Metodinė veikla

Jau tapo graži tradicija pavasarėjant apsilankyti respublikiniame jaunųjų dizainerių festivalyje-konkurse ,,Eko stilius“. Tai jaunimo mados ir grožio šventė – joje  jaunimas pristato ir demonstruoja savo sukurtas kolekcijas. Šventę organizuoja Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmai. Šio renginio tikslas - sudaryti sąlygas jaunimui atskleisti mados dizaino įtaką besiformuojančiai asmenybei, išreikšti save kūryboje prisistatant visuomenei, sudarant sąlygas mokinių sceninei saviraiškai, ieškant inovatyvių sprendimų bei praktinių žinių kuriant madą.

Kovo 27 dieną „Minijos“ progimnazijoje vyko Klaipėdos rajono Bendrojo ugdymo mokyklų 6 – 8 klasių dorinio ugdymo (katalikų tikybos) viktorina „Protų mūšis“. Ši viktorina buvo skirta Žemaičių Krikšto ir Telšių vyskupijos įsteigimo jubiliejams paminėti. Viktorinoje dalyvavo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos, Lapių, Endriejavo, Vėžaičių, Agluonėnų, Pėžaičių, „Kranto“, Plikių I. Labutytės pagrindinių mokyklų, „Minijos“ progimnazijos ir Pašlūžmio daugiafunkcinio centro komandos. Viktorina vyko stebint garbingai komisijai: Gargždų parapijos kanauninkui klebonui Jonui Paulauskui, kunigui Audriui Undraičiui, Švietimo skyriaus vyresniajai specialistei Adelijai Radžienei, jiems talkino mokytojas ekspertas Remigijus Oželis ir Plikių I. Labutytės pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotojas ugdymui Andrius Mizgiris.

Šių dienų moksleivis neįsivaizduoja gyvenimo be kompiuterio, be projektų. Įvaldę naujas technologijas, įžvalgūs vaikai anaiptol ne tik žaidžia, bet domisi ir ekologinėmis problemomis.

Moksleiviai analizuoja gamtos reiškinius, atlieka tyrimus, vykdo apklausas, kuria pristatymus, naudojasi įvairiomis grafikos rengyklių galimybėmis, dalyvauja projektuose. Kovo 20 dieną Gargždų „Minijos“ progimnazijoje vyko mokinių konferencija „Ekologinis herbas”, skirta paminėti Pasaulinei Žemės dienai, 30 metų informatikos mokymo jubiliejų Lietuvos mokyklose bei „eTwinning“ programos 12 metų jubiliejų Europoje. „Pasaulį galime arba sugriauti, arba pagydyti. Tai priklauso nuo kiekvieno iš mūsų“, - įsiklausykime į Luizos L. Hei  žodžius...

Kovo 24 dieną į Gargždų Jono Lankučio bibliotekos Vaikų literatūros skyrių rinkosi miesto lopšelių-darželių priešmokyklinių grupių ugdytiniai ir pedagogai. Čia jau penktą kartą vyko renginys, skirtas „Veiksmo savaitei be patyčių 2017“. Šiemet jis vadinosi „Kuriu draugystės knygą“. Renginio iniciatorė - lopšelio-darželio „Naminukas“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai atliekanti direktoriaus pareigas Rima Butkuvienė. Šiais metais jį organizavo ir vedė lopšelio-darželio „Gintarėlis“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė Eugenija Stulgienė ir logopedė Diana Jarutienė.

Regioniniame meninio skaitymo konkurse, kuris vyko Skuodo Pranciškaus Žadeikio  gimnazijoje kovo 18 dieną, Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazistai pelnė pirmąsias vietas ir vyks į respublikinį konkursą Šakiuose. Sveikiname Džiugą Girijotą (IVf),  9-12 klasių grupėje įveikusį net dvylika varžovų, ir poetinės (literatūrinės) kompozicijos (9-12 klasių grupė) dalyvius: Gintautę Rusteikaitę (IIIe), Austėją Grabauskaitę (IIIc), Akvilę Žiliūtę (IIIg), Vismantę Gindulytę (IIIc), Džiugą Girijotą (IVf), taip pat laimėjus pirmąją vietą. Džiugas konkurse skaitė ištrauką iš A. Škėmos romano ,,Balta drobulė“, o kompozicija ,,Kol mylėsi. Per amžius“ parengta pagal Edmundo Malūko romaną ,,Karalienė Barbora“. Mokinius rengė mokytoja Rasa Rusteikienė.

Gargždų muzikos mokyklos auklėtinė Austėja Gindulytė (8 klasė) 5 -8 klasių skaitovų grupėje paskaičiusi ištrauką iš H. Ullrich romano ,,Nevalia bučiuoti raganų“ iškovojo pirmąją vietą ir taip pat vyks į respublikinį konkursą. Mokinę ruošė mokytoja Laima Jusčienė.

Metodinis renginys Klaipėdos rajono ir regiono pedagogams „Nuo minties iki pasiekimo: PATS (pedagogų patirtis, atradimai, tobulinimasis, saviraiška)“ Klaipėdos r. Agluonėnų lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ 2017 m. snieguotą vieversio, vasario 24 d., sulaukė 41 dalyvio. Meninio ugdymo pedagogė Sigita Lukauskienė ir priešmokyklinės grupės vaikai Gabija ir Rokas, pasipuošę tautiniais kostiumais, pasveikino renginio dalyvius Klaipėdos krašto daina „Ir įšoko ožėlis“. Minėdami I. Simonaitytės metus, tautinio kostiumo metus, Agluonėnų lopšelio-darželio darbuotojai kūrė vaikų Klaipėdos krašto tautinius kostiumus, Klaipėdos krašto tautinio kostiumo detales – delmonus. Jų ir kitų vaikų ir pedagogių darbų paroda veikia Agluonėnų bibliotekoje. Vaikų tautinius kostiumus kūrė tautodailininkė R. Šalčiuvienė, auklėtojos R. Kutkė, Vaida Tiškuvienė, Kristupo močiutė R. Kutkienė.

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija ir Klaipėdos rajono švietimo centras  balandžio 6 d. organizuoja festivalį ir seminarą-praktikumą „Garsų vaivorykštė“. Tikslas – puoselėti etninės muzikos tradicijas, ugdyti meninę saviraišką, mokyti lietuvių liaudies dainų ir instrumentinių kūrinių, plėsti mokinių tautinį akiratį. Festivalyje kviečiami dalyvauti bendrojo ugdymo 9–12 kl., gimnazijų I–IV kl., muzikos (meno) mokyklų mokiniai ir mokytojai, neformaliojo vaikų švietimo įstaigų ugdytiniai, KU dėstytojai ir studentai, TAU dalyviai. Renginio nuostatai

2017 vasario 23 d. Gargždų lopšelyje-darželyje ,,Gintarėlis“ vyko metodinis renginys ,,Kalbos ugdymas judrioje veikloje“. Jame dalyvavo rajono ikimokyklinio ugdymo ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai, logopedai, specialieji pedagogai.

Kviečiame matematikos mokytojus ir jų mokinius dalyvauti matematikos kūrybinių –projektinių darbų konferencijoje "Matematika už lango".

Konferencija vyks 2017 m. kovo 14 d.  nuo 9.50 val. Klaipėdos rajono Gargždų „Vaivorykštės“  gimnazijoje. ATSISIŲSTI KONFERENCIJOS NUOSTATUS

Konferencija vyks Klaipėdos rajono Gargždų „Vaivorykštės“  gimnazijoje

Gargždų lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ vyks etninės kultūros savaitė „Senųjų amatų paslaptys“. Atsisiųsti programą

Vasario 21-ąją Jungtinės Tautos nuo 1999 metų yra paskelbusios Tarptautine gimtosios kalbos diena. Ne be pagrindo. Kalba – svarbiausia informacijos perdavimo, žmonių bendravimo priemonė. Be jos nebūtų visuomenės, pažangos, kultūros. Pasaulio istorija mena beraštystės laikus, net amžius, kai nebuvo valstybių. Tačiau nėra buvę laikų, kad žmonija išsiverstų be kalbos. Net šventose knygose paliudijama jos dieviškoji prigimtis, mat, žmogų nuo kitų būtybių būtent ir skiria ši esminė galia. O per gimtąją kalbą žmogus savo būtį susieja su savąja tauta. Tad „kurgi, sakau, pasaulyje yra tauta, tokia prasta ir niekinga, kad neturėtų šių trijų savų ir tarsi įgimtų dalykų: tėvų žemės, papročių ir kalbos“? Taip XVI a. pabaigoje retoriškai, bet tikslingai klausė Mikalojus Daukša. Ką šiandien galėtume atsakyti mes?

Vasario 14 dieną Ketvergių pagrindinėje mokykloje buvo organizuojama metodinė diena „Klaipėdos rajono ir miesto socialinių pedagogų metodinių būrelių bendradarbiavimas ir gerosios patirties skaida“. Vyko  puikus informacinis renginys, kuriame dalyvavo Klaipėdos rajono ir miesto socialinės pedagogės, Klaipėdos rajono Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Gevovaitė Jūrevičienė ir Klaipėdos miesto Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Edita Kučinskienė, Klaipėdos Universiteto Pedagogikos katedros prof. dr. Ilona Klanienė ir dr. Regina Saveljeva.

Vasario 7 d. Saugomų teritorijų nacionaliniame lankytojų centre vyko LEKUS organizuotas seminaras „Mokinių ugdymo, paremto lietuvių folkloru, galimybės“. Renginio partneris – Klaipėdos rajono švietimo centras. Seminarą etninės kultūros ugdytojams vedė Kauno vaikų ir laisvalaikio rūmų mokytoja, folkloro studijų „Mėtauja“ ir „Mėtaujėlė“ vadovė Nijolė Grivačiauskienė. Lektorė pristatė folkloro integravimo į vaikų ugdymą galimybes ir formas bei leido seminaro dalyviams naujai pažvelgti į mūsų tautinę kultūrą. Švietimo centro metodininkė Nomeda Skliuderienė, dalyvavusi seminare, pasidalins pristatytais metodais ir seminaro metu kilusiomis idėjomis ataskaitiniame etninės kultūros ugdytojų metodinio būrelio pasitarime. VAIZDO ALBUMAS

 

Ši žiema gal ir neįkyri savo išdaigomis, tačiau kiekvienas mūsų dar rudenį pradedame laukti sekančios vasaros ar pavasario, tarsi pamiršdami žiemos sezoną. Ir čia būname ne visuomet teisūs- šaltasis metų sezonas ne mažiau patrauklus, dvasingas, teikiantis kūrybinių polėkių, ugdantis pastabumą, savito grožio matymą. Tuo buvo galima įsitikinti apsilankius mūsų gimnazijos mokytojų metodininkių  I. Juciuvienės ir J. Jokšienės kartu su vienuoliktokais surengtoje popietėje „Metų laikai“, po kurios dažnas pamatė ir išgirdo tai, kad jo nemėgtas purvinas ruduo dar ir auksu blizga, kad užsitęsęs pavasaris vis tik laiku nusišypso snieguolės žiedu, o vasarai komplimentai net nereikalingi.

2017 m. sausio 25 d. Gargždų "Kranto" pagrindinėje mokykloje vyko rajoninis rusų kalbos dailiojo rašymo konkursas. Dalyvavo Dovilų, Ketvergių ir Gargždų "Kranto" pagrindinių mokyklų, Gargždų „Minijos" progimnazijos, Gargždų „Vaivorykštės", Priekulės Ievos Simonaitytės ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijų moksleiviai. Džiugino gausus dalyvių būrys (30) ir jų gražūs darbai. Vaizdo albumas.

Nežinau, ar tai gerai,
bet pradėsiu –
eisiu ir belsiuos
į kiekvienas duris:
-    Atidarykit!
(...)
Ilgiau jau negalima laukti:
ateik su manimi
pasidalyt mano duona
ir žodžiais. (Justinas Marcinkevičius)

Dar senovės Graikijoje dalintis vaizdingu žodžiu, tai yra mokėti deklamuoti, buvo labai garbinga, o žodžio menas turėjo net valstybinę reikšmę. Tad nenuostabu, kad čia susikūrė skaitymo, kalbos kultūra. O kalbos kultūra – tai ne vien vaizdingai išsakytos mintys, bet ir pagarba žodžiui, gimtajai kalbai. Meninis skaitymas yra vienas iš dažnesnių saviraiškos būdų, jau nuo seno labai svarbus lavinant skaitymo įgūdžius: ugdo  kūrybinį ir kritinį mąstymą, skatina protinę veiklą, kalbos įgūdžius, padeda ugdyti dėmesio koncentraciją. Skaitydamas žmogus įsivaizduoja tai, ko nėra matęs, pasineria į teksto herojaus išgyvenamas emocijas. Mokiniams tai suteikia galimybę susikurti turtingą informacijos saugyklą, kurią turėdami, jie gali patys modeliuoti savo kūrybingumo lauką ir kryptį.

Pokategorės