Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos III klasės A1 srauto mokinių (mokytoja Rasa Rusteikienė) lietuvių kalbos ir literatūros projekto ,,METŲ“ IŠMINTIS“ aprašymas:
Dirbdama gimnazijoje su vyresniųjų klasių mokiniais skatinu bent kartą metuose paruošti literatūros projektą, kurio temą pasiūlau, tačiau gimnazistams palieku laisvę interpretuoti. Taip mokiniai skatinami ne tik ,,sausai“ pažinti, suprasti ir išmokti medžiagą, ne tik rašinius mokosi kurti, bet ir įsitraukia į praktinę kūrybinę veiklą, patiria atradimo ir kūrybingumo skleidimosi džiaugsmą, ugdosi gebėjimą viešai pristatyti atliktus projektus. Dalinuosi originaliais šių metų gimnazistų darbais, tikėdamasi, kad toks tolimas rašytojas kaip Kristijonas Donelaitis gali priartėti prie jauno, šiuolaikinėse technologijose skendinčio, žmogaus.


Visi 25 srauto mokiniai projektus atliko, o labiausiai esu dėkinga talentingam ir gabiam gimnazistui Eideniui Kasperavičiui, kuris sukūrė internetinę svetainę, skirtą K. Donelaičio išminties lobynui. Kūrybingai atliktu šio mokinio darbu gali pasinaudoti ir mokytojai, ir mokiniai, ir abiturientai, ruošdamiesi literatūros VB egzaminui. Eidenis savo svetainėje patalpino ir kitų savo draugų atliktus projektus. Tikiu, kad bus naudinga. Baigdama dar noriu pasidalinti gražiausia emocija, kuomet šių literatūros projektų pristatymo pamokose merginos Indrė ir Modesta kūrybingai pristatydamos ,,išmintingą“ būrų mitybą, vaišino pagrindiniu viežlybojo būro patiekalu – namine duona ir lašiniais.
Nuoroda https://eidenisk.github.io/metai/

Mokytoja Rasa Rusteikienė