Gegužės 11 d. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje vyko XV-asis vaikų ir jaunimo muzikos festivalis „Garsų vaivorykštė“. Festivalio tikslas – formuoti vaikų tautinės ir etninės muzikos pagrindus. Renginį organizavo gimnazijos mokytojos Laima Rimkienė, Jūratė Surblienė ir Anželina Papievienė.  Šiai metais dalyvavo 11 kolektyvų iš įvairių Klaipėdos rajono ir miesto įstaigų. Programą sudarė ne tik dainos ir šokiai, bet būta ir pasakojimų žemaičių tarme.

Ilgamečiai festivalio svečiai, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokykla, atsivežusi tautinių instrumentų ansamblį „Subatėlė“ (vadovai L. Tumanovienė, A. Tumanovas) ir vokalo grupę „Subatėlė“ (vadovė D. Šiaučiukėnienė), pelnė du prizus: už profesionalią instrumentuotę ir bendruomeniškumą. Klaipėdos rajono Jurgio Šaulio gimnazijos vaikų šokio studija „Vija“ pelnė estetiškiausiųjų vardą, Gargždų muzikos mokyklos Veiviržėnų skyriaus folklorinis ansamblis „Veiviržėlė“ – kūrybiškiausiųjų, Klaipėdos rajono Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro vaikų etnomuzikavimo studija – žaismingiausiųjų, Gargždų „Minijos“ progimnazijos 4 klasės šokių kolektyvas – išradingiausiųjų, Klaipėdos rajono TAU vokalinis ansamblis „Atmintis“ – lyriškiausiųjų, Klaipėdos rajono TAU šokių kolektyvas „Skinija“ – elegantiškiausiųjų, Gargždų „Vaivorykštės“  gimnazijos šokių kolektyvas –  jaunatviškiausiųjų. Na, o pačių organizatorių vadovaujamas Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos tautinės muzikos ansamblis pelnė tautiškiausiųjų nominaciją. Festivalio programą žemaičių tarme pagyvino Gargždų „Minijos“ progimnazijos 2 klasės pasakoriai – jie pelnė meniškiausiųjų titulą.

Nuolatiniai festivalio dalyviai jau įpratę kiekvieną pavasarį susitikti su bendraminčiais, ne tik kitiems pristatyti savo parengtą programą, bet ir sudainuoti bendrą dainą ar suktis kartu su visais bendruose rateliuose. Tad linkime organizatoriams sveikatos, entuziazmo, įkvėpimo ir idėjų bei tikimės, kad jie mus visus ir kitais metais pakvies į mūsų visų bendrą festivalį „Garsų vaivorykštė“.

VAIZDO REPORTAŽAS ČIA