Kaip ir kiekvienais metais, kai gamta pasipuošia įspūdingomis spalvomis, sujuda kūrybingi ir smalsūs kūrėjai. Tad nenuostabu, kad vieną šiltą  gegužės penktadienio popietę Gargždų „Vaivorykštės" gimnazijoje vyko jaunųjų rūbų dizainerių konkursas-festivalis ,,Kitokia  mada". Susibūrusi neformali jaunimo  grupė  įgyvendino projektą „30 metų madingi“, skirtą „Vaivorykštės“ gimnazijos 30-mečiui. Renginys mūsų mieste vyko septintą kartą, jo organizavimu rūpinosi gimnazijos dailės mokytojai Joana Lukienė, Rita Batečko, Gintautas Našlėnas. Jis finansuojamas pagal Klaipėdos rajono savivaldybės jaunimo veiklos  projektų finansavimą- ačiū parėmusiai Klaipėdos rajono savivaldybei. Organizatoriai dėkoja visiems, palaikiusiems jų iniciatyvą ir padėjusiems organizuoti renginį.

Kadangi konkursas-festivalis jau tapo tradicinis, kiekvienais metais siekiama, kad augtų kolekcijų lygis ir daugėtų dalyvių iš skirtingų Lietuvos regionų. Šiais metais į gimnaziją iš Lietuvos miestų suvažiavo jaunieji dizaineriai, jų vadovai - sulaukta  25 kolektyvų  ( apie 250 jaunuolių) iš Klaipėdos, Plungės,Tauragės, Žadvainių, Endriejavo, Radviliškio, Šakių ir Kretingalės. Kūrėjai patys demonstravo savo sumodeliuotus,  siūtus rūbus. Kelias valandas trukęs pasiruošimas, po kurio moksleiviai apsiprato su scena, nenuvylė. Jaunieji dizaineriai pakerėjo žiūrovų širdis, prikaustė dėmesį laikysena, savo šypsenomis, ir, žinoma, savo kurtų darbų originalumu. Kūrybingiausi modeliai buvo įvertinti kompetentingos komisijos bei apdovanoti prizais. Visi jaunieji dizaineriai apdovanoti įvairiomis nominacijomis , o labiausiai žiuri nustebino Plungės „Ryto” pagrindinės  mokyklos kolekcija ,,ALL THAT JAZZ“.  Išskirtinė kolekcija –  „HABITUS”, kurios dizainerė 10 klasės mokinė Kristina Petkutė iš Klaipėdos Euduardo Balsio menų gimnazijos, o Radviliškio ,,Lizdeikos” gimnazijos mokinių  kolekcijai „INTERPRETACIJA – tautinis kostiumas 2018” skirta 3 vieta.

Už tautinių elementų panaudojimą 1 vieta skirta kolekcijai ,,Marių rankšluostėlis” (Gargždų ,,Vaivorykštės” gimnazija), 2 vieta – kolekcijai  ,,ETNO KLOSTĖS” (Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija), III vieta –  kolekcija „DIEVŲ MIŠKAS” – dizainerė Laura Jurkaitytė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos abiturientė.

Konkursas-festivalis ,,Kitokia  mada" – mados, garso ir šviesos  šventė, miesto ir mokyklų pristatymas,  kuriame turiningai praleidome laisvalaikį. Mokiniams buvo sudarytos sąlygos ugdyti projektinio darbo, bendradarbiavimo ir bendravimo, darbo grupėse, kūrybinius įgūdžius, lavinti meninę intuiciją ir vaizduotę, susipažinti, susidomėti rūbų dizainerio, siuvėjo, sukirpėjo, visažisto ir kt. profesijomis. Pagaliau – parodyti save, pažiūrėti į kitus.

Emilija Ilginytė, gimnazijos informacijos sklaidos klubo narė
Nuotraukos Gintauto Našlėno