Kiekvienas moksleivis nekantriai laukia ir planuoja šaunios bei įspūdingos ekskursijos. Ne išimtis ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos Ia klasės gimnazistai. Mokiniai su auklėtoja Zofija Vaitkuviene tarėsi, planavo, ginčijosi, kol galiausiai nusprendė nuvykti į vieną gražiausių Lietuvos miestų  Druskininkus. Į kompaniją pasikvietė Ib klasę ir jų auklėtoją Gražiną Pupšienę. Na, ir ką I klasių mokiniai pamatė bei išgirdo? Kokie jų įspūdžiai ir nuotaikos? Ar patiko surengtos pramogos? 

Pirmiausia, mokiniai atvykę į Druskininkus aplankė nacionalinį Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muziejų. Juos pasitiko žavi, komunikabili bei maloni gidė, kuri aprodė pasaulyje garsaus menininko – dailininko, kompozitoriaus – darbus, trumpai, bet įsimintinai apie juos papasakojo. Vėliau buvome pakviesti į svečius!.. Pamatėme, kokiame name būsimasis menininkas gyveno  net su aštuoniais broliais ir seserimis – išlikę autentiški daiktai, skoningos interjero detalės, leido įsivaizduoti XIX a. pabaigos – XX a. pradžios gyvenimo būdą. Išgirdome, jog mūsų bendraamžis, keturiolikmetis, Čiurlionis paliko namus ir išvyko į Plungę, kad galėtų profesionaliai mokytis muzikos. Nustebome, nes dauguma iš mūsų dar neįsivaizduojame savarankiško gyvenimo be tėvų. Įspūdį ne vienam padarė ir tai, kad per trumpą savo gyvenimo laikotarpį jis parašė 400 muzikos kūrinių ir nutapė 300 dailės darbų: ilgėliau, klausydamiesi jausmingo muzikos kūrinio „Miške“, patyrinėjome vieną žymiausių paveikslų„Rex“.

Mūsų ekskursijos tikslas buvo ir papramogauti, tad po apsilankymo muziejuje vykome  į „Druskininkų vandens parką“,  į „ONE nuotykių parką“. Abi šios pramogos patiko: pailsėjome nuo sėdėjimo kelionėje, išbandėme savo fizinę ištvermę, o auklėtojos džiaugėsi, kad saugojome save, elgėmės atsakingai. Tai mums suteikė dar geresnių emocijų.

Na, nuvažiavus į Pietų Lietuvą, negalima  neaplankyti Merkinės piliakalnio! Užkopus mediniais laipteliais į  viršų, atsivėrė be galo gražus ir įspūdingas kraštovaizdis:banguojanti Nemuno  juosta apgaubė salą, pasidabinusią rudenėjančiais įvairiaspalviais medžiais, o  kelios  dzūkiškos pirkios suteikė aplinkai gyvybingumo. Čia gimnazistai pasinaudojo  savo išmaniaisiais telefonais ir sau bei draugams ir giminėms įamžino nuostabių Merkinės vaizdų! 

Kiek vėliau mokiniai atvyko į Vinco Krėvės- Mickevičiaus gimtuosius namus. Taip, mokiniai sakė, kad muziejus senoviškas, bet ar galime tikėtis, kad XX a. pradžioje Krėvės aplinka gali prilygti šiandienai?.. Ir taip,  išklausę  gidės apie rašytojo asmeninį gyvenimą, veiklas, supratome, kad pagal gyvenamąjį laikotarpį rašytojas buvo ir drąsus, ir modernus: vienintelis savo kaime važinėjo „Opel‘iu“! Pasvarstyti apie savo gyvenimą, pasiekimus paskatino faktai, kad rašytojas augo vienuolikos vaikų šeimoje,  miegojo už krosnies, nebuvo reikalingų sąlygų mokytis, bet tai nesutrukdė tapti išsilavinusiu, daug Lietuvai padariusiu žmogumi.

Taigi  kelionė iš Žemaitijos į Dzūkiją besimokantiems, besilavinantiems gimnazistams ir jų auklėtojoms, irgi nenustojančioms tobulėti, paliko labai gerą įspūdį.

 

Gintarė Lamsodytė, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazistė
Antano Butkaus nuotr.