Kovo trečią antradienį Gargždų „Vaivorykštės” gimnazijoje jau šeštą kartą vyko respublikinė matematikos kūrybinių – projektinių darbų konferencija „Matematika už lango”. Pranešimus skaitė Klaipėdos Hermano Zudermano, VŠĮ „Vaivorykštės tako“, Veiviržėnų Jurgio Šaulio, Plungės rajono Kulių gimnazijų, „Kranto”, Kretingalės pagrindinių mokyklų mokiniai. Įdomiausiais ir naudingiausiais darbais pripažinti Eidenio Kasperavičaus programėlė ,,GVG tvarkaraštis”, „Laiko tėkmės samprata“ (III kl. mokiniai Gytis Kalvis ir Karolis Stonkus) iš „Vaivorykštės” gimnazijos, „Parabolės mumyse ir aplink mus“ iš Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos (II kl. mokiniai Dovydas Dvarionas ir Marijus Kučinskis).

Nuspręsta, jog aktualiausi projektai - ,,Kretingalė. Klaipėdos gatvės užterštumas“ (Kretingalės pagrindinės mokyklos I-II klasės mokiniai) bei „Lietuvos miestelių herbai per matematikos prizmę“ (Plungės rajono Kulių gimnazija, II kl. mokinė Henrika Norkeliūnaitė). Įtraukiantį pranešimą „Planetos“ iš Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos skaitė III klasės mokinės Alvadorija Mažeikytė ir Austėja Vitkauskaitė. Kiti darbai taip pat turėjo savų privalumų, kurie mokė vertinti aplinką, kurti įtraukiančias viešąsias kalbas, būti originaliais oratoriais.

Konferencijoje svečiavosi Klaipėdos universiteto lektorė doktorantė Marta Karaliutė, kuri pasidžiaugė mokinių darbais ir paskatino mokytis ne vien teorijos, bet ir praktiškai ją pritaikyti gyvenime. Klaipėdos rajono švietimo skyriaus vyriausioji specialistė pranešėjams įteikė padėkos raštus ir saldžias dovanėlės.


Daugiau sužinoję ir išbandę save, pasisėmę naujų idėjų kitiems metams, išsikirstėme.

Dalia Bendikienė, Matematikos mokytoja metodininkė

Fotografavo vyr.mokytojas Gintautas Našlėnas - VAIZDO ALBUMAS