Šių metų gegužės 5 dieną rajono bendrojo ugdymo mokyklų kūno kultūros mokytojams buvo organizuota edukacinė išvyka į Latvijos Kuldygos Centro vidurinę mokyklą ir Liepojos stadioną. Išvykoje dalyvavo 13 mokytojų iš įvairių mokyklų.

Kuldygoje mus pasitiko ir pažintinę apžvalgą padarė „Kuldigas Centra vidusskola“ kūno kultūros mokytoja Aija. Jinai supažindino su mokyklos raida, tradicijomis, parodė istorijos muziejų. Šios mokyklos isskirtinumas, kad jos programoje yra sustiprinta sporto sritis. Pavyzdžiui, 5-9 klasių mokiniams yra net 5 savaitinės kūno kultūros pamokos, kitoms klasėms – po 3 savaitines pamokas. Pagrindo tam davė ir prieš dešimtmetį sukurta bazė – šalia mokyklos buvo pastatytas didžiulis lengvosios atletikos maniežas. Negana to, maniežas buvo priblokuotas prie mokyklos, kad mokiniai neišeidami į lauką tiesiogiai galėtų patekti į sporto bazę. Tiesa, maniežas priklauso jau kitai švietimo įstaigai - „Kuldigas Novada sporta skola“. Kadangi mokytoja Aija antraeilėse pareigose šioje sporto mokykloje dirba lengvosios atletikos trenere, o tuo metu turėjo savo ugdytinių treniruotę, tai trumpai supažindino su darbo specifika ir ugdymo galimybėmis.

Pasinaudodami proga aplankėme Kuldygos miesto ir jo apylinkių žymesnes vietas. Visų pirma pabuvojome prie „Ventas rumba“, arba Ventos krioklio, kur pavasarį ir rudenį galima pamatyti žuvų skraiduoklių. Krioklio plotis apie 250 metrų, aukštis – apie 2 metrus. Per apžvalgos aikštelėje įrengtą teleskopą ir mes pamatėme daugybę šokinėjančių žuvų, kurias pavasarį latviai vadina tiesiog „vimba“.

Maždaug už 200 metrų nuo krioklio įrengtas arkinis plytų mūro tiltas per Ventą – „Kuldigas kiegelu tilts“. Jis įdomus ne tik tuo, kad yra vienas ilgiausių mūrinių tiltų Europoje, bet ir nuogalių bėgimu per jį Joninių naktį.

Apie 3-4 kilometrus pavažiavus nuo Kuldygos, atsiduriame dar vienoje lankytinoje vietoje – „Riežupes smilšu alas“, arba Riežupės smėlio urvuose. Apžiūrėję unikalų gamtos kampelį bei pasisėmę jėgų, vykstame Liepojos link, kur laukia mūsų antroji programos dalis – Liepojos miesto sporto įrenginių apžvalga.

Liepojoje visų pirma aplankėme Liepojos olimpinį centrą („Liepajas Olimpiskais centr“), apžiūrėjome patalpas, įrenginius, domėjomės teikiamomis paslaugomis. Po to vykome į Liepojos stadioną, kur daugybę metų futbolo rungtynes žaidė pagrindinės miesto komandos („Liepajas Zveinieks“, „Liepajas metalurgs“), taip pat nuolat buvo rengiamos lengvosios atletikos varžybos. Susipažinome su baze, o išeinant maloniai buvome nuteikti, galerijoje pamatę didžiulę nuotrauką, kur mūsiškis Tomas Tamošauskas į viršų kelia 2009 metų Latvijos futbolo čempionų taurę.

Dar trumpai užsukome į pajūrį palyginti Latvijos ir Lietuvos kurortus, ir diena su galu. Grįžome į namus pasisėmę puikios patirties.

 

VAIZDO ALBUMAS

Zigmo Bitino nuotraukos