Gargždų „Vaivorykštės” gmnazistai kartu su „Minijos” progimnazijos mokiniais sausio pabaigoje lankėsi Vilniuje, Lietuvos parodų rūmuose LITEXPO, kur vyko tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda ADVENTUR 2018. Pati paroda pradėta rengti 2013 metais, tapo didžiausiu specializuotu tarptautiniu turizmo renginiu Baltijos šalyse. Per 5-erius metus parodos dalyvių skaičius išaugo 150 proc., lankytojų skaičius – daugiau negu 80 proc., o dalyvaujančių šalių skaičius išaugo daugiau kaip du kartus. ADVENTUR išsiskiria unikalia renginių programa ir savo interaktyvumu – čia jungiasi turizmo verlas ir pramogos, numatomos naujos  gairės, skatinamas tarptautinis bendradarbiavimas ir turizmo paslaugų populiarinimas.

Moksleiviai galėjo aplankyti ne tik pačią parodą, bet ir sudalyvauti geografinių žinių konkurse „Keliauk kitaip”. Konkursą parengė Lietuvos geografijos mokytojų asociaciacijos tarybos nariai (LGMA). Šis renginys vyksta treti metai, į jį kaskart susirenka vis daugiau moksleivių. Šiemet konkurse dalyvavo iš viso 841 mokinys iš 100 Lietuvos mokyklų. Mokiniai atvyko iš 34 Lietuvos savivaldybių. Konkurso  laimėtojai gavo po atminimo medalį, vertingų dovanų bei kelionę, kurią skyrė pagrindinis geografijos žinių konkurso ADVENTUR 2018 rėmėjas – kelionių organizatorius GRŪDA. Verta pasistengti! Be konkurso, parodos metu, mokiniai galėjo stebėti netradicinę geografijos pamoką (apie Islandiją). Toks renginys padeda populiarinti geografijos mokslą tarp mokinių ir suaugusių. Konkurse dalyvavo  ir atskira suaugusiųjų grupė.

Mokiniai išvyka liko patenkinti, manau, kad ir kitais metais atsiras norinčių dalyvauti.    Parodoje ir konkurse dalyvavo Paulauskaitė Ema ir Živajevaitė Marija Id kl., Tverskytė Aušrinė IId kl., Rimkus Lukas IIf kl., Budrytė Ieva IIb kl., Benetytė Ugnė IIIf kl., Ilginytė Urtė IIIg kl., Lapas Vilius IVd kl., Vaškytė Mirija IVb kl., Venckauskaitė Vaiva IVe kl.

Jurga Venckauskienė, Gargždų „Vaivorykštės” gimnazijos geografijos mokytoja