Gargždų „Vaivorykštės” gimnazijoje įvyko  ilgai lauktas renginio „Mes Lietuvos patriotai”superfinalas! Kovo 9 dieną trys jungtinės komandos, jų sirgaliai įrodinėjo, kurie yra sukaupę daugiausia žinių apie Lietuvą, kurių reakcija greičiausia, kurie kūrybiški ir įžvalgūs, kurie patriotiškiausi.

Geltonųjų komandai atstovavo šeši pirmų gimnazijos klasių mokiniai ir didžiulis būrys sirgalių, negailėjusių plojimų ir palaikiusių savuosius.  Žaliųjų komanda – tai šeši antrų klasių gimnazistai ir jų būrys sirgalių, ,,ginkluotų“ dūdomis, būgnais. O raudonųjų komandą sudarė šeši trečių klasių gimnazistai su savo garsiausiai rėkiančiais sirgaliais. Žinoma, šalia buvo ir klasės vadovės, tikinčios savo mokinių sėkme.

Žaidimas prasidėjo vedėjų Baltutytės Dominykos ir Jarutytės Julijos atliekama daina, komandų prisistatymu, gimnazijos direktorės Irenos Pintverytės sveikinimu ir žaidimo, ir Kovo 11-osios proga, kvietimu dalyvauti eitynėse ir gimtajame mieste išskleisti 250 m Valstybės vėliavą.  Paskui finalo dalyviai turėjo įveikti  šešis užduočių etapus.        

Pirmasis etapas „Rikiuotė”: komandoms reikėjo chronologine tvarka išdėstyti įvykius. Labiausiai sekėsi raudonųjų komandai. Antra užduotis - „Šarados” – šįkart pati sunkiausia, nes žaidėjai turėjo žiūrėdami aktoriaus G.Savicko elgesį (kūno kalbą)  atspėti dainos pavadinimą.  Trečia užduotis skirta sirgaliams: išrinkti 6 sirgaliai, kurie turėjo parodyti ne  mąstymo įgūdžius, o fizinį pasirengimą, nes įsilipę į maišą turėjo nušuoliuoti tam tikrą atstumą. Ketvirtasis etapas - namų darbai. Smagu, kad gimnazistai kūrybingi ir sumanūs – ir repavo, ir šoko, ir gražiai muzikavo. Komisijai – pavaduotojai Danutei Mockienei, etikos mokytojai Ilmai Agajan, prezidentui Mariui Bertuliui – tikrai nelengva buvo išdalinti taškus. Nemažai siurprizų buvo penktame etape, nes išgirdus klausimą-užuominą reikėjo atspėti, koks daiktas yra dėžėje. Na, o  šeštoji užduotis, kaip sakė žaidimo organizatorė istorijos mokytoja Vidutė Petrauskienė, tikrino komandų kapitonų bendrąjį išprusimą.  Reikėjo atsakyti į klausimus ir pelnyti savo komandai arba 1, arba 2, arba 3 taškus.  Žaliųjų komanda išplėšė pergalę, tačiau reikia paminėti, kad kova buvo apylygė.    Sveikiname - Vaivorykštės“ gimnazijoje žaidimą Mes Lietuvos patriotai“ laimėjo IIa ir IIf klasių komanda!

Julija Reimontaitė, Vaivorykštės“ informacijos sklaidos klubo narė
Nuotraukos Gintauto Našlėno