Turėti svajonių – nieko nekainuoja, tačiau jas įgyvendinti reikia turėti drąsos, pasitikėjimo savimi ir žinių.

Balandžio 5 dieną Gargždų „Vaivorykštės” gimnazijos mokinės Erika Jakovlevaitė, Laura Bundulaitė, Eva Vismantaitė ir Ugnė Šimulytė Kaune buvo apdovanotos VšĮ Studijų Ekspertų pažymėjimais, liudijančiais, kad merginos sėkmingai baigė „Siek Svajonės” oratorystės mokymus ir atliko viešojo kalbėjimo praktiką. Programa „Siek Svajonės!” truko 6 mėnesius (20 akademinių valandų). Programoje dalyvavo mokiniai iš Kauno, Kėdainių, Lazdijų, Prienų, Klaipėdos, Elektrėnų, Panevėžio, Rokiškio ir kitų miestų mokyklų. Už atsakingai vykdytas veiklas, pasiektus puikius rezultatus „Vaivorykštės” gimnazijos mokinėms skirta I vieta ir piniginis prizas - laisvalaikio dovanų kuponas.

Programos įgyvendinimas suskirstytas į 3 etapus. Pirmajame etape programoje dalyvaujantiems jaunuoliams buvo rengiami motyvacijos, viešojo kalbėjimo ir derybų mokymai. Tai intensyvūs teoriniai – praktiniai patyriminiai užsiėmimai, kurių metu patyrę lektoriai pasakojo, kaip ugdyti pasitikėjimą savimi ir nugalėti auditorijos baimę.

Mokymų metu atkreiptas dėmesys į viešojo kalbėjimo komponentus: streso valdymą, kūno kalbą, kontakto su auditorija užmezgimą ir ryšio palaikymą, tinkamų ir netinkamų žodžių vartojimą, kalbančiojo energiją, balso toną. Mokiniai šiuos komponentus analizavo atlikdami praktines – vaidybines užduotis, klausėsi specialistų pastebėjimų ir patarimų.

Platformos Fox.lt koordinatorės supažindino dalyvius su praktiniais – metodiniais programos pristatymo aspektais.

Išklausius mokymų prasidėjo antrasis programos etapas. Tai įgytų teorinių žinių taikymo praktikoje etapas. Sakoma, jog teorinės žinios, nepritaikytos praktikoje, greitai užsimiršta, todėl siekiant įtvirtinti mokymuose įgytus įgūdžius visiems jaunuoliams buvo skirta užduotis – parengti pranešimą apie platformą ir jį viešai pristatyti savo ir kitose mokyklose. Gavusios užduotį „Vaivorykštės” gimnazistės entuziastingai ėmėsi šio darbo. Pristatymus surengė ne tik savo gimnazijoje, bet ir drąsiai ėmėsi iššūkio – vykti į kitas mokyklas. Pranešimai pristatyti Palangos Senojoje gimnazijoje, Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje, Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykloje.

Trečiajame programos etape Kaune vėl turėjome galimybę susitikti su programos organizatoriais ir dalyviais, įsivertinti pasiektus rezultatus, pasidalinti įgyta patirtimi.

Džiugu, kad pasibaigus programai mokinės teigė įgijusios daugiau drąsos, pasitikėjimo savimi, gerų emocijų. Pasak merginų, ši nauja patirtis joms labai naudinga, nes gebėjimas aiškiai ir drąsiai kalbėti auditorijai joms tampa vis aktualesnis ir besimokant gimnazijoje.
Dėkojame gimnazijos mokinės Erikos Jakovlevaitės tėčiui už emocinį palaikymą ir suteiktą materialinę pagalbą dalyvaujant šioje programoje.

Rosita Jankauskaitė, „Vaivorykštės“ gimnazijos socialinė pedagogė metodininkė

VAIZDO ALBUMAS