Tryliktus metus iš eilės Raseinių rajone Šiluvos gimnazijoje organizuojamas respublikinis vaikų kūrybinių darbų konkursas „Angelo žinia”.  Liko  mažiau nei vienas mėnuo iki šventų Kalėdų šventės, o jau galime regėti, jausti pasiruošimą šiam šventiniam metui. Turbūt nėra pasaulyje vaiko,  abejingo angelui sargui ar Kalėdų seneliui.  Angelas (, gr. άγγελος, ángelos) – „pasiuntinys“, „žinianešys“, „būrėjas“. Kūrybinio konkurso idėja, skatinti vaikams  įvairių patirčių: kūrybos, netradicinio mokymosi, dalyvavimo pilietinėje ir socialinėje veikloje ir kt., atsižvelgiant į krikščioniškąją kultūrą ir įprasminant tradicinių švenčių džiaugsmą, atskleisti angelo žinią.

Konkurse dalyvavo dvi „Vaivorykštės“ gimnazijos mokinės: Ieva Rudgalvytė, Ia kl. (mokytoja Joana Lukienė) ir Julija Anužytė, IIIf  kl. (mokytoja Rita Batečko) – ir   pristatė savo kūrybinius darbus. Merginos piešinyje savaip atskleidė angelo siųsta žinią.
Vos įžengus į Šiluvos gimnaziją, nuteikė gera atmosfera, nes „pasitiko” didelis angelų būrys -  įvairia technika atlikti vaikų darbai. Mūsų atsivežti kūrybiniai darbai papildė angelų ekspoziciją. Ar teko patirti jausmą, kad kažkas jus stebi, nors ir žinote, kad aplinkui nieko nėra? Tai mokinių angelai piešiniuose žvelgia į mus, jie labai skirtingi: linksmi, liūdni, pikti, besišypsantys, nutrūktgalviai, rūpestingi...

Išsiskirstę į kūrybines dirbtuves,  vaikai save išbandė dviejose veiklose: jaunesnieji dalyviai kurdami atvirukus panaudojo fotografiją ir tapybos techniką, o vyresnieji  išbandė paveikslo tapymą plastelinu. Lydinys mokytojai dalyvavo seminare „Originalūs meniniai atvirukai Kalėdoms”. Išbandėme embossing, reljefinio dekoravimo, kirtimo bei antspaudavimo technikas.
Po kūrybinių dirbtuvių visi dalyviai sugrįžo į salę išklausyti vertinimo komisijos. Mūsų gimnazijos mokines  Ievą ir Juliją apdovanojo padėkos raštais ir prisiminimo dovanėlėmis.

Norisi tikėti, kad  sėkmės ir džiaugsmo kūryboje tikrai nepritrūksime, o atrasti savitą stilių, ką žinosi, gal padės ir mus globojantis angelas.

Julijos Anužytės piešinys

 

Ievos Rudgalvytės piešinys

 


                 
Gargždų „Vaivorykštės” gimnazijos
dailės mokytoja metodininkė Joana Lukienė