Gargždų „Minijos“ progimnazijos šeštokai bei septintokai per geografijos ir istorijos pamokas kūrė modelius, kurie padėjo įsigilinti į analizuojamas temas. Mokiniai dirbo porose, nedidelėse grupėse arba individualiai. Darbų gausa ir įvairove stebino visą mokyklos bendruomenę. Šie projektiniai darbai ne tik prisidėjo prie platesnio socialinių mokslo suvokimo, bet ir ugdė bendradarbiavimą bei tarpusavio pagalbą.


Geografijos pamokose mokiniai kūrė:
- upės slėnio maketą, kuriame turėjo pavaizduoti konkrečias nurodytas upės dalis. Per pristatymą mokiniai ne tik rodė padarytą darbą, bet ir aiškino vandens veiklos kuriamąjį bei ardomąjį poveikį, upės panaudojimo galimybes;
- ugnikalnio maketą, kuriame turėjo būti pavaizduotos pagrindinės sudedamosios dalys. Pristatymo metu buvo pateikiama ir ugnikalnių daroma žala, ir teikiama nauda. Kai kurių mokinių maketai buvo pritaikyti demonstruoti ugnikalnio išsiveržimą.
Geografijos mokytoja Angelė Pakamorienė
Per istorijos pamokas šeštokai maketavo
- viduramžių pilis. Europos ir Lietuvos viduramžių istorija neatskiriama nuo pilių. Jos tapdavo priežastimi įsikurti miestams, visais laikais būdavo žmonių traukos centras, kuriame vyko intensyvus ir savitas gyvenimas. Medinės, mūrinės ar akmeninės pilys padėjo kurtis savitai viduramžių gyvensenai, kultūrai, virė įnirtinas politinis karalių arba kunigaikščių gyvenimas. Iki šių dienų keliaudami po Lietuvą galite aplankyti 6 išlikusias Viduramžių istoriją menančias pilis Lietuvoje: Aukštutinė pilis (Vilniaus Gedimino pilis), Trakų pusiasalio ir Trakų salos pilys, Kauno pilis, Klaipėdos (Memelio) pilis ir Medininkų pilis.
Istorijos mokytoja Gintarė Januškienė

Šiuo metu mokinių projektiniai darbai eksponuojami Švietimo centre. Kviečiame apsilankyti.

VAIZDO ALBUMAS