Šiemet gegužės 23 dieną buvo kviečiama dalyvauti pasaulinėje akcijoje ,,Pamoka lauke”. Oras puikus, gamta nuostabi, tad Gargždų ,,Vaivorykštės’ gimnazijos mokytojos: biologė Raimonda Mankevičienė, dailės mokytoja Joana Lukienė ir lituanistė Zofija Vaitkuvienė – pakvietė savo mokinius pakeisti ugdymosi erdę – išeiti į lauką! Mokantis lauke, kaip teigia akcijos sumanytojai, stiprinama sveikata, yra skatinama labiau įsitraukti į mokymosi procesą, atkreipiamas dėmesys į taip reikalingą ryšį su gamta. Be to, pamokos lauke gali suteikti ir gyvenime būtinų įgūdžių: ugdytis pastabumą, vertinti bei puoselėti tai, kas sukurta kitų, gebėti dirbti komandoje, kūrybiškai pritaikyti žinias.

Štai biologijos pamokoje gimnazistai natūraliai susipažino su augalais, neturinčiais vandens ir rėtinių indų, sporiniais induočiais, pušūnais ir magnolijūnais. Dirbdami komandose, atliko diferencijuotas užduotis, žinoma, buvo naudojamasi ir šiuolaikiškomis priemonėmis, o veiklos rezultatas – sukurtas koliažas. Kai kurie mokiniai nustebo, jog pušys turi vyriškus kankorėžius, kuriuos pajudinus pradeda byrėti žiedadulkės, vėjas jas nuneša ant moteriškų mažų kankorėžiukų - subręsta sėklos.

Dailės pamokoje ,,Kompozicijos išraiškos priemonės“ mokiniai žaidė orientacinį žaidimą – ,,Vaivorykštės“ kieme ieškojo objekto, pavaizduoto fotografijoje. Užduoties tinkamas įveikimas, greitas ar lėtesnis jos atlikimas sukėlė džiaugsmingų emocijų, o asmenukės tai įamžino. Mokytoja jau svarsto – galbūt jos taps priemone kitai pamokai lauke?..

Na, o per lietuvių kalbos ir literatūros pamoką trečiokai gimnazistai apibendrino temą ,,Gamtos svarba V.Mykolaičio-Putino romane ,,Altorių šešėly“. Mokiniai gimnazijos aplinkoje ieškojo nurodytų gamtinių objektų, kurie gali turėti simbolinę reikšmę, skaitė erdvei tinkamų ne tik Putino, bet ir kitų žinomų autorių tekstų ir stebėjo, analizavo gamtos įtaką sau. Gimnazistų veiklos įsivertinimas – sukurti pasirinktos formos tekstą apie gamtos svarbą.
Pamokų refleksija leidžia suprasti, kad gimnazistai geba aktyviai mokytis ir lauke.

Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos mokytojos Zofija Vaitkuvienė, Raimonda Mankevičienė, Joana Lukienė

Nuotraukos mokinių

VAIZDO ALBUMAS