Klaipėdos universiteto humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto pedagogikos katedra jau šeštus metus organizuoja mokinių mokslinę konferenciją „Tolerantiška mokykla- saugi visuomenė“ į kurią buvo pakviesti ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos atstovai. Gimnaziją konferencijoje atstovavo 8 kl. mokinės Monika Šaulytė, Greta Saulevyčiūtė ir Austėja Norvaišaitė, bei socialinė pedagogė Laima Rėbždienė ir psichologė Aneta Žukauskienė. Šiai konferencijai merginos paruošė ir pristatė pranešimą tema „Ar žodžiai žeidžia? Emocinio, psichologinio smurto artimiausioje aplinkoje atspalviai.“

Kaip žinia, šiuolaikinėje visuomenėje ši tema yra ypač aktuali, skaudi ir dažnai vengiama. tačiau faktas akivaizdus –emocinį/psichologinį smurtą galima patirti visur ir pačiomis įvairiausiomis formomis. Mergaitės savo pranešime pateikė ne tik teorinių žinių, tačiau ir gimnazijoje atliktos mokinių apie patiriamą emocinį/psichologinį smurtą apklausos rezultatus. Tyrimo metu pastebėta, kad vaikai, kurie nepatiria emocinio smurto yra labiau linkę padėti kitiems, sugalvoja daugiau būdų, kaip sumažinti smurto kiekį visuomenėje. Taip pat pastebėta, kad emocinis smurtas apsunkina mokinių gyvenimus, jie nebejaučia motyvacijos, nepasitiki savimi. Dažniausia emocinio smurto forma: kritikavimas, kai tam nėra realios priežasties.

Gimnazijos merginų komanda facebook paskyroje sulaukė pastebėjimų ir pagyrimų už labai „gyvą“ ir įdomų konferencijos pranešimo pristatymą. Už dalyvavimą konferencijoje buvo įteikti padėkos raštai ir dovanėlės.

Parengė metodininkė. soc. pedagogė Laima Rėbždienė