2019 10 01 16 34 36Įveikę naujųjų mokslo metų startą, rugsėjo 12 d. Klaipėdos rajono švietimo įstaigų mokytojai ir vadovai rinkosi į jau tradicija tapusią įvadinę metodinę sesiją, kuri vyko Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje. Kiekviena pradžia vis kitokia: kitaip įtraukianti, kitaip intriguojanti, kitaip reali. Bet kiekvienos pradžios tikslas – kaip dirbti, kad mokymas ir mokymasis būtų prasmingas ir kiekvienam neštų sėkmę. Metodinės sesijos įžanga – motyvacinė paskaita „Personalo ir asmeninė motyvacija“. Lektorius – Paulius Kovas, vadybos ir derybų konsultantas, knygos „Gyvenimas audroje“ autorius, Tūkstantmečio odisėjos „Vienas vardas Lietuva“ idėjos bendraautorius ir projekto vykdytojas, jachtos „Ambersail“ kapitonas. Sesijoje dalyvavo visi Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos vyriausieji specialistai. Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius pasveikino metodinės sesijos dalyvius ir paminėjo, kad darbas švietimo sistemoje savotiškas „gyvenimas audroje“.

3 val. paskaita prabėgo nepastebimai. „Svarbiausia turėti gerą idėją, kuriai sukurti tikslą, suplanuoti žingsnius, kaip bus tikslo siekiama, ir dirbti vieningai – petys petin!“ Savo veiklos pavyzdžiais P. Kovas susirinkusiai auditorijai įrodė, kaip svarbu nepasimesti sunkumuose – visos problemos išsprendžiamos, jeigu jos sprendžiamos. Tik pirmiausiai reikia suvaldyti baimę ar nepasitikėjimą, priimti ryžtingą sprendimą ir jį įvykdyti. Bijoma, kai kolektyve nėra pasitikėjimo. Empatija bet kokiame kolektyve stiprina pasitikėjimą ir suteikia įkvėpimą. O ką padaryti su savimi, kad nusiramintum? Paprasta ir elementaru – giliai įkvėpti. Bet ką darant reikia norėti ir atsipalaiduoti. Jeigu darbas daromas per prievartą – gerų rezultatų nėra ko tikėtis. Lektorius pabrėžė, kokia svarbi savanorystė bet kokioje veikloje. Kiekvienas savanoris turi savo galingą vidinę varomąją jėgą ir yra itin vertingas žmogus kiekvienoje veikloje. Laive kapitonas – pirmas žmogus po Dievo, nes jis atsako už savo įgulos narių gyvybes. Kiekvienas mokyklos vadovas – kapitonas savo mokykloje, kiekvienas mokytojas – kapitonas savo pamokoje, nes jie atsako už mokinių gyvenimą ir ateitį. Iniciatyva, noras nustebinti, kūrybiškumas nekainuoja nieko, bet yra neįkainojami kiekvienoje komandoje. Stipri bendruomenė yra ta, kurioje nebijome kelti „audros burių“, kai reikia pagalbos.

Įtaigi ir metaforiška paskaita paveikė kiekvieno emocijas – kam prabėgo kūnu šiurpuliukais, kam ir ašarą išspaudė. Kokia jėga yra žmonių vienybė ir kiek daug gali kiekvienas, kuris jaučiasi neatskiriama bendruomenės dalimi!

Po motyvacinės paskaitos kapitonas P. Kovas įteikė savo knygas „Gyvenimas audroje“ su autografais Švietimo centro nominuotiems dešimtmečio aktyviausiai besimokantiems ir skleidžiantiems savo patirtį Klaipėdos rajono mokytojoms: Dianai Jarutienei, Rimai Butkuvienei, Ingridai Jančauskienei, Astai Vaišnoraitei, Daliai Bendikienei ir Danutei Elenai Raudienei.

Po bendros sesijos mokytojai, kartu su metodinę veiklą kordinuojančiais švietimo centro metodininkais ir kuruojančiais Švietimo skyriaus specialistais, rinkosi į rajono dalykų mokytojų metodinių būrelių pasitarimus, kur aptarė praėjusių metų veiklas ir numatė metodinės veiklos gaires 2019–2020 m. m.

VAIZDO ALBUMAS