2018 vasario 20 d. Klaipėdos r. Švietimo centre vyko metodinė diena „Logopedinės pagalbos organizavimas ir pagalba mikčiojančiam vaikui“. Ši tema ypač aktuali, nes pastaruoju metu praktikoje stebima tendencija, kad mikčiojančių vaikų vis daugėja. Dažnai logopedai patiria iššūkių, organizuojant logopedinės pagalbos procesą, siekiant suteikti pagalbą mikčiojančiam vaikui, siekiant sušvelninti ar įveikti mikčiojimą.

Metodinės dienos metu savo patirtimi su rajono logopedais ir specialiaisiais pedagogais dalijosi Slengių mokyklos-daugiafunkcinio centro logopedė  Rita Kantanavičiūtė. Ji turi 10 –ies metų logopedo darbo patirtį su įvairaus amžiaus mikčiojančiais asmenimis. Ši specialistė dirba mokslinį darbą Šiaulių universitete, specialiosios pedagogikos katedroje, prisideda prie logopedų rengimo Lietuvoje, yra edukologijos krypties doktorantė. Jos mokslinių interesų sritis - interprofesinė pagalba mikčiojančiam vaikui ir jo šeimai.

Metodinės diena suteikė puikią progą specialistams pasidalinti įvairia patirtimi dirbant su mikčiojančiais vaikais, aptarti pagrindinius mikčiojimo įvertinimo aspektus, remiantis multidimensiniu mikčiojimo modeliu, buvo diskutuojama apie mikčiojimo metodų tikslingą parinkimą logopedinių pratybų metu.

Diana Jarutienė, Specialiųjų pedagogų, logopedų metodinio būrelio pirmininkė, Gargždų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ logopedė metodininkė