2019 12 22 14 10 31 2012 12 Matematikų Protų kovos Google nuotraukosPirmąkart Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje vykęs Klaipėdos rajono 6 – 9 klasių mokinių matematikos konkursas „Protų kovos“ būsimiems matematikanms tapo nelengvu išbandymu.

Net aštuonios komandos iš Gargždų „Vaivorykštės“, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijų, Endriejavo, Lapių, Gargždų „Kranto“, Kretingalės pagrindinių mokyklų bei „Minijos“ ir Klaipėdos „Verdenės“ progimnazijų siekė aukščiausio įvertinimo. Grupės, sugalvojusios originalius pavadinimus, tokius kaip: „Pitagorai“, „Matrica“, „TheBest“, „Jaunieji šauliai“, „Lapiukai“, „Pi“, „Kodėlčiukai“, „Matematikiečiai“, nenorėjo pasiduoti viena kitai nuo pat pirmojo turo, pavadinimu „Matavimai”. Kovos nenurimo ir kituose turuose, kuriuose reikėjo atsakyti į klausimus apie įvairius skaičiavimus, degtukų dėliojimą ir vaizdus. Karščiausiais mūšis kilo tarp „Pitagorų“ ir „Jaunųjų šaulių“ komandų. Prireikė net papildomo turo. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos grupės nariai įrodė, jog yra gudresni, ir užėmė trečiąją vietą. Juos aplenkė Klaipėdos „Verdenės” progimnazijos komanda „Matematikiečiai”, pakilusi į antrąją vietą. Jau nuo trečiojo turo pirmavusi komanda „Pi” iš Gargždų „Kranto” pagrindinės mokyklos neužleido savo pozicijos ir tapo konkurso nugalėtoja. „Įdomiai ir linksmai praleidome laiką, daug sužinojome ir dar daugiau dalykų reikėtų pasimokyti” - teigė prizininkai.
Vertinimo komisijai vadovavusios Klaipėdos universiteto doktorantė Marta Karaliutė ir Švietimo skyriaus vyr. specialistė Genovaitė Jurevičienė visoms komandoms įteikė padėkos raštus bei saldžias dovanėles, o nugalėtojai buvo apdovanoti ir diplomais.

VAIZDO REPORTAŽAS

Nuotraukos Gargždų „Vaivorykštės” gimnazijos mokytojo Gintauto Našlėno

Dalia Bendikienė, rajono matematikos metodinio būrelio pirmininkė