Sausio 26 d. Gargždų “Minijos” progimnazijoje vyko anglų kalbos edukacinis žaidimas   “Smart and Quick”, kuriame dalyvavo 3-4  klasių mokinių komandos net iš 15 rajono mokyklų: Šiūparių, Agluonėnų, Dovilų, Endriejavo, Vėžaičių, Ketvergių, Kretingalės, Lapių, Gargždų “Kranto”, Plikių Ievos Labutytės pagrindinių mokyklų, Pašlūžmio ir Slengių mokyklų-daugiafunkcių centrų, Veiviržėnų Jurgio Šaulio ir Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijų,  ir Gargždų “Minijos” progimnazijos.   Konkursą organizavo “Minijos” progimnazijos vyresnioji anglų kalbos mokytoja   Aušra Jašmontienė ir  Pašlūžmio mokyklos-daugiafunkcio centro mokytoja metodininkė Alma Vanagienė.

Edukacinio žaidimo “Smart and Quick” tikslas: lavinti anglų kalbos ir loginio mąstymo įgūdžius, kūrybiškumą bei kelti  mokymosi motyvaciją. Renginyje siekta pradinukus sutelkti dirbti komandose, tobulinti jų komunikavimo gebėjimus, pratinti įgytas pamokose žinias pritaikyti praktinėse užduotyse.

Ruošiantis renginiui   kiekviena komanda turėjo sugalvoti pavadinimą, parengti prisistatymą, ir išmokti šūkį. Atliekant užduotis siekta, jog moksleiviai pritaikytų pamokose įgytas anglų kalbos gramatikos žinias ir išmoktus angliškus žodžius apie  šeimą, dienos rėžimą, laisvalaikio veiklas, namą, kambarius, mokyklinius reikmenis, rūbus, mokomuosius dalykus, maistą, profesijas ir kt.
Pasirinkta renginio forma “Užduotys postuose” buvo itin dinamiška, nes komandos aplankė 15 postų. Kiekviename poste mokinių laukė “šeimininkės” – rajono mokyklų anglų kalbos mokytojos- su vis kitokio pobūdžio ir turinio savo paruoštomis užduotimis. Komandos išties turėjo pasižymėti sumanumu ir vikrumu, nes atvykus į kiekvieną postą laiko limitas buvo tik 3 minutės, kurių metu daug veiksmų privalėjo būti atlikta: posto šeimininkė paaiškina užduotį, komandos ją atlieka, užduotis iš karto ištaisoma ir į komandų kelionės lapą „A Ticket“ įrašomas rezultatas. Galutiniai rezultatai tarp kai kurių mokyklų komandų ženkliai skyrėsi, bet pradinukai nenusiminė, jiems dalyvauti buvo smagu. 

Pasibaigus kelionei po postus, kol vertinimo komisija skaičiavo komandų taškus, renginio vedėja Aušra Jašmontienė  mokiniams organizavo smagias renginio refleksiją ir apibendrinimą atitinkančias veiklas. Tuo metu mokiniai pailsėjo, pasisėmė teigiamų emocijų, o jų veidukus papuošusios šypsenos mus, mokytojus,  įtikino, kad  užduočių sprendimo metu tvyrojusi įtampa jau pamiršta.

Netrukus vertinimo komisijos pirmininkė N. Gotlibienė paskelbė rezultatus. Nugalėtojais tapo Gargždų “Minijos” progimnazijos komanda „Magic Pencils“ (mokytoja Birutė Ratkuvienė), surinkusi 175 taškus. Vos keliais taškais atsilikusioms Gargždų “Kranto” pagrindinės mokyklos pradinukų komandai “Sunny Days“ (mokytojos A. Jariomenkienė ir R. Juodeikienė ) atiteko antroji, o Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro komandai „Super Stars“ (mokytoja Aušra Strakšienė) trečioji vietos. Džiugu, jog ir kitas rajono mokyklų pradinukų komandas vos vienas kitas taškas skyrė nuo prizininkų, na, o tos komandos, kurios lėčiau atliko užduotis taip pat nenusivylė, ir džiaugėsi surinkę beveik 100 taškų.

Vertinimo  komisijos pirmininkė Klaipėdos r. Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja N. Gotlibienė dėkojo Gargždų „Minijos“ progimnazijos bendruomenei, renginio organizatorėms ir rajono mokyklų anglų kalbos mokytojų metodiniam būreliui už gražų priėmimą ir sklandų renginio organizavimą. Taip pat N. Gotlibienė džiaugėsi visų komandų pradinukų žiniomis, aktyvumu, sumanumu ir kiekvienai komandai įteikė padėkos raštus bei saldžius prizus, o komandoms nugalėtojoms – diplomus ir atminimo dovanėles. Švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė teigiamai įvertino rajono mokyklų anglų kalbos mokytojų iniciatyvumą ir įteikė joms kvalifikacinius pažymėjimus.


Alma Vanagienė, Pašlūžmio mokyklos – daugiafunkcio centro anglų kalbos mokytoja metodininkė
Aušra Jašmontienė. Gargždų „Minijos“ progimnazijos vyresnioji anglų kalbos mokytoja