2020 06 01 11 54 15 Straipsnis LIKO WordNuotolinės metodinės sąšaukos ir pasitarimai rajono ir nacionaliniu lygmeniu tapo karantino laikotarpio kasdienybe. O štai gegužės 20 d. įvyko pirmasis nuotolinis Klaipėdos rajono mokyklų ir Kijevo LIKO licėjaus metodinis tiltas. Kodėl pasirinktas Kijevo LIKO licėjus? Priešistorė veda į 2018 metų birželį, kai Klaipėdos rajono švietimo įstaigų vadovai dalyvavo edukacinėje programoje „Lyderystės raiškos įtaka švietimo kokybei: Ukrainos patirtis“ ir lankėsi Kijevo LIKO mokykloje. Ši mokykla išsiskyrė iš kitų lankytų mokyklų savo erdvėmis, architektūriniu išplanavimu, šiuolaikiškumu ir aktyviais mokymo metodais. Joje dirba veržlių, iššūkių nebijančių jaunų mokytojų ir vadovų kolektyvas. Tai – ateities mokykla. Jos veiklos tęsiasi visą darbo dieną, nes po pamokų mokiniai turi puikias galimybes įvairiapusiai užklasinei veiklai. Tai mokykla, į kurią norisi sugrįžti.

Nuotolinis metodinis tiltas suteikė galimybę rajono pedagogams vėl praverti LIKO mokyklos duris. Olena Kuharevska, Kijevo Liko licėjaus direktorė, Oksana Pokorska, Kijevo Liko licėjaus direktoriaus pavaduotoja ugdymui, Ivan Kolomiec, Kijevo Liko licėjaus nuotolinio mokymo vadovas, Jurijus Baglai, Kijevo Liko licėjaus IT direktorius pristatė, kuo dabartiniu laikotarpiu gyvena LIKO licėjus. Klaipėdos rajono Gargždų „Minijos“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja Lina Zubauskienė ir Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Loreta Kaltauskienė pristatė savo mokyklų nuotolinio mokymo organizavimo ir socialinio ir emocinio ugdymo nuotoliniu būdu patirtis (žr. nuotolinės transliacijos įrašą).

2020 06 01 11 56 00 Straipsnis LIKO Word2„Mokslo metams artėjant į pabaigą labai svarbu išanalizuoti pasiekimus ir pamokas, atkreipti dėmesį į stipriąsias savybes, kurias atradome savyje, suformuluoti ir įsigilinti į patirtis, kurias mums davė šie neįprasti mokslo metai,“ susitikimo pradžioje kalbėjo Oksana Pokorska. LIKO licėjaus administracijos komanda džiaugėsi, kad mokymas jų mokykloje atitinka europinius standartus. Kijeviečiai dėkojo kolegoms iš Lietuvos, kad įvertino jų patirtį (ateinančių mokslo metų pradžioje, jeigu nekils problemų dėl koronaviruso, planuojama Klaipėdos rajono mokytojų stažuotė LIKO licėjuje).

„Socialinio ir emocinio mokymosi plėtra pagal „Lions Quest“ programas suvienija mūsų mokyklas – mes visi stengiamės ugdyti mokinius emociškai brandžiais žmonėmis,“ akcentavo LIKO licėjaus direktorė O. Kuharevska.

Metodinio tilto metu pripažinta, kad ir Klaipėdos rajono, ir LIKO mokyklos mokytojai oriai įveikė nuotolinio mokymo(si) iššūkius.

„Keitimasis patirtimi - geriausias būdas pamatyti save ir atverti naujus plėtros horizontus! Dėkojame kolegoms iš Lietuvos ir planuojame, kad netrukus galėsime sukurti tikrą tiltą šiltai paspausdami vieni kitiems rankas. Lauksime kolegų iš Klaipėdos rajono stažuotėje LIKO licėjuje“, atsiliepimuose apie metodinį tiltą rašė LIKO licėjaus administracinės komandos vardu O. Pokorska.