klaipedos rajono tau veikla karantino laikotarpiuSpalio pabaiga sutapo su COVID-19 karantino pradžia. Bet tai ne pasaulio pabaiga. Nors užsidarę  namuose, senjorai randa būdų bendravimui. Ne veltui bibliotekoje lankyti užsiėmimai „Prisijungusi Lietuva” – išmokome bendrauti virtualiai.

Virtuali kalėdinių dovanėlių draugui, artimam žmogui, paroda visiems teikė džiaugsmo. Lauksime karantino pabaigos, kad galėtume pasveikinti nugalėtojus ir aktyviausius dalyvius.

Dėkojame Klaipėdos rajono švietimo centrui už galimybę stebėti puikias paskaitas: „Gėlių dovanojimo etiketas”, „Mano puikioji atmintis ir kaip ją gerinti”. Tai suteikė gerų emocijų, kuriomis galėjome dalintis tarpusavyje Skype pagalba. Paskaitos istorine tema mums suteikė daug žinių apie savąjį  Klaipėdos kraštą: senovės lietuvininkų gyvenimo būdą, Lietuvos dvarus, Mažosios Lietuvos kultūros paveldą, gyvenimą pasienio mieste Gargžduose. Visos šios paskaitos padėjo geriau pažinti ir prisiminti tuos senus laikus. Tai nepaprastai įdomiai ir prasmingai praleistas laikas su draugu-kompiuteriu.

Paskaitų ciklas sveikatos temomis  mums kaip duona kasdienė. Psichologinės paskaitos, meditacijos užsiėmimai, kineziterapeuto patarimai apie mitybos įpročių keitimą ir antsvorio mažinimą, streso valdymą ir t.t padėjo išlikti  optimistais ir stipriais. Paskaita „Nuo spintos iki įvaizdžio: kaip atrodyti darbo vietoje”, paskatino peržiūrėti savo garderobą. Tai buvo puikiausias užsiėmimas pertvarkyti, atnaujinti  savo senus  aprėdus, susitvarkyti spintą.

Gaila tik, kad nevisi senjorai turi kompiuterius.

Esame dėkingi Klaipėdos rajono savivaldybei už neformaliojo suaugusiųjų švietimo programų finansavimą. Dėkojame visiems Klaipėdos valstybinės kolegijos lektoriams už nuostabias paskaitas.

Gražuolė balta žiema atvertė naują metų lapą. Dienos ilgėja ir šviesėja, senjorai rašys turtingą savo 2021 metų  gyvenimo istoriją, be nuoskaudų ir pykčio, su šypsena veide ir visame kūne. Juk gera nuotaika, judėjimas ir veikla - geriausias priešnuodis visiems piktiems virusams.

VAIZDO ALBUMAS: https://photos.app.goo.gl/2VdooNeoa53amPhu7

Janina Skulskienė, Klaipėdos rajono TAU tarybos pirmininkė

Gargždai 2021.01.12