Šiandien Drevernos kultūros namuose vyko Švietimo centro etnokultūrinio projekto „Etninių simbolių raktas kartų ryšiui“, skirto rajono mokyklų pedagogų etnokultūrinių kompetencijų ugdymui, gerosios patirties sklaidos renginys – mini konferencija „Etninių simbolių temos įvairių dalykų pamokose“. Etniniai simboliai – tema, suteikianti laisvės interpretuojant iš pažiūros konkrečius protėvių naudotus ženklus, kviečianti ne tik pažinti praeitį, bet ir formuoti savą požiūrį į ją, per pajautimą ir susitapatinimą kurti vienovę su praeitimi ir harmoniją su supančiu pasauliu.

Dėkojame mokytojams, kurie organizuodami etnokultūrines veiklas mokinius priartino prie savo šaknų. Jiems šiandien dovanojome dailininkių Rasos ir Dalios Bieliūnaičių sudarytą knygelę „Baltų raštai“, kuri, tikimės, padės mokantis senųjų ženklų kaip jaukus ir estetiškas informacijos šaltinis.

Renginyje dalyvavusi Švietimo skyriaus vyr. specialistė Irena Barbšienė pastebėjo, kad organizuojant bet kokią veiklą svarbus darnus bendradarbiavimas, tarimasis. Tokio Švietimo skyriaus ir Švietimo centro bendradarbiavimo dėka įvyksta daug prasmingų renginių. Nuoširdžios ir profesionalios pagalbos organizuojant šios dienos mini konferenciją ir kūrybines dirbtuves sulaukėme iš Priekulės kultūros centro Drevernos skyriaus, Drevernos mokyklos-darželio ir Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro darbuotojų. Visam projektui dalinį finansavimą skyrė Klaipėdos rajono savivaldybė pagal Etninės kultūros plėtros programą. Tai mokytojams suteikė galimybę dalyvauti tekstilininkės, amatininkų gildijos „Krikragaa“ narės Kristinos Šorienės vedamose kūrybinėse dirbtuvėse.

Renginys baigėsi, mokytojai įžvalgomis ir patirtimi pasidalino, bendrystės jausmą kuriančiose veiklose dalyvavo, tačiau projekto tąsa – mokinių kūrybiniai darbai etninių simbolių tema – bus matoma artimiausiu metu Švietimo centro erdvėse.

 

PRANEŠIMAI

Didžiausia piešinių mozaika

https://www.youtube.com/watch?v=0X1mDxMjHv8

https://www.youtube.com/watch?v=jCZpWhAZ5WU