Balandžio 28 dieną vieni  „Vaivorykštės“ gimnazistai šventė Vaivos vardadienį, o kiti – garsino ne tik savo mokyklą, bet ir visą Klaipėdos rajoną Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijoje. Tą dieną 6 gimnazijos atstovai – pirmokai Eidenis Kasperavičius ir Aušrinė Tverskytė, antrokės Emilija Kuprelytė ir Emilija Lazdauskaitė, trečiokai Tadas Abartis ir Laura Norvilaitė, varžėsi dėl geriausiųjų titulo renginyje „Matematika iš amžių glūdumos. Senovės Egiptas“.

Pirmoji konferencijos dalis – pranešimų pristatymas. Kiekvienos mokyklos mokiniai pristatė  po vieną pranešimą. Mūsų mokyklai atstovavo Tado Abarčio parengtas pranešimas „Siekis begalybę suprasti“. Daugumos manymu, tai vienas geriausių pranešimų, nes ne kiekvienam suprantamas lygtis ir skaičius gimnazistas paaiškino lengvais gyvenimiškais pavyzdžiais.

Antroje renginio dalyje – mokyklų prisistatymai ir viktorina apie Senovės Egiptą. Iš viso pasirodė 5 skirtingos gimnazijos – Klaipėdos „Varpo“, „Vėtrungės“ gimnazijos,Neringos, Gargždų „Vaivorykštės“, na ir, žinoma, svetingai visus priėmusi šeimininkė Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazija. Kiekvienos mokyklos pasirodymai pranoko vieni kitus, visuose dominavo Senovės Egipto elementai. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazistai, norėdami kuo geriau pristatyti savo mokyklą, paruošė skambią kalbą apie mūsų rajoną, kurios fone buvo girdima Senovės Egipto muzika atliekama fortepijonu ir gitara.

Kai mokyklos viena su kita susipažino – prasidėjo daugiausiai pastangų reikalaujanti dalis – viktorina. Joje neužteko vien žinių kraičio – teko pasukti ir galvą, pasinaudoti logika. Visos 5 užduotys - apie Senovės Egiptą. Kol mokiniai skaičiuodavo, Klaipėdos Zudermano gimnazijos gimnazistai užėmė auditoriją įvairiausiais pasirodymais: dainomis, šokiais, vaidinimais. Viktorinos pabaigoje vertinimo komisijai atiteko didžiausias darbas – analizuoti mokinių užduočių lapus, juose pateiktus skaičiavimus ir visa tai įvertinti taškais. Galiausiai paaiškėjo, kad net ir čia mokyklos nenorėjo nusileisti viena kitai, ir net 3 iš jų surinko po 40 taškų! Taigi, visos buvo apdovanotos tokiomis nominacijomis kaip – „Matematikos desertas“ ar „Matematikos globėja“. Šiuo atveju „Vaivorykštės“ gimnazija pelnė „Skambiausios matematikos“ nominaciją ir buvo apdovanota rašikliais bei saldžiomis dovanėlėmis. Vėliau atskirai buvo apdovanojami ir kiekvienos mokyklos pranešėjai bei mokytojai. Taip pat renginio šeimininkai, sužinoję, jog tą pačią dieną minimas ir Vaivos vardadienis,  pasveikino mūsų gimnaziją ir kaip dovaną įteikė statulėlę.

Negalėdami atsitokėti po tokio gero renginio „Vaivorykštės“ gimnazistai dar ir kelionėje namo aptarinėjo visus patirtus įspūdžius, įsimintinas akimirkas. Pasisėmę patirties, net pradėjo kurti planus dėl kitais metais vyksiančios konferencijos, rengiamos tos pačios mokyklos tik, žinoma, kad būtų įdomu ir nenuobodu –  kita tema – apie Senovės Graikiją.

VAIZDO ALBUMAS

Aušrinė Tverskytė, Gargždų ,,Vaivorykštės“ Id kl. gimnazistė

Nuotraukos Dalios Bendikienės