Daug smagiau padovanoti kitam šypseną, nei sukelti skausmą ar liūdesį. Nebūkime pikti, šypsokimės ir pasaulis nušvis ryškiomis spalvomis. Ten, kur šypsomės vieni kitiems, vietos patyčioms nėra.

Viena iš didžiausių šių laikų problemų- patyčios. Tai paauglių gyvenimo kasdienybė. Daugeliui moksleivių atrodo, jog tai įprasta, normalu ir jie to nesureikšmina. Tačiau tiems, iš kurių šaiposi gyvenimas tampa nepakenčiamas. Patyčios paprastai vyksta tuomet, kai yra stebėtojų būrys. Būtent patyčias stebinčių žmonių elgesys lemia, ar patyčios bus sustabdytos, ar atvirkščiai- paskatintos toliau tęstis.

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos bendruomenė kasmet dalyvauja Vaikų linijos organizuojamojoje „Savaitė be patyčių“ akcijoje, tačiau šiais metais, remiantis vaikų linijos rekomendacijomis, nuspręsta kovo mėnesį paskelbti „Sąmoningumo mėnuo“. Pagrindinis mūsų gimnazijoje šio renginio tikslas - ugdyti pozityvius vaikų bendravimo ir problemų sprendimo gebėjimus, užkirsti kelią patyčioms, skatinti pagarbius ir draugiškus vaikų tarpusavio, vaikų bei suaugusiųjų santykius. Veiklos buvo vykdomos pertraukų ir klasių valandėlių metu. Užsiėmimų metu mokiniai aptarė “Gero bendravimo taisykles”, mokėsi pažinti savo emocijas ir kaip jas teisingai išreikšti. Per vaidinimą ir žaidimus stengėsi pažinti tikrąsias patyčių pasekmes, patyčių dalyvių vaidmenis ir pagalbos būdus. Taip pat, patiems mažiausiems gimnazijos bendruomenės nariams skaitytos su patyčių situacijomis susijusios terapinės pasakos, atlikta filmukų peržiūra ir aptarimas. Kovo 21d. gimnazijos bendruomenės nariai vieningai paminėjo Dauno sindromo dieną prisijungdami prie skirtingų kojinių akcijos. Buvo džiugu matyti, kad mūsų bendruomenės nariai nėra abejingi ir pasipuošė skirtingomis, žaismingomis kojinėmis. Tikimės, jog mūsų bendruomenė išliks sąmoninga ne tik vieną mėnesį, tačiau visada ir visur. Nes juk kiekvienas iš mūsų galime tapti tuo pokyčiu, kuris stabdo patyčias ir kuria saugią, draugišką aplinką mums visiems!

Laima Rėbždienė, soc. pedagogė metodininkė

VAIZDO ALBUMAS