klaipedos r tau naujoku zemaitiskos krikstynos sedojeNepastebimai atsliūkino ruduo ir sutema vis anksčiau paslepia miesto gatves, o medžių lapai dabinasi ryškiomis rudenio spalvomis, kurių grožis gali sužavėti kiekvieną. Trapus šis grožis – savaitė, kita ir rudens spalvų simfonija baigsis. Ateis žiema...  Ta gamtos įvairovė įkvepia žmogui minčių: viskas praeina, viskas laikina, todėl būtina stebėti, veikti. Žodžiu, gyventi, suprantant, kad nėra nereikšmingų smulkmenų, kad kiekviena dalelytė yra įdomi, verta paties didžiausio susidomėjimo.

TAU taryba ieškojo nepakartojamų pirmakursių krikštynų variacijų. Gimė mintis naujokus išvežti iš Gargždų. Pasirinkome Sedos miestelį -  jurginų sostinę, su nuostabia istorija ir gamtovaizdžiu. Mus pasitiko ir lydėjo Sedos miesto gidė (buvusi Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos direktorė) Genovaitė Grikienė. Nuostabiausia gidė kokią esame turėję! Susipažinę su Sedos istorija, atvažiavome į garsųjį senąjį Povilo Plechavičiaus malūną, kuriame mūsų laukė virėjos su Žemaitiška pusmarškone koše ir desertiniu keptu Jurginu. Puikūs pietūs.

Čia mūsų naujokai buvo pakrikštyti. Nuostabioje meno galerijos salėje laukė šv. Jonas Krikštytojas. Pirmokai prisiekė aktyviai dalyvauti TAU veiklose, išmokti TAU himną ir giedoti anūkams prieš miegą, visa širdimi gerbti, mylėti ir saugoti TAU garbę, kaip savo pensininko pažymėjimą. Krikšto tėvai savo ruožtu prisiekė krikšto vaikus mylėti, padėti sunkioje valandoje, jei prireiks - paaukoti pensiją ar seną automobilį. Iškilmingai sugiedojome TAU himną.

Visus lydėjo gera nuotaika. Esame labai dėkingi scenarijaus sumanytojai ir organizatoriai TAU studentei Birutei Palubinskienei.

Grįždami užsukome į Žemaičių Kalvarijos katedrą, kurioje gidas – geografijos mokytojas Bronius Klenauskas, įdomiai papasakojo visos Žemaičių Kalvarijos istoriją.

Užbaigėme kelionę, neprailgusią senjorų dieną, pakilia nuotaika ir kupini naujų įspūdžių.

Janina Skulskienė TAU tarybos pirmininkė