Gargždų ..Vaivorykštės" gimnazijos If klasės mokiniai birželio 12-16 dienomis vyko į edukacinę išvyką per Lenkiją į Čekiją. Čekijoje pažintinė kelionė prasidėjo žygiu pėsčiomis nesudėtinga trasa Prachovo uolomis, smiltainio uolų labirintais, kuriuos gamta sukūrė per daugybę amžių. Stebint aplinką mokiniams kilo klausimų, kaip ten augantys medžiai gali išgyventi, kai atrodo, kad nėra dirvožemio. Tokioje netradicinėje mokymosi aplinkoje buvo kalbama apie šios vietovės ekosistemą, augalus ir jų augimo ypatumus. Daug įdomių, net paslaptingų dalykų apie Čekijos istoriją mokiniai sužinojo apsilankę Čekų Rojaus simboliu laikomu Troskų pilies griuvėsiuose. Krkonošės nacionaliniame parke ,,eidami" medžių viršūnėmis (pakilo į 45 m aukščio bokštą) stebėjo kerinčio grožio vietovės panoramą.

Kitą dieną pažintis su gamta tęsėsi Dvūr Kralovės miestelio zoologijos sode, užimančiame net 72 ha teritoriją. Jame daugiau kaip dviems tūkstančiams gyvūnų sukurtos artimos jų gyvenimui laukinėje gamtoje sąlygos. Mokiniai važiuodami safario autobusu grožėjosi laisvai besiganančiais gūvūnais: antilopėmis ir zebrais, vaikščiodami zoologijos sode stebėjo žirafas, dramblius, gepardus, begemotus, beždžiones ir užrašuose fiksavo stenduose nurodytus jų tikruosius biomus, kuriuos vėliau lygino su vidutinio klimato biomu. Drėgnojo atogrąžų miško ir savanos paviljone domėjosi paukščių rūšių ypatumais, vandens pasaulio ekspozicijoje susipažino su upių, ežerų ir jūrų gyvūnija.

Po pietų keliauninkai vyko į kalnų kurortą Pecą prie Snežkos. Keldamiesi keltuvu mokiniai matė, kaip keičiasi augalų aukštis, rūšys ir jų tankis, gėrėdamiesi Sudetų kalnų apylinkėmis žygiavo pėsčiomis (~ 3 val.) iš aukščiausios Čekijos kalnų viršukalnės Snežkos (1602 m) atgal į miestelį. Emocijų ir jų išraiškų buvo įvairiausių, nes daugeliui tai pirmas tokio sudėtingumo žygis – lyg puiki kūno kultūros pamoka, tik kitaip. Šio žygio metu buvo galimybė pažinti ne tik gamtą, bet ir save: ar gebama valdyti emocijas, užjausti ir rūpintis kitu, kurti ir palaikyti pozityvius santykius. Kaip tai sekėsi, gali atsakyti tik patys kelionės dalyviai.

Edukacinės išvykos ketvirtos dienos rytą keltuvu pakilę į Medvedino (1235 m) viršukalnę, dalis grupės toliau žygiavo kalnų takeliais iki Elbės upės ištakų, grožėjosi kalnų didybe, Elbės kriokliais, o kiti mėgavosi Špindlerūv Mlyno vandens pramogų parko paslaugomis.

Nors kelionė autobusu per Lenkiją visus labai išvargino, tačiau penkios išvykos dienos, kaip teigė daugelis, prabėgo greitai, labai smagiai ir prasmingai. Ugdytiniai ne tik mėgavosi kelionės malonumais, bet ir netradicinėje ugdymo aplinkoje atliko anglų kalbos (mokyt. I. Ulonienė ir V. Jurjonienė), rusų kalbos (mokyt. L. Vaitkienė ir A. Petrauskaitė), matematikos (D. Galeckienė), geografijos (B. Gudauskienė), lietuvių kalbos (mokyt. N. Valinčienė), biologijos (mokyt. J. Višinskienė), chemijos (mokyt. A. Vaišnoraitė), istorijos (mokyt. I. Jančauskienė) mokytojų paruoštas užduotis.

VAIZDO ALBUMAS

Jolita Višinskienė, Gargždų ..Vaivorykštės" gimnazijos If klasės vadovė