apklausos rezultatais, kurie buvo tarsi kelrodė žvaigždė tolimesnei diskusijai, minčių lietui. Atviras apklausos rezultatų paviešinimas vertė susimąstyti ne vieną popietės dalyvį, įsivertinti ir įvertinti kiekvieno indėlį į minimos problemos sprendimą ar abuojumą jai. Džiugina tai, kad dauguma gimnazistų išreiškė pasitikėjimą savo tėveliais, vis daugiau jų pasitiki arba siekia pasitikėti savimi, klasiokais. Jaučiamas pasitikėjimas mokytojais, klasės vadovais- apie 4 proc. apklaustųjų įvardija tai.

Gruodžio 1-a – ne tik kalendorinės žiemos pradžia, tai ir Pasaulinė AIDS diena. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos I-II klasių mokiniai, jų klasių vadovai buvo pakviesti dalyvauti paskaitoje, vykusioje aktų salėje. Paskaitą paruošė ir vedė grupė gimnazijos abiturientų. Mokinius konsultavo biologijos mokytoja Jolita Višinskienė.

Niekada negali būti tikras, ką naujo dar atrasi benaršydamas internete. Saugiam vaikų darbui internete turi būti skirtas ypatingas dėmesys. Pastaruoju metu žalingo turinio sklaidos internete reguliavimas yra viena iš aktualių informacinės visuomenės plėtros problemų, kurios sprendimui vis daugiau dėmesio skiriama įvairiose Europos valstybėse.

Švietimo informacinių technologijų centras (ITC) vykdo Europos infrastruktūros tinklų priemonės (angl. CEF-Telecom) dalinai finansuojamą Saugesnio interneto projektą. Vienas iš projekto uždavinių – burti bendruomenę, kuriančią geresnį ir saugesnį internetą.

Būrelis Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokinių, lydimi mokytojų Dalios Bendikienės ir Donatos Galeckienės, vyko į Rietavo Lauryno Ivinskio gimnaziją, į XVI-tąją komandinę matematikos olimpiadą mokytojo Kazio Šikšniaus taurei laimėti.

Gargždų "Vaivorykštės" gimnazijos dailės mokytoja metodinikė Rita Batečko lapkričio 21 d. veda atvirą dailės pamoką "Dailės žanrai. Natiurmortas" Ia klasėje. Laikas - 5 pamoka, vieta - 317 kab.

Lapkričio 10 – 12 dienomis Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos merginų choras kartu su muzikos mokytojomis Laima Rimkiene ir Jūrate Surbliene lankėsi Vilniuje, jau penkioliktą kartą rengiamame Gospel muzikos festivalyje, kurio viena iš organizatorių yra mums gerai pažįstama Kristina Žaldokaitė. Šiame renginyje atliekamų dainų stilius skiriasi nuo mums įprastai girdimo. Gospel giesmėmis yra  šlovinamas dievas, tačiau jos nė iš tolo neprimena mūsų bažnyčios giedojimų stiliaus. Tai – labai linksma, energinga ir nuotaikinga muzika, kuria ,,užsikrečia“ ne vien tikintieji. Turbūt dėl to į, rodos, gan didelę Vilniaus Kongresų rūmų salę buvo sunku sutalpinti dar didesnę minią dalyvių, kurių skaičius siekė apie 300.

Nuo šios dienos Švietimo centre eksponuojami Gargždų „Minijos“ progimnazijos technologijų mokytojos metodininkės Ramunės Našlėnienės austi takai ir vytos juostos. Kviečiame susipažinti su šios etninės kultūros puoselėtojos kurtais rankdarbiais.

Lapkričio 28 d. 13 val. Švietimo centre bus galimybė išmokti vytinių juostų gamybos technologijų seminare „Vytinė juosta – tautinio kostiumo dalis“. Seminarą pagal Etninės kultūros plėtros programą finansuoja Klaipėdos rajono savivaldybė. Vietų skaičius ribotas. Būtina išankstinė registracija.

2017 spalio 30 d. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoije vyko metodinė diena ,, Sensorinių pojūčių lavinimas ugdant mokinius, turinčius specialiųjų ugdymosi poreikių“, kurią organizavo šios gimnazijos vyresnioji specialioji pedagogė Ramunė Bagdonavičienė, logopedė Modesta Stončiuvienė ir logopedė Laura Netalimova. Joje dalyvavo rajono ugdymo įstaigų logopedai, specialieji pedagogai.

Spalio 26 d. Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje įvyko respublikinė konferencija ,,Reformacija – 500. Istorinis, kultūrinis ir dvasinis palikimas“, skirta įprasminti daugelyje Europos šalių minimą Reformacijos jubiliejų. Renginyje dalyvavo naujus iššūkius kaip kelią į tobulėjimą priimantys, sveikai pasitikintys savo jėgomis mokiniai bei jų mokytojai iš Kretingos miesto mokyklų, Šiaulių rajono Kužių gimnazijos, Palangos senosios ir Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijų. Buvo pristatyti pranešimai, tiriamieji darbai, meninės improvizacijos, aktualizuojančios labai įvairias temas, susijusias su Reformacijos istorija, teologija bei filosofija. Taip ugdymasis konferencijoje tapo dialogiškas ir tyrinėjantis, peržengiantis mokyklos sienas.

Spalio 11 dieną Klaipėdos rajono geografijos mokytojai dalyvavo išvykoje į Mažeikių rajoną, kuriame domėjosi apie rajono istoriją, ekonominį potencialą ir vystymosi galimybes. Mokytojai lankėsi Mažeikių krašto muziejuje, kuriame be pastovių istorinių ekspozicijų, geografus labai sudomino  įmonės „Mažeikių pieninė“ veiklos pristatymo ekspoziciją ir UNESCO paveldo objektų mobilusis pristatymas.

Spalio 18 d. trisdešimt septyni Klaipėdos rajono pedagogai vyko į Alytaus krašto švietimo ir kultūrinio ugdymo įstaigas. Viena jų grupė – muzikos mokytojai – tobulino kvalifikaciją seminare „Vaikų motyvacija ir refleksija muzikos pamokose“, kurį vedė lektorės Aldona Ramanauskaitė, Alytaus jaunimo centro mokytoja ekspertė, ir Rasa Linkienė, Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos muzikos mokytoja metodininkė. Seminaro metu mokytojai analizavo įtakos mokinių mokymosi sėkmei turinčius faktorius: mokinių motyvacija ir požiūris į mokymąsi, veiksmingas pamokos planavimas ir organizavimas, vaikų vokalo formavimo specifika, mokytojo profesinio tobulėjimo svarba mokinio motyvacijai.

Vėžaičių lopšelio-darželio bendruomenė praėjusią savaitę džiaugėsi etninės kultūros projekto metu organizuotomis veiklomis, pagal Klaipėdos rajono etninės kultūros plėtros programą. Projekto tikslas - tenkinti vaiko poreikį pažinti ir perimti tautos kultūrą, savo krašto folklorą bei ugdyti kūrybiškumą, savo tautos meną mylintį žmogų. Šiam tikslui įgyvendinti visą praėjusią savaitę darželio auklėtojos vykdė įvairias veiklas: popietės „Svečiuose pas močiutę“ metu visų grupių vaikai mėgavosi pietumis iš molinių indų, valgė mediniais šaukštais; žaidė lietuvių liaudies žaidimus; dalyvavo popietėje-lėlių spektaklyje „Žemaitiškos skaičiuotės“; nešė senovinius rakandus parodai „Molio Motiejukas“. Ketvirtąją projekto dieną darželyje vyko respublikos ikimokyklinių įstaigų pedagogų metodinė diena „Tuo skrynelie pasakelė“. Projektą vainikavo vakaronė su folkloriniu ansambliu „Kvėitys“, kurioje šoko ir dainavo visa darželio bendruomenė. Nepamiršome, kad 2017 m. - Tautinio kostiumo metai, todėl viso projekto metu auklėtojos puošėsi žemaičių ir Mažosios Lietuvos tautiniais kostiumais.

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje rugsėjo 12-13 d. vyko 1-4 klasių mokiniams, vaikų darželio ikimokyklinės, priešmokyklinės grupei, bei Pėžaičių ugdymo skyriaus vaikučiams  šuniuko Amsio saugaus eismo pamokėlė. Pamokėlę vedė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Rasa Jonauskaitė.

Pokategorės