refleksija per meninės raiškos formas Vakar vyko KITOKS rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų nuotolinis pasitarimas. Nuotolinio mokymo(si) laikotarpiu Švietimo centras pristato trumpai vykusius renginius savo naujienlaiškyje. Reportažas apie šį pasitarimą viršija naujienlaiškio kelių eilučių rėmus. Kodėl? Nes mokytojų kūrybiškumui nėra ribų!

Pasitarimo idėja gimė kalbantis apie meno raiškos formų panaudojimą ugdyme. Nuspręsta gegužės 19 d. pasitarimo metu pateikti refleksiją apie nuotolinio mokymo(si) laikotarpį kitaip – spalvomis. Nesvarbu, kaip tai atrodytų. Tai, kaip meno terapijos procesas – apmąstai nuotolinio ugdymo sėkmes ir iššūkius, kaip jauteisi pradžioje ir dabar, ir išreiški spalvomis ar kitokiu priimtinu būdu.

Aptardami nuotolinį mokymą(si) lydinčius patyrimus, emocinę savijautą sulaukėme ne tik spalvinės raiškos piešiniuose, bet ir fraktalų, geometrinių figūrų, keramikos dirbinių, riešinių, kūrybingų tekstų bei eilių! Spalvų gausa vyravo ir pasidalintose užduotyse, sukurtose naudojant padlet.com platformą.

Dėkojame rajono mokytojoms Kristinai Juknaitei-Bartninkei, Rasai Šukienei, Alinai Daukšienei, Loretai Mangarovienei, Laimai Radzevičienei, Audronei Gedvilienei, Virginijai Martyšienei, Daliai Lengvinaitei, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos direktoriaus pavaduotojai ugdymui Loretai Kaltauskienei, rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų būrelio pirmininkei Rimai Butkuvienei už netradicinę refleksiją. Neįprastai reflektuoti buvo pasiruošusi ir Švietimo centro metodininkė Nomeda Skliuderienė.

Garsusis Einšteinas yra pasakęs: „Jei idėja iš pirmo žvilgsnio neatrodo absurdiška, ji yra beviltiška“. Pradžioje vyravusios nedrąsios mintys apie kitokį pasitarimą patvirtino, kad mokytojams verta pakeisti įprastą ir dalykišką toną pasitarimų metu į galimybę pasidalinti vidinėmis įžvalgomis pasitelkiant turimą potencialą ir kūrybines galias.

Juk, kaip teigia žydų pedagogika – svarbu ugdyti turimas stiprybes. Būkime dėmesingi savo pačių ir artimiausių kolegų talentams, neatskleistiems klodams ir paskatinkime vieni kitus dalintis vidiniais turtais.

Kviečiame susipažinti su kolegių pristatytais patyrimais. Gal ir Jūs jautėtės panašiai?

 

Refleksija apie nuotolinį mokymą(si) per meninės raiškos formas (pdf)2020 05 21 10 28 32 Microsoft Edge