Vakar švietimo centre vyko dvi paskaitos „Mitologinės lietuvių ornamentikos paslaptys“, skirtos Klaipėdos r. senjorams ir pedagogams, integruojantiems etninę kultūrą. Lektorius – Vytautas Tumėnas, etnologas, menotyrininkas, istorikas, humanitarinių mokslų daktaras, Lietuvos istorijos instituto mokslo darbuotojas.

Lektorius analizavo etninių ženklų reikšmes neįprastais, rašytiniuose šaltiniuose retai aptinkamais, aspektais, kalbėjo apie amžiną etninės kultūros dilemą – kas svarbiau: autentiškumas ar kūrybiškumas. Anot lektoriaus, nėra nei vieno kultūros reiškinio, kuris būtų visiškai naujas, atskiras – viskas turi savo priešistorę, yra susiję ir persipynę. Tad nenuostabu, kad poreikis pažinti etninius simbolius, kurie figūruoja seniausiose pasaulio civilizacijose bei turi savo apraiškas ir mūsų kultūroje, siejamas su savojo identiteto atskleidimu, būties klausimais.

Esame pasaulio dalis. Ir tik pažinę simbolių giliausias prasmes suvoksime savo egzistavimo šioje žemėje svarbą...

Šios paskaitos – etninės kultūros plėtros projekto „Etninių simbolių raktas kartų ryšiui“ dalis. Jas finansavo Klaipėdos r. savivaldybė ir švietimo centras.