2020 05 27 09 02 21 Window2019 – 2020 m. m. gimnazijoje buvo vykdomas neformalusis fizikos švietimas, kurio užsiėmimų metu ugdytiniai rengėsi šalies fizikos konkursui „Fizikos bandymai aplink mus – 2020“ (http://fizikavisiems.lt/). Dar iki karantino pradžios fizikos kabinete dalis užsiėmimo dalyvių parengė ir atliko eksperimentus, atitinkančius minėto konkurso nuostatas. Vėliau neformaliojo švietimo užsiėmimai vyko virtualiai, kurių metu buvo parengti video darbai (eksperimentų video montavimas, įgarsinimas, fonavimas ir pan.). Dėl susidariusios situacijos, konkurso organizatoriams laiku spėjome išsiųsti iš planuotų keturių tik tris išbaigtus darbus:

  1. Septintoko Armando Dargio – „Molekulinės fizikos reiškinių modeliavimo prietaisas“ (https://www.youtube.com/watch?v=98YctNtH8f0);
  2. Septintoko Nojaus Eglyno – „Rezerfordo bandymo modelis“ (https://www.youtube.com/watch?v=TiX01G--Wao);
  3. Vienuoliktoko Martyno Savicko – „Kūnų pusiausvyros pastovumo tyrimas“ (https://www.youtube.com/watch?v=3cdnPD6OUfc).

Gegužės mėnesio pirmomis dienomis buvo pranešta, kad dėl Covid-19 viruso pandemijos numatyta konkurso baigiamoji konferencija Kaune neįvyks ir yra nukeliama iki 2020 – 2021 m. m. pabaigos (susidarius palankiai situacijai, vienu metu bus paskelbti tiek 2020 metų, tiek 2021 metų konkursų nominantai). Paskatinti pernykštės sėkmės šiame konkurse, tikimės, kad ši darbo sritis mūsų gimnazijoje įgaus pagreitį ir vis daugiau mokinių tiek besidominčių gamtos mokslais, tiek norinčių išbandyti savo jėgas ar sutikti naujų draugų šalyje, rinksis šią darbo sritį. Tauragės mokyklų patirtis rodo, kad eksperimentai, tyrimai, stebėjimai ypač padeda formuoti mokinių teigiamą požiūrį ne tik į tiksliuosius ir gamtos mokslus, bet kartu didina mokymosi motyvus bei leidžia tikslingiau pasirinkti ir numatyti ateities vizijas.

2019 – 2020 m. m. trumpam teko dirbti su 5 – 6 klasių mokiniais integruotame gamtos mokslų mokyme. Džiugino tai, kad šio amžiaus mokiniams elementariausias eksperimentas ar bandymas, parengtas ir atliktas paties rankomis, didina siekį įgyti gilesnes žinias, leidžia nuoširdžiai pasidžiaugti savo sėkmėmis. Tad didelė tikimybė, kad nuo mažumės savo rankomis prisiliečiant prie „rimtesnių“ dalykų galima pasiekti norimo rezultato.

Nuotraukoje: 2019 m. konkurso „Fizikos bandymai aplink mus“ 11 – 12 klasių grupės nugalėtojas (video sekcija) mūsiškis Erikas Poška po apdovanojimo.

Adomas Neimontas, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija