Gruodžio pradžioje  Gargždų ,,Vaivorykštės’’ gimnazijoje svečiavosi ypatinga asmenybė –  poetas, publicistas, teatro ir kino režisierius, vaikų rašytojas Vytautas V. Landsbergis. Klaipėdos rajono bendruomenė buvo kviečiama dalyvauti vienoje iš skaitymo skatinimo projekto ,,Skaitymo patirčių spalvos’’ veiklų. Žymus kultūros žmogus dalijosi įspūdžiais, kaip skaitymo patirtis padeda gyventi sėkmingiau.

Susitikimo dalyvių skaičius – gimnazijos aktų salėje vos viena kita tuščia kėdė – patvirtino, kad  vertybinių susitikimų mūsų auditorija yra pasiilgusi. Pokalbis be galo jaukus, nes rašytojas nesistengė nei įtikti, nei patikti – buvo nuoširdus ir paprastas. Į užduotus  renginio dalyvių klausimus Vytautas V. Landsbergis atsakė  išsamiai ir dar taip, kad nejučia imi apmąstyti savo situaciją...              Rašytojas pasakojo ne tik apie savo kūrybos kelio pradžią, nuveiktus darbus ar kuriamus ateities planus, bet stengėsi savo kalba paliesti kiekvieno klausytojo širdį, įtaigiai leido patikėti tuo, kad darbai privalo būti prasmingi.

,,Mažasis princas’’- pasaka, kuri neduoda atsakymų, bet, iškeliami klausimai, aktualūs ir šiuolaikinės visuomenės žmogui’’, - prakalbo kūrėjas, paklaustas apie paauglystės įsimintiniausią knygą. Vytautas V. Landsbergis tikino klausytojus, kad negali rašyti, kurti tai, ko pats nėra patyręs. Norint sukurti kažką ypatingo, privalu atrasti savyje raktą nuo skrynutės, sužadinti emociją. Taip pat reikšminga tikėti tuo, ką darai, nes jei patikėsi tu, tikės tavimi ir aplinkiniai – atviravo renginio svečias.  Susitikimo pabaigoje rašytojas atskleidė dar vieną talentą, kuris sužavėjo, sujaudino visus, sėdinčius salėje. Vytautas V. Landsbergis paėmęs į rankas gitarą pakvietė visus padainuoti. Skambėjo ne tik visiems gerai žinomos liaudies dainos, bet supažindino ir su  jaunystėje sukurta balade apie Rudnosiuką. Esu sužavėta rašytojo  atvirumu, nuoširdumu. Tikrai ne mane vieną  paskatino kitaip galvoti apie kūrybą, o  teigiamų emocijų  užteko ilgam.

VAIZDO ALBUMAS

Rūta Kutniauskaitė, Gargždų ,,Vaivorykštės” gimnazistė
Nuotraukos Gintauto Našlėno